Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Czas spełnić marzenie z dzieciństwa

Każdy kiedyś zaczyna swoją przygodę z nowym hobby. Tu możesz zadawać pytania związane ze startem, uruchomieniem i podstawami. Nie wiesz co kupić, nie orientujesz się w rożnych zestawach startowych - spytaj innych
ODPOWIEDZ
Arqan
Starter
Starter
Posty: 3
Rejestracja: 20 wrz 2021, 13:19

Czas spełnić marzenie z dzieciństwa

Post autor: Arqan »

Cześć wszystkim,
Od dziecka marzyłem o tym żeby mieć porządny zestaw Slot Car, ale brak dostępności i wysoka cena zestawów z górnej półki uniemożliwiły mi to i z czasem całkiem o tym zapomniałem :) Ostatnio kupiłem na ósme urodziny bratanka zestaw firmy Joysway za nieduże pieniądze i zszokowało mnie jak dużo zabawy było z taką prostą zabaweczką. Oczywiście rozbudziło to we mnie pragnienie posiadania zestawu dla siebie no i tak oto znalazłem to forum.

Przechodząc do rzeczy - interesuje mnie Carrera Digital 132, ale mam bardzo dużo pytań i dla porządku ponumeruje je, żeby można było się do nich łatwo odnosić. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

1. Czy wolna powierzchnia, którą dysponuję w salonie wystarczy żeby zmieścić tam sensowny tor i dobrze się na nim bawić? Nie są to na 100% sztywne wymiary i jeden z dłuższych boków można by rozciągnąć na ok. 2.5m jeśli będzie taka konieczność.
https://imgur.com/a/c850JuT

2. Czy składanie toru jest bardzo uciążliwe i mocno zużywa złączenia między elementami? Niestety nie ma opcji żeby tor na stałe dekorował salon i będzie musiał okresowo lądować w pudełku.

3. Jaki zestaw polecacie na początek? Znalazłem zestaw Grid n Glory (taki jak ten - https://archiwum.allegro.pl/oferta/carr ... 77362.html) w cenie ok. 730 zł, stan nowy, pomagazynowy. Czy to dobry start? Oczywiście wymiary nie pasują do mojego pokoju, ale zawsze można trochę pozmieniać długości prostych. Opis sugeruje, że w zestawie jest tylko jeden kontroler, ale i tak potrzebowałbym co najmniej dwóch bezprzewodowych (a później pewnie czterech). Nie wiem z jakiego roku jest ten zestaw. Czy nowe auta nadal mają problem z ustawieniami prędkości w porównaniu z tymi starszymi (nawet na 1/10 są zbyt szybkie)?

4. Koniecznie chciałbym mieć możliwość elektronicznej obsługi ustawień wyścigu i możliwość wyświetlania czasów i okrążeń na telewizorze oraz opcję Ghost Car żeby pojeździć też samemu. Co będzie mi do tego potrzebne? Jakie aplikacje polecacie do tego? Pit lane póki co sobie odpuszczę - pewnie do tego wrócę jak zacznę modyfikować tor.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Czas spełnić marzenie z dzieciństwa

Post autor: norbert1222 »

Odpowiedzi na szybko.
1. Powierzchnia mega mała. Jak dla mnie nic sensownego tam nie wciśniesz. Właściwie zero prostych.
2. Ja też rozkładam i jest okej. Prędzej jakość samych szyn co się nie spodoba i ich spasowanie niż się zużyją od rozkładania.
3. Zestaw jakikolwiek z kontrolerami bezprzewodowymi w standardzie. Nie pamiętam teraz oznaczeń kodowych. Poluj na wyprzedaże albo czarny weekend przed świętami. Nie opłaca się tego kupować osobno. Chyba że dokupujesz 3 i 4.
4. opcja ghost car to kupa. Nie ma wyzwania. Tak się nie pobawisz. Co do oprogramowania nie mogę się wypowiedzieć , nie mam takowej wiedzy.
Wszystkie moje odpowiedzi udzieliłem w zgodzie ze swoim sumieniem i podpowiadałem najszczerzej jak uważam.
Pozdrawiam. Jak znajdę wiecej czasu to dodam coś szczegolowiej.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Czas spełnić marzenie z dzieciństwa

Post autor: norbert1222 »

A i jeszcze ta prędkość aut. Tak nowe samochody są bardzo szybkie. Przy tak małym torze dzieciom będzie się ciulowo bawić. Dorosłym chyba też nie uda się pojeździć płynnie i bez wypadniec. No a jak wyjmiesz magnesy to już wogole wyczucie będzie mega potrzebne.
Arqan
Starter
Starter
Posty: 3
Rejestracja: 20 wrz 2021, 13:19

Re: Czas spełnić marzenie z dzieciństwa

Post autor: Arqan »

Dziękuję Ci bardzo Norbert za odpowiedź.
Skoro mówisz, że rozkładanie toru nie jest dużym problemem to w takim razie zajmę więcej miejsca i po prostu będę musiał częściej składać tor (przynajmniej częściowo).
Zamiast zestawu Grid n' Glory spróbuję kupić używany zestaw DTM Furore, który zawiera dwa bezprzewodowe kontrolery. Patrząc na ceny jest to do zrobienia za ok. 700-800 zł.
Martwi mnie nieco fakt, że te samochody są zbyt szybkie, ale bawić się będą przy tym tylko dorosłe dzieci to może jakoś damy radę :)
mlaskowski
Starter
Starter
Posty: 10
Rejestracja: 03 sty 2021, 23:17

Re: Czas spełnić marzenie z dzieciństwa

Post autor: mlaskowski »

Powiem ci szczerze, ja mam powierzchnie ok 2.7x2.4m (i jeszcze do ominiecia nogi od blatu) i naprawde sie naglowilem zeby zrobic sensowny tor - a i tak musze odsuwac regal zeby troche wyciagnac ten tor... Co do szybkosci aut, ja mam mix starych i nowych F1 to widac roznice, ale mozna to zniwelowac ustawieniami - polecam Smart Race (na androida i appla), niczego wiecej nie potrzebujesz do obslugi wyscigow - zarowno jesli chodzi o dobor predkosci kazdego auta z osobna, jak i mierzenia czasow itp. Kupilem niedawno auta DTM i polecam - dobrze wygladaja, jezdza podobnie (my na razie uzywamy 54% predkosci, wypadanie jest na poziomie OK) no i przy kolizjach nie odpadaja im tak latwo czesci jak w F1 (kazda kolizja F1 to urwane przednie skrzydlo, a w trakcie wyscigu zawsze wyleci komus jeszcze tylne, lusterka, czy nawet pokrywa od silnika :lol: )
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Czas spełnić marzenie z dzieciństwa

Post autor: norbert1222 »

Najlepsze auta to GT. Nie dtm i nie F1. GT mają najbardziej zbita bryłę i najmniej odstających części. W dtm uszkadzają się antenki i płetwy. W GT tych antenki i płetwy jest sporo mniej. No i największą zaletą GT jest właściwie wszędzie te same opony.
Arqan
Starter
Starter
Posty: 3
Rejestracja: 20 wrz 2021, 13:19

Re: Czas spełnić marzenie z dzieciństwa

Post autor: Arqan »

Ostatecznie udało mi się zakupić używany zestaw DTM Furore z 2020 roku. Nawet udało mi się go złożyć w domyślnej konfiguracji. Dokupiłem AppConnecta i aplikację Smart Race. Mamy z żoną i znajomymi świetną zabawę.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Czas spełnić marzenie z dzieciństwa

Post autor: norbert1222 »

To najważniejsze. Zostaje wyjęcie magnesów z aut i dopiero będzie zabawa
ODPOWIEDZ