Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.
Dzięki temu będziesz informowany na bieżąco o nowych filmach. Znajdziesz tam informację dotyczącą torów wyścigowych, instrukcji, prezentacji i ciekawostek.
Oczywiście im więcej subskrypcji to więcej motywacji do tworzenia nowych filmów :-).
Dziękuję!

Propozycja: słowniczek

Mile widziane są wszystkie uwagi dotyczące samego forum. Układ kategorii, podział tematów lub sama konfiguracja. Piszcie swoje sugestie.
Tofi
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 62
Rejestracja: 08 gru 2017, 00:57
Lokalizacja: Northampton (UK)

Propozycja: słowniczek

Post #1 autor: Tofi » 09 gru 2017, 23:03

Przydał by się jeden temat gdzie można by było zebrać słownictwo związane z samochodami torowymi. Pewnie znajdzie się wiele osób które szukając informacji mają problem z zapytaniem się o nią. O ile na forum jest to rozmowa z drugim człowiekiem, to używanie wyszukiwarki jest już wyzwaniem kiedy nie wiemy o co się zapytać, lub jeżeli wiemy ale jest problem z przetłumaczeniem tego na inny język, np. po polsku sterownik auta po angielsku chip a po niemiecku digitaldecoder. Czasami po prostu głupio się odezwać np. pisząc post, kiedy to brakuje słownictwa w języku polskim więc przydało by się ustalić jakąś nomenklaturę aby każdy wiedział o co chodzi. Chociażby tak oczywista kwestia jak nazwa "samochody torowe" chociaż naturalnym wydaje się określenie "slot cars". Jak po polsku nazwać "track call"? Tłumaczenie niemieckich stron sugeruje "chaos" lub "zamieszanie". A po polsku? Przerwanie i wznowienie?

Wróć do „Na temat samego forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości