Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Safety car jak to działa?

Każdy kiedyś zaczyna swoją przygodę z nowym hobby. Tu możesz zadawać pytania związane ze startem, uruchomieniem i podstawami. Nie wiesz co kupić, nie orientujesz się w rożnych zestawach startowych - spytaj innych
ODPOWIEDZ
Ferag
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 17 lut 2016, 20:08
Lokalizacja: Islandia

Safety car jak to działa?

Post autor: Ferag »

Czy ktoś z kolegów może wytłumaczyć co potrzebne jest i jak działa safety car.
Dokładnie chodzi mi czy muszę mieć coś takiego jak pitstop tylko bez tego miejsca na tankowanie? Żeby ten samochód miał gdzie zaparkować. Generalnie zakodowanie auta na safety car jest mi znane. Czy ten samochód wyjeżdża sam po wypadku czy samemu trzeba go włączyć żeby wyjechał na tor? Czy ktoś w ogóle tej opcji z safety car używa ?
Awatar użytkownika
kempol
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 423
Rejestracja: 11 kwie 2015, 23:55
Lokalizacja: Warszawa/Tarnowskie Góry

Re: Safety car jak to działa?

Post autor: kempol »

Ferag pisze:Czy ktoś z kolegów może wytłumaczyć co potrzebne jest i jak działa safety car?
Potrzebny jest Pit Lane taki sam jak do tankowania.
Są dwie szkoły instalacji takiego pit, jedna to całkiem osobno gdzieś na torze lub druga, razem w głównym Pit Lane, tak jak u mnie. Wersja zastosowana u mnie wymaga drobnego przerobienia zwrotnicy wjazdowej do Pit Lane. Zmiana polega na dodaniu mostka napięciowego z zwrotnicy bezpośrednio na następny element po niej.
Ferag pisze: Czy ten samochód wyjeżdża sam po wypadku czy samemu trzeba go włączyć żeby wyjechał na tor?
Samochód bezpieczeństwa wyjeżdża na trasę po wywołaniu go poprzez naciśnięcie odpowiedniego guzika na CU. Taka sama procedura jest przy zjeżdżaniu.
Ferag pisze:Czy ktoś w ogóle tej opcji z safety car używa ?
Tak czasami jeździmy wyścig z samochodem bezpieczeństwa, ale generalnie traktuję to jako fajna ciekawostka.
Pozdrawiam
Kempol

-.- --- -.-. .... .- -- / -.-. .. ..-.. / .- -. .. ..-

"Ci którzy chcą szukają sposobu, ci którzy nie chcą szukają powodu"
Ferag
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 17 lut 2016, 20:08
Lokalizacja: Islandia

Re: Safety car jak to działa?

Post autor: Ferag »

Czyli rozumiem że jeśli mam dwa Pit lane to samochód safety car wyjeżdżając z jednego wraca do tego z którego wyjechał i nie koliduje przy tankowaniu. Czy tak ?
Awatar użytkownika
kempol
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 423
Rejestracja: 11 kwie 2015, 23:55
Lokalizacja: Warszawa/Tarnowskie Góry

Re: Safety car jak to działa?

Post autor: kempol »

Ferag pisze:Czyli rozumiem że jeśli mam dwa Pit lane to samochód safety car wyjeżdżając z jednego wraca do tego z którego wyjechał i nie koliduje przy tankowaniu. Czy tak ?
Tak, wjeżdża do tego z którego wyjechał.
Pozdrawiam
Kempol

-.- --- -.-. .... .- -- / -.-. .. ..-.. / .- -. .. ..-

"Ci którzy chcą szukają sposobu, ci którzy nie chcą szukają powodu"
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Safety car jak to działa?

Post autor: Petrus »

Generalnie Safety Car jest ciekawym gadżetem torów wyścigowych Carrera. Sprawia on dużą radochę "pokazową". Przy wyścigach jednak nie do końca się sprawdza, gdyż trwa to za długo.

Ja nie stosuję Safety Car ale może go nie doceniam :? .

Jak tą funkcję mocniej przetestujesz to będę bardzo ciekaw Twojej opinii.

Testuj!Testuj! :D
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
ODPOWIEDZ