Witaj na forum torysamochodowe.pl!
Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.
Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.
Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.
Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.
Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.
Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.
Oświetlenie toru - lampki
- Petrus
- Administrator

- Posty: 932
- Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01
Oświetlenie toru - lampki
Mój syn (i ja też) bardzo lubi nocne wyścigi.
Niestety jak pogasimy światła to jest za ciemno w pomieszczeniu.
Dlatego też kupiłem proste lampki do oświetlenia ważnych części toru.
Warunek był aby:
- nie były za drogie
- wyglądały trochę jak lampy stadionowe
Szukałem, szukałem i znalazłem.
Niestety jak pogasimy światła to jest za ciemno w pomieszczeniu.
Dlatego też kupiłem proste lampki do oświetlenia ważnych części toru.
Warunek był aby:
- nie były za drogie
- wyglądały trochę jak lampy stadionowe
Szukałem, szukałem i znalazłem.
Pozdaaaaaawiam 
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
- karolus maximus
- Użytkownik szos

- Posty: 98
- Rejestracja: 26 gru 2013, 20:34
Re: Warsaw Raceway -- Tworzenie makiety -- Pierwsza relacja
Hej, czy to są lampki na baterie? Jeśli tak to szkoda ,również mam zamiar zrobić oświetlenie, potne pasek LED na wszystkie możliwe części (3 diody na kawałek) i będę stawiał latarnie.
- Szybki
- Użytkownik szos

- Posty: 43
- Rejestracja: 22 gru 2013, 11:58
Re: Warsaw Raceway -- Tworzenie makiety -- Pierwsza relacja
Fajnie fajnie. Droga taka lampka jest? Możesz dać jakieś dokładniejsze zdjęcie samej lampki?Petrus pisze:No i pojawiło się oświetlenie na nocne wyścigi. Teraz już nie jest tak ciemno i bardzo przyjemnie się jeździ.
Na jakie baterie to chodzi i czy trzeba szybko je wymieniać?
Szybko, Szybciej, ...... Szybki
Pozdrawiam
Pozdrawiam
- Petrus
- Administrator

- Posty: 932
- Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01
Re: Warsaw Raceway -- Tworzenie makiety -- Pierwsza relacja
Rozwiązanie z latarniami jest na pewno bardziej estetyczne i ciekawsze. Jak będziesz je robił to pokaż swoje pomysły bo ja nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać. Chyba wymaga też dużo pracy, ale może być ciekawe.karolus maximus pisze:Hej, czy to są lampki na baterie? Jeśli tak to szkoda ,również mam zamiar zrobić oświetlenie, potne pasek LED na wszystkie możliwe części (3 diody na kawałek) i będę stawiał latarnie.
Lampki są z wbudowanymi bateryjkami, ale też można je podłączyć pod 220V. Po prostu jest to trochę prostsze rozwiązanie.
Pozdaaaaaawiam 
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
- Petrus
- Administrator

- Posty: 932
- Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01
Re: Warsaw Raceway -- Tworzenie makiety -- Pierwsza relacja
Lamka kosztuje ..... 19.90 pln, czyli moim zdaniem bardzo tanio.Szybki pisze:Fajnie fajnie. Droga taka lampka jest? Możesz dać jakieś dokładniejsze zdjęcie samej lampki?Petrus pisze:No i pojawiło się oświetlenie na nocne wyścigi. Teraz już nie jest tak ciemno i bardzo przyjemnie się jeździ.
Na jakie baterie to chodzi i czy trzeba szybko je wymieniać?
Ma wbudowany akumulatorek i można ją podłączyć do 220V w celu podładowania. Nadaje się w związku z tym bardzo dobrze do torów rozkładanych, gdyż nie wymaga instalacji przewodów.
Zastanawiam się jedynie, jak można ją bardziej urealnić? Nie podoba mi się ta gruba podstawa i ten kolor. Myślałem aby je pomalować na kolor szary.
Co myślicie?
Pozdaaaaaawiam 
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
- karolus maximus
- Użytkownik szos

- Posty: 98
- Rejestracja: 26 gru 2013, 20:34
Re: Oświetlenie toru - lampki
Rzeczywiście wyglądają jak stadionowe, jeśli chodzi o moją propozycje to bym poucinał nogi/ramiona i je przedłużył tak by lampka wyglądała" bardziej proporcjonalnie" oraz bardziej rozproszyć światło na większej powierzchni ,powinno się zrobić jaśniej na większej powierzchni( tak mi się bynajmniej wydaje). Szkoda ze nie miałeś wcześniej lampek można by podstawę zanurzyć pod trawą 
- Petrus
- Administrator

- Posty: 932
- Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01
Re: Oświetlenie toru - lampki
karolus maximus pisze:Rzeczywiście wyglądają jak stadionowe, jeśli chodzi o moją propozycje to bym poucinał nogi/ramiona i je przedłużył tak by lampka wyglądała" bardziej proporcjonalnie" oraz bardziej rozproszyć światło na większej powierzchni ,powinno się zrobić jaśniej na większej powierzchni( tak mi się bynajmniej wydaje). Szkoda ze nie miałeś wcześniej lampek można by podstawę zanurzyć pod trawą
O może podstawę "przykryć" trawą (okleić) ? To jest jakiś pomysł. Dzięki.
Światło jest dość rozproszone, może to tak wygląda na zdjęciach (prześwietlenie)
Pozdaaaaaawiam 
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
- Petrus
- Administrator

- Posty: 932
- Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01
Re: Oświetlenie toru - lampki
Pozdaaaaaawiam 
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
- Szybki
- Użytkownik szos

- Posty: 43
- Rejestracja: 22 gru 2013, 11:58
Re: Oświetlenie toru - lampki
Może lampę rozkręcić i pokombinować, czy można dać tą grubą podstawę pod deskę?
Trochę dużo pracy i ryzyko popsucia oraz nie można przestawiać lampek.
Nie jestem do końca przekonany.
Chyba z tym oklejeniem to lepszy pomysł.
Trochę dużo pracy i ryzyko popsucia oraz nie można przestawiać lampek.
Nie jestem do końca przekonany.
Chyba z tym oklejeniem to lepszy pomysł.
Szybko, Szybciej, ...... Szybki
Pozdrawiam
Pozdrawiam
- GOPiotrGO
- Ścigant

- Posty: 139
- Rejestracja: 05 sty 2014, 23:09
Re: Oświetlenie toru - lampki
Petrus pisze:karolus maximus pisze:Rzeczywiście wyglądają jak stadionowe, jeśli chodzi o moją propozycje to bym poucinał nogi/ramiona i je przedłużył tak by lampka wyglądała" bardziej proporcjonalnie" oraz bardziej rozproszyć światło na większej powierzchni ,powinno się zrobić jaśniej na większej powierzchni( tak mi się bynajmniej wydaje). Szkoda ze nie miałeś wcześniej lampek można by podstawę zanurzyć pod trawą
O może podstawę "przykryć" trawą (okleić) ? To jest jakiś pomysł. Dzięki.
Światło jest dość rozproszone, może to tak wygląda na zdjęciach (prześwietlenie)
No fajne i cena dobra. Dzisiaj sprawdziłem cenę lampki ledowej w supermarkecie i sama tania oprawa wynosi około 20 pln.
- Wojt.rak
- Użytkownik szos

- Posty: 69
- Rejestracja: 22 gru 2013, 11:37
Re: Oświetlenie toru - lampki
Cena dobra. Ale do Carrera Go chyba są za duże? Czy da się je jakoś tak ustawić, że nie będą to monstra?
Papa
Wojtek
Mam Formułe !! Ale jazda !!
Wojtek
Mam Formułe !! Ale jazda !!
- Petrus
- Administrator

- Posty: 932
- Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01
Re: Oświetlenie toru - lampki
Mogą być za duże. Na szczęście można je próbować rozmontować.Wojt.rak pisze:Cena dobra. Ale do Carrera Go chyba są za duże? Czy da się je jakoś tak ustawić, że nie będą to monstra?
Nie są za drogie, więc można spróbować.
Daj znać czy ci się udało.
Pozdaaaaaawiam 
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
- GOPiotrGO
- Ścigant

- Posty: 139
- Rejestracja: 05 sty 2014, 23:09
Re: Oświetlenie toru - lampki
Ja stosowałem w moim torze carrera go lampki halogenowe z IKEA. Wprawdzie ich główne zastosowanie było do oświetlenia fotokomórki, ale dzięki temu też ładnie oświetlały cały pitstop.
Pewnie zużywają więcej prądy niż diodowe.
Pewnie zużywają więcej prądy niż diodowe.