Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

pit stop

Każdy kiedyś zaczyna swoją przygodę z nowym hobby. Tu możesz zadawać pytania związane ze startem, uruchomieniem i podstawami. Nie wiesz co kupić, nie orientujesz się w rożnych zestawach startowych - spytaj innych
ODPOWIEDZ
wilku
Ścigant
Ścigant
Posty: 105
Rejestracja: 28 gru 2016, 06:48
Lokalizacja: Konin

pit stop

Post autor: wilku »

No i pierwszy większy wydatek się szykuje - pit stop
pytanie w związku z tym

z tego co rozumiem to pobyt w pit stopie jest zaliczany dopiero po przejechaniu nad czujnikiem.
więc sobie pomyślałem że można go rozszerzyć zaraz a czujnikiem rozjazdem na dwie linie (tak żeby spokojnie dwa auta obsłużyć) czy poprawnie myślę czy też musi być kolejny pit-stop ?
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: pit stop

Post autor: DeathThorn »

musisz miec 2 szyny tankowania i albo 2 pitstopy i dwie linie albo jeden pitstop i podwojna zwrotnice wtedy obsłużysz 2 auta na raz, a tak btw szyne tankowania coduje sie czy ma zaliczac okrazenie po przejechaniu czy nie :)
Awatar użytkownika
kempol
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 423
Rejestracja: 11 kwie 2015, 23:55
Lokalizacja: Warszawa/Tarnowskie Góry

Re: pit stop

Post autor: kempol »

DeathThorn pisze:musisz miec 2 szyny tankowania i albo 2 pitstopy i dwie linie albo jeden pitstop i podwojna zwrotnice wtedy obsłużysz 2 auta na raz, a tak btw szyne tankowania coduje sie czy ma zaliczac okrazenie po przejechaniu czy nie :)
Nie do końca trzeba mieć drugą szynę (chociaż sam mam dwie), można tak jak pisze wilku przejechać jednym samochodem, a potem zaraz drugim. Nawet nie potrzeba rozjazdu za szyna, tylko dalej ustawić pierwszy samochód, tak aby drugi się zmieścił. Oba samochody mają zaliczone okrążenie i oba mogą tankować. Trochę to nie wygodne, ale można się tak bawić. Niestety do profesjonalnych wyścigów potrzebne co najmniej dwa stanowiska.
Pozdrawiam
Kempol

-.- --- -.-. .... .- -- / -.-. .. ..-.. / .- -. .. ..-

"Ci którzy chcą szukają sposobu, ci którzy nie chcą szukają powodu"
Awatar użytkownika
Tomisza
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 54
Rejestracja: 22 lut 2017, 22:14

Re: pit stop

Post autor: Tomisza »

a czy można kupić w takim razie samą szynę tankowania i do tego krzyżak z carrera evolutions
jak taj to jaki to nr
Pozdrawima
Tomisza TM
wilku
Ścigant
Ścigant
Posty: 105
Rejestracja: 28 gru 2016, 06:48
Lokalizacja: Konin

Re: pit stop

Post autor: wilku »

Nie wiem czy dobrze rozumuję bo w obecnej chwili to z pamięci odtwarzam zabawę a nie rozłożę teraz toru do przetestowania tej teorii. Samochód po przejechaniu nad diodą wchodzi w stan gotowości do tankowania i nawet jak nie będzie w pit stopie to po zatrzymaniu i wciśnięciu przycisku będzie tankować. Dopiero gdy przejeżdża przez następną sekcję zmiany toru lub start wychodzi z tego stanu.

Powyższego proszę nie brać na serio do chwili gdy nie przetestuje tego na żywo. Lub ktoś z forum tego nie zdementuje.

Ale...wracając do tematu odpowiedzi, można nabyć sam PIT stop i są takie 30361.
Awatar użytkownika
p_bladek
Profesjonalista
Profesjonalista
Posty: 241
Rejestracja: 01 sty 2017, 22:22

Re: pit stop

Post autor: p_bladek »

wilku pisze:Nie wiem czy dobrze rozumuję bo w obecnej chwili to z pamięci odtwarzam zabawę a nie rozłożę teraz toru do przetestowania tej teorii. Samochód po przejechaniu nad diodą wchodzi w stan gotowości do tankowania i nawet jak nie będzie w pit stopie to po zatrzymaniu i wciśnięciu przycisku będzie tankować. Dopiero gdy przejeżdża przez następną sekcję zmiany toru lub start wychodzi z tego stanu.

Powyższego proszę nie brać na serio do chwili gdy nie przetestuje tego na żywo. Lub ktoś z forum tego nie zdementuje.

Ale...wracając do tematu odpowiedzi, można nabyć sam PIT stop i są takie 30361.
Dokładnie tak. "Wężykiem" może tankować tyle aut na ile pozwoli odległosć do najbliższego czujnika na torze. Innymi słowy możesz tankowac nawet juz na torze byle byś nie minął nastepnego czujnika.
ODPOWIEDZ