Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Podłączenie do PC

Jeden z najlepszych programów do prowadzenia wyścigów slotcars. Zawiera możliwość definiowania różnych ekranów, dźwięków i statystyk. Można również rozszerzyć funkcjonalność programu w oparciu o dodatkowe czujniki lub efekty za pomocą USB-BOX.
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Podłączenie do PC

Post autor: Petrus »

wilku pisze:Wczoraj pomyślnie przetestowałem podłączenie CU do PC za pomocą kabelka który zrobiłem zainspirowany tym postem
http://www.frank-durr.de/?p=51

Działa oprogramowanie Carrery oraz HSS, nie przetestowałem jeszcze Cocpit xp bo raz że niemiecki u mnie całkowicie nie leży a jakiekolwiek próby zlokalizowania wersji angielskiej nie przyniosły efektu to sobie w chwili obecnej daruję, tym bardziej że nie mam jeszcze pit-stopu.

Ogólnie polecam samemu pokombinować bo za cenę PC-Unit mam dodatkowe auto na torze.

Michał,

super robota. Dzięki za link, szkoda że go wcześniej nie miałem :roll:.

Niestety nie ma wersji angielskiej Cockpit-XP. Szkoda, bo uważam, że program jest najlepszy. Ma naprawdę fajne funkcje, które czynią z wyścigów całkiem niezłą symulację realnych. Jeśli byś potrzebował pomocy to chętnie pomogę. Używam Cockpit-xp już dość długo i sporo się nauczyłem na błędach :shock: .

Póki co to z pewnością przyda się sposób na przejściówkę.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Tofi
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 62
Rejestracja: 08 gru 2017, 00:57
Lokalizacja: Northampton (UK)

Re: Podłączenie do PC

Post autor: Tofi »

Mam takie pytanie odnośnie podłączenia Cocpit XP : do czego w ogóle służy ten usb box? Zauważyłem że są tam różne wersje. Nie bardzo rozumiem po co w ogóle jest ta wersja 2A ze sterowaniem start-esc. Czy to oznacza że cocpit xp bez tej kostki nie obsługuje track call? Jak wygląda kwestia track call w przypadku tej płytki na 2/3 kliknięcia? Nie koliduje to z innymi funkcjami? np nie zdarzają się fałszywe wywołania track call?
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Podłączenie do PC

Post autor: Petrus »

Tofi pisze:Mam takie pytanie odnośnie podłączenia Cocpit XP : do czego w ogóle służy ten usb box? Zauważyłem że są tam różne wersje. Nie bardzo rozumiem po co w ogóle jest ta wersja 2A ze sterowaniem start-esc. Czy to oznacza że cocpit xp bez tej kostki nie obsługuje track call? Jak wygląda kwestia track call w przypadku tej płytki na 2/3 kliknięcia? Nie koliduje to z innymi funkcjami? np nie zdarzają się fałszywe wywołania track call?
Nie wiem co rozumiesz przez Track Call, ale generalnie USB BOX 2A różni się tym od zwykłego USB BOX, że pierwsze dwa wyjścia są używane do sterowania START z Control Unit. Czyli mówiąc po ludzku można dzięki temu startować i przerywać wyścig za pomocą klawisz SPACE w komputerze. W normalnej wersji tego nie ma.

Generalnie USB BOX służy do zarządzania wyjściami i wejściami sterowanymi przez program. Czyli mówiąc po ludzku :D , mozemy podłączyć do tego czujniki takie jak diody wjazdu do Boxu, lub przejazdu przez Metę itp. a także np. układ zapalający diody w garażach gdy samochód wjedzie do boxu. Możliwości tutaj są baaaardzo duże.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Tofi
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 62
Rejestracja: 08 gru 2017, 00:57
Lokalizacja: Northampton (UK)

Re: Podłączenie do PC

Post autor: Tofi »

W krajach anglosaskich w przypadku wypadnięcia auta z toru na zawodach podnosi się rękę i krzyczy się "track" co wstrzymuje wyścig, stąd nazwa track call.
kafar1982
Starter
Starter
Posty: 4
Rejestracja: 16 lis 2014, 18:17

Re: Podłączenie do PC

Post autor: kafar1982 »

Witam serdecznie. Gdzie kupię najtaniej kabel przez ktory połącze PC z CU . Proszę o sprawdzone strony . Dziękuję i pozdrawiam
Maciejka74
Starter
Starter
Posty: 4
Rejestracja: 29 maja 2018, 19:03

Re: Podłączenie do PC

Post autor: Maciejka74 »

Witam kolegow serdecznie
pytanie moje dotyczy polaczenia CU z PC
czy mozana tego dokonac za pomoca APP Conect
wilku
Ścigant
Ścigant
Posty: 105
Rejestracja: 28 gru 2016, 06:48
Lokalizacja: Konin

Re: Podłączenie do PC

Post autor: wilku »

Można CU podłączyć tylko za pomocą kabla, kupisz taki lub zrobisz samemu. Samemu to nawet tez można bluetooth sobie zrobić z takim połączeniem
Rejent
Starter
Starter
Posty: 20
Rejestracja: 29 gru 2020, 11:19

Re: Podłączenie do PC

Post autor: Rejent »

Zakupiłem wczoraj PC Unit. Z tego co widzę Windows 10 nie rozpoznaje kabla, nie znajduje sterownika, nie znalazłem ich też na necie. Miał ktoś podobny problem?
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Podłączenie do PC

Post autor: Petrus »

Rejent pisze: 30 gru 2020, 10:40 Zakupiłem wczoraj PC Unit. Z tego co widzę Windows 10 nie rozpoznaje kabla, nie znajduje sterownika, nie znalazłem ich też na necie. Miał ktoś podobny problem?
Nie eksperymentowałem z PC Unit niestety. Chyba jest to już trochę przestarzałe rozwiązanie. Jaki programik chcesz na tym puścić?
W instrukcji nic nie ma?

Mimo to życzę powodzenia.

Jak Ci się uda to napisz posta dla pozostałych. Jak Ci się nie uda to też napisz :D .
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
ODPOWIEDZ