Strona 2 z 2
Re: Jaki zasilacz niestandardowy wybrać?
: 12 lut 2017, 23:27
autor: mrobaszki
Petrus pisze:mrobaszki pisze:Witam,
czy w Waszej ocenie, poniższy zasilacz ogarnie skalę 124?
http://allegro.pl/zasilacz-laboratoryjn ... 31300.html
Wybrałem taki z blokadą klawiatury, żeby syn przypadkiem lub z ciekawości nie podkręcił napiecia
Nie mam makiety, więc zasilacz będzie stał w okolicy toru.
Sugestie i opinie mile widziane
MRO
Jak już kupować to taki, który będzie miał więcej niż 5A. Jeśli będziesz jeździł 124 w 6 samochodów to mogą brać więcej. Pewnie w niedługim czasie będziesz chciał się pobawić tuningowanymi silnikami i wtedy jeden może brać około 2,5 A. Oczywiście do prądów powyżej 5A trzeba przebudować Control Unit, więc na razie tyle nie podłączaj

.
Jeśli nie znajdziesz takiego to 5A też będzie ok ale może poszukaj (ja znalazłem

).
Nie jestem do końca przekonany czy dobrym rozwiązaniem jest wpisywanie wartości z klawiatury. Chyba łatwiej jest podkręcać gałeczkami.
Powyżej 5A są oczywiście, ale zanim u mnie na torze pojawi się 6 aut 124, to minie dużo czasu, a nie chcę narazie inwestować w zasilacz dla jednego auta, no maź 2-3
Na razie potrzebuję coś co pozwoli odpalić mi moje Ferrari 599.
Klawiatura jest o tyle dobra, że można zablokować wartości i mały smyk nie podkręci nagle zasilacza do wartości spalenia CU lub aut

Re: Jaki zasilacz niestandardowy wybrać?
: 13 lut 2017, 09:29
autor: Petrus
mrobaszki pisze:Powyżej 5A są oczywiście, ale zanim u mnie na torze pojawi się 6 aut 124, to minie dużo czasu, a nie chcę narazie inwestować w zasilacz dla jednego auta, no maź 2-3
Na razie potrzebuję coś co pozwoli odpalić mi moje Ferrari 599.
Klawiatura jest o tyle dobra, że można zablokować wartości i mały smyk nie podkręci nagle zasilacza do wartości spalenia CU lub aut

No to tak, bo taki maluch to wiele potrafi

. A z samochodami jak już zaczniesz to trudno będzie przerwać

. No i oczywiście jak my przyjedziemy na wyścigi to też będzie potrzeba, ale wtedy to wezmę najwyżej swój zasilacz

.
Czyli bierz i ciesz się jazdą. Fajnie też będzie poeksperymentować jak dasz 1:32 trochę więcej V. To wtedy petardy są.
No i dawaj tu zdjęcia z instalacji.
Re: Jaki zasilacz niestandardowy wybrać?
: 13 lut 2017, 10:56
autor: TomeG
Hej. Na allegro widziałem taki: lutsol kps3010d za 299 zł, czyli nieznacznie drożej, a ma 10 A.
Re: Jaki zasilacz niestandardowy wybrać?
: 03 lis 2017, 12:06
autor: malina
Mam Digital 132, 6 autek, 26m tor i mimo sześciu bypassów-kabli prądowych samochodziki zwalniają w odległych miejscach toru.
Zasilacz laboratoryjny rozwiąże problem? Nie chce tracić gwarancji na CU, nie będę przerabiał samochodów. Rozumiem, że taki 0-30V/5A wystarczy?
Ustawiam 14,8V i 5A i tyle? Ten wpadł mi w oko - KORAD KD3005D
http://allegro.pl/zasilacz-laboratoryjn ... 97653.html
Wiele zasilaczy ma możliwość pracy jako źródło prądowe i napięciowe. C.V. - stałe napięcie na wyjściu / C.C. - stały prąd obciążenia. Jak powinien być ustawiony taki zasilacz w przypadku toru carrera?

Re: Jaki zasilacz niestandardowy wybrać?
: 05 lis 2017, 09:02
autor: Tomisza
Witam
Jak znasz sie na mierniku to pomirze napiecia na torze i będziesz wiedział gdzie masz spadek napiecia i sprawdź też czy kable pradowe doprowadzaja napięcie.
Pozdrawiam
TM
Re: Jaki zasilacz niestandardowy wybrać?
: 09 lis 2017, 22:59
autor: Petrus
malina pisze:Mam Digital 132, 6 autek, 26m tor i mimo sześciu bypassów-kabli prądowych samochodziki zwalniają w odległych miejscach toru.
Zasilacz laboratoryjny rozwiąże problem? Nie chce tracić gwarancji na CU, nie będę przerabiał samochodów. Rozumiem, że taki 0-30V/5A wystarczy?
Ustawiam 14,8V i 5A i tyle? Ten wpadł mi w oko - KORAD KD3005D
http://allegro.pl/zasilacz-laboratoryjn ... 97653.html
Wiele zasilaczy ma możliwość pracy jako źródło prądowe i napięciowe. C.V. - stałe napięcie na wyjściu / C.C. - stały prąd obciążenia. Jak powinien być ustawiony taki zasilacz w przypadku toru carrera?

Ten zasilacz powinien być bardzo dobry. Jedyne nad czym bym się zastanawiał to czy w tym przedziale cenowym nie udało by się kupić czegoś z większym natężeniem prądu czyli Amperami (np. do 10).
Zasilacz ustawisz na 14,8 V lub więcej lub mniej w zależności od tego czy np. chcesz jexdzić szybciej czy wolniej. Dzięki temu zasilaczowi będziesz mógł sobie poeksperymentować. Carrera Digital 132 spokojnie może jexdzić do 18V ale jest to wtedy trochę za szybkie

.