Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

skala HQ

Tutaj można się wymieniać informacjami na temat innych systemów takich jak SCALETRIX SPORT, NINCO SCX itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

skala HQ

Post autor: DeathThorn »

Panowie obwieszczam wszem i wobec , że wchodzę w slotcarsach także w skalę HQ ( 1:64 )
rozłożyłem dziś jeden z torów w tej skali i stwierdziłem ze to skala u nas nie doceniana , a tacy Amerykanie sikają za tą skalą i 90% rynku u nich to SlotCarsy w skali HQ :)

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 395
Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:25
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: skala HQ

Post autor: mrobaszki »

Poprosimy o zdjęcia toru w skali HQ. Brzmi ciekawie.
MRO
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: skala HQ

Post autor: DeathThorn »

No na razie mam tylko scalextric w H0 ale to nie rozwojowy tor, mają tylko standardową prostą i zakręt , zamierzam kupić tory AFX to są najlepsze tory jesli chodzi o H0. mozna wymyślać do woli. No jest terz opcja, że zrobie tor do H0 w MDF muszę przeliczyć koszty.

ale dla porównania => zdjęcie prostej w H0 i 2 autek które mam

Obrazek
oraz zdjęcie porównania skali 1:43 carrera GO do skali H0

Obrazek
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: skala HQ

Post autor: DeathThorn »

https://afxracing.com/product/super-international/

taki zestaw zamierzam zakupić na start. Muszę tylko zlokalizować coś ze znośną przesyłką :cry: :cry:
Awatar użytkownika
dsrc
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 86
Rejestracja: 20 lut 2018, 09:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: skala HQ

Post autor: dsrc »

E tam kupić, frezara i do dzieła! :)
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: skala HQ

Post autor: DeathThorn »

narzedzia to nie problem. technika robienia torów tez opanowana. ale zrobienie toru z magnesami pod H0 to jebitny koszt :) sama taśma ( plecionka ) magnetyczna 74m to ponad 1000pln a przy 4 pasach ruchu podzielmy na 8 to sorry wychodzi tasmy na 9,25m toru :)
Awatar użytkownika
AndrzejGdynia
Starter
Starter
Posty: 16
Rejestracja: 29 paź 2018, 17:19

Re: skala HQ

Post autor: AndrzejGdynia »

DeathThorn pisze:narzedzia to nie problem. technika robienia torów tez opanowana. ale zrobienie toru z magnesami pod H0 to jebitny koszt :) sama taśma ( plecionka ) magnetyczna 74m to ponad 1000pln a przy 4 pasach ruchu podzielmy na 8 to sorry wychodzi tasmy na 9,25m toru :)
Hej. Tak czytam i mysle czy musisz miex tasme pleciona? Czy mozesz uzyc medziana samoprzylepna tasme jak ten gosc po wyzej na filmie taka tasma to jest koszt okolo 100 za 50m wiec chyba wmiare. Ja wlasnnie mysle o zrobieniu z takiej tasmy na mdf na poczatek cos prostego a pozniej sie przerobi tylko neka mnie kwestia zasilacza jaki bylby najlepszy moze doradzisz ?
Pozdro :)
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: skala HQ

Post autor: DeathThorn »

Ja mówie o torze na magnesy, jesli chcesz budowac tor w MDF bez magnesow to tasma miedziana jak najbardziej :) ale jesli chcesz miec magnesy w autach to tylko plecionka :mrgreen:
Awatar użytkownika
AndrzejGdynia
Starter
Starter
Posty: 16
Rejestracja: 29 paź 2018, 17:19

Re: skala HQ

Post autor: AndrzejGdynia »

DeathThorn pisze:Ja mówie o torze na magnesy, jesli chcesz budowac tor w MDF bez magnesow to tasma miedziana jak najbardziej :) ale jesli chcesz miec magnesy w autach to tylko plecionka :mrgreen:
Aaaa wiec o to chodzi ;) fajnie jest dowiedziec sie zegos wiecej :)
ODPOWIEDZ