Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Oświetlenie toru - lampki

Wszystkie tematy związane z prądem, elektroniką, zasilaniem itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Oświetlenie toru - lampki

Post autor: Petrus »

Mój syn (i ja też) bardzo lubi nocne wyścigi.

Niestety jak pogasimy światła to jest za ciemno w pomieszczeniu.
Dlatego też kupiłem proste lampki do oświetlenia ważnych części toru.
Warunek był aby:
- nie były za drogie
- wyglądały trochę jak lampy stadionowe

Szukałem, szukałem i znalazłem.
Załączniki
DSC01375.JPG
DSC01376.JPG
DSC01379.JPG
DSC01381.JPG
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
karolus maximus
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 98
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:34

Re: Warsaw Raceway -- Tworzenie makiety -- Pierwsza relacja

Post autor: karolus maximus »

Hej, czy to są lampki na baterie? Jeśli tak to szkoda ,również mam zamiar zrobić oświetlenie, potne pasek LED na wszystkie możliwe części (3 diody na kawałek) i będę stawiał latarnie.
Awatar użytkownika
Szybki
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 43
Rejestracja: 22 gru 2013, 11:58

Re: Warsaw Raceway -- Tworzenie makiety -- Pierwsza relacja

Post autor: Szybki »

Petrus pisze:No i pojawiło się oświetlenie na nocne wyścigi. Teraz już nie jest tak ciemno i bardzo przyjemnie się jeździ.
Fajnie fajnie. Droga taka lampka jest? Możesz dać jakieś dokładniejsze zdjęcie samej lampki?
Na jakie baterie to chodzi i czy trzeba szybko je wymieniać?
Szybko, Szybciej, ...... Szybki

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Warsaw Raceway -- Tworzenie makiety -- Pierwsza relacja

Post autor: Petrus »

karolus maximus pisze:Hej, czy to są lampki na baterie? Jeśli tak to szkoda ,również mam zamiar zrobić oświetlenie, potne pasek LED na wszystkie możliwe części (3 diody na kawałek) i będę stawiał latarnie.
Rozwiązanie z latarniami jest na pewno bardziej estetyczne i ciekawsze. Jak będziesz je robił to pokaż swoje pomysły bo ja nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać. Chyba wymaga też dużo pracy, ale może być ciekawe.

Lampki są z wbudowanymi bateryjkami, ale też można je podłączyć pod 220V. Po prostu jest to trochę prostsze rozwiązanie.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Warsaw Raceway -- Tworzenie makiety -- Pierwsza relacja

Post autor: Petrus »

Szybki pisze:
Petrus pisze:No i pojawiło się oświetlenie na nocne wyścigi. Teraz już nie jest tak ciemno i bardzo przyjemnie się jeździ.
Fajnie fajnie. Droga taka lampka jest? Możesz dać jakieś dokładniejsze zdjęcie samej lampki?
Na jakie baterie to chodzi i czy trzeba szybko je wymieniać?
Lamka kosztuje ..... 19.90 pln, czyli moim zdaniem bardzo tanio.

Ma wbudowany akumulatorek i można ją podłączyć do 220V w celu podładowania. Nadaje się w związku z tym bardzo dobrze do torów rozkładanych, gdyż nie wymaga instalacji przewodów.

Zastanawiam się jedynie, jak można ją bardziej urealnić? Nie podoba mi się ta gruba podstawa i ten kolor. Myślałem aby je pomalować na kolor szary.

Co myślicie?
Załączniki
Złożona lampka
Złożona lampka
Pudełeczko
Pudełeczko
DSC01372.JPG
DSC01373.JPG
DSC01374.JPG
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
karolus maximus
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 98
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:34

Re: Oświetlenie toru - lampki

Post autor: karolus maximus »

Rzeczywiście wyglądają jak stadionowe, jeśli chodzi o moją propozycje to bym poucinał nogi/ramiona i je przedłużył tak by lampka wyglądała" bardziej proporcjonalnie" oraz bardziej rozproszyć światło na większej powierzchni ,powinno się zrobić jaśniej na większej powierzchni( tak mi się bynajmniej wydaje). Szkoda ze nie miałeś wcześniej lampek można by podstawę zanurzyć pod trawą :)
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Oświetlenie toru - lampki

Post autor: Petrus »

karolus maximus pisze:Rzeczywiście wyglądają jak stadionowe, jeśli chodzi o moją propozycje to bym poucinał nogi/ramiona i je przedłużył tak by lampka wyglądała" bardziej proporcjonalnie" oraz bardziej rozproszyć światło na większej powierzchni ,powinno się zrobić jaśniej na większej powierzchni( tak mi się bynajmniej wydaje). Szkoda ze nie miałeś wcześniej lampek można by podstawę zanurzyć pod trawą :)

O może podstawę "przykryć" trawą (okleić) ? To jest jakiś pomysł. Dzięki.

Światło jest dość rozproszone, może to tak wygląda na zdjęciach (prześwietlenie)
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Oświetlenie toru - lampki

Post autor: Petrus »

Zrobiłem filmik z jazdy nocnej.

....TUTAJ....
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
Szybki
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 43
Rejestracja: 22 gru 2013, 11:58

Re: Oświetlenie toru - lampki

Post autor: Szybki »

Może lampę rozkręcić i pokombinować, czy można dać tą grubą podstawę pod deskę?
Trochę dużo pracy i ryzyko popsucia oraz nie można przestawiać lampek.
Nie jestem do końca przekonany.

Chyba z tym oklejeniem to lepszy pomysł.
Szybko, Szybciej, ...... Szybki

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
GOPiotrGO
Ścigant
Ścigant
Posty: 139
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:09

Re: Oświetlenie toru - lampki

Post autor: GOPiotrGO »

Petrus pisze:
karolus maximus pisze:Rzeczywiście wyglądają jak stadionowe, jeśli chodzi o moją propozycje to bym poucinał nogi/ramiona i je przedłużył tak by lampka wyglądała" bardziej proporcjonalnie" oraz bardziej rozproszyć światło na większej powierzchni ,powinno się zrobić jaśniej na większej powierzchni( tak mi się bynajmniej wydaje). Szkoda ze nie miałeś wcześniej lampek można by podstawę zanurzyć pod trawą :)

O może podstawę "przykryć" trawą (okleić) ? To jest jakiś pomysł. Dzięki.

Światło jest dość rozproszone, może to tak wygląda na zdjęciach (prześwietlenie)

No fajne i cena dobra. Dzisiaj sprawdziłem cenę lampki ledowej w supermarkecie i sama tania oprawa wynosi około 20 pln.
Awatar użytkownika
Wojt.rak
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 69
Rejestracja: 22 gru 2013, 11:37

Re: Oświetlenie toru - lampki

Post autor: Wojt.rak »

Cena dobra. Ale do Carrera Go chyba są za duże? Czy da się je jakoś tak ustawić, że nie będą to monstra?
Papa

Wojtek

Mam Formułe !! Ale jazda !!
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Oświetlenie toru - lampki

Post autor: Petrus »

Wojt.rak pisze:Cena dobra. Ale do Carrera Go chyba są za duże? Czy da się je jakoś tak ustawić, że nie będą to monstra?
Mogą być za duże. Na szczęście można je próbować rozmontować.
Nie są za drogie, więc można spróbować.

Daj znać czy ci się udało.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
GOPiotrGO
Ścigant
Ścigant
Posty: 139
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:09

Re: Oświetlenie toru - lampki

Post autor: GOPiotrGO »

Ja stosowałem w moim torze carrera go lampki halogenowe z IKEA. Wprawdzie ich główne zastosowanie było do oświetlenia fotokomórki, ale dzięki temu też ładnie oświetlały cały pitstop.

Pewnie zużywają więcej prądy niż diodowe. :(
Załączniki
Lampka do oświetlenia fotokomórki
Lampka do oświetlenia fotokomórki
ODPOWIEDZ