Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Początki z Carrera Digital - szukam propozycji na tematykę filmów

Każdy kiedyś zaczyna swoją przygodę z nowym hobby. Tu możesz zadawać pytania związane ze startem, uruchomieniem i podstawami. Nie wiesz co kupić, nie orientujesz się w rożnych zestawach startowych - spytaj innych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Początki z Carrera Digital - szukam propozycji na tematykę filmów

Post autor: Petrus »

Moi Drodzy,

tak jak w tytule. bardzo proszę o propozycję tematów filmów, które byłyby interesujące abym nagrał na YT. Tematyka związana z początkami z Carrera Digital. Dostosowane do użytkownika początkującego dlatego też zdanie początkujących mile widziane :D ). Jakie informacje, jakie instrukcje, co wytłumaczyć, co chcieliście wiedzieć jak zaczynaliście itp.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
p_bladek
Profesjonalista
Profesjonalista
Posty: 241
Rejestracja: 01 sty 2017, 22:22

Re: Początki z Carrera Digital - szukam propozycji na tematykę filmów

Post autor: p_bladek »

Petrus pisze:Moi Drodzy,

tak jak w tytule. bardzo proszę o propozycję tematów filmów, które byłyby interesujące abym nagrał na YT. Tematyka związana z początkami z Carrera Digital. Dostosowane do użytkownika początkującego dlatego też zdanie początkujących mile widziane :D ). Jakie informacje, jakie instrukcje, co wytłumaczyć, co chcieliście wiedzieć jak zaczynaliście itp.
Zaczął bym od porównania klasy aut, DTM najłatwiejsza w prowadzeniu, GT szybsza i trudniejszą. LeMans
Wyższa szkoła jazdy, długie auta, zamiatają tyłkiem jak panie na placu "pigal". Wrzucił byś informacje o możliwych systemach torów i info odnośnie dostosowania tego do Carrera.
wilku
Ścigant
Ścigant
Posty: 105
Rejestracja: 28 gru 2016, 06:48
Lokalizacja: Konin

Re: Początki z Carrera Digital - szukam propozycji na tematykę filmów

Post autor: wilku »

Sądzę że rzetelne przedstawienie strony finansowej może pomóc w wyborze pierwszego toru aby się ktoś nie wkopal w wielotysieczne wydatki zaraz na początku tylko po to żeby mieć towar z górnej półki który będzie u niego leżał a potencjał był niewykorzystany. Omówić niezbędne rzeczy i zaznaczyć bajery dla zapaleńca z gronem już oddanych takiemu spedzaniu czasu znajomym. Tutaj też bym rozważył omówienie kwestii miejsca jakie jest potrzebne do rozłożenia toru w odpowiedniej skali. Mało miejsca i 1:24, z tego to się tylko masochista ucieszy. Zaś duża lokacja i 1:43 niedosyt murowany. Od tego tematu bym zaczął.

Na początku zaraz po rozpakowaniu i złożeniu chcielismy jeździć. Pierwszy problem na jaki się natknąłem to parowanie kontrolerów bezprzewodowych , potem były auta autonomiczne pitstop itp . Czyli wszystko co jest w instrukcji nie było aż takie intuicyjne i zrozumiale opisane, trzeba było się posiłkować angielskim. Spolszczenia nie robił ktoś w temacie ogarnięty tylko tłumacz robiący to z automatu . Więc od siebie proponuje od początku krok po kroku, punkt po punkcie, nagrać instrukcje. Czasami takie coś może pomóc a i doświadczonym nie zaszkodzi w odswierzeniu pamięci. Oraz zaznaczyć kwestię niezbędnego serwisowania toru i autek. Po kilku jazdach włosy w ośkach i brak smarowania powodują wydzielanie dziwnych dźwięków oraz kłopoty z mechaniką. Autodraha nie była aż tak klopotliwa.

Budowa toru to też ciekawy temat, szczególnie sprawy związane z odpowiednią lokalizacją sekcji zmieniających tor jazdy i rejestrujących okrążenie, żeby wytłumaczyć zjawisko czemu nie zmienia mi toru jazdy pomimo że wciskam przycisk, lub czemu nie zarejestrował okrążenia.
Goście których mam i chcę im zaprezentować taką formę spędzenia czasu lubią uczestniczyć w budowie, a że jeden układ nudzi się z czasem to wymienione zasady zaowocują lepszym zrozumieniem zasad planowania.

Zauważyłem że dobra zabawa zaczyna się w dwóch/trzech lub więcej, sam nie włączam urządzenia poza kwestiami związanymi z obsługą elektroniki, więc może to też dobry materiał na film.

Tyle na te chwilę co przychodzi do głowy.
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Początki z Carrera Digital - szukam propozycji na tematykę filmów

Post autor: Petrus »

Baaaardzo dziękuje za komentarze i pomysły. Jak się tak wsiąknie w to hobby to się trochę zapomina o wszystkich tematach, które trzeba było rozwiązać na początku. :D

Dzięki i proszę o więcej. 8-)
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
ODPOWIEDZ