Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Scalextric digital

Tutaj można się wymieniać informacjami na temat innych systemów takich jak SCALETRIX SPORT, NINCO SCX itp.
ODPOWIEDZ
silacz
Starter
Starter
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:26

Scalextric digital

Post autor: silacz »

Chcialbym prosic Was o porade i pomoc. Zdecydowalem sie na zakup torow 1:32 digital Scalextric. Chcialbym w domu stworzyc sobie duzy tor z Scalextric race control arc pro. Co sadzicie o tym rozwiazaniu, co sadzicie o aplikacji sluzacej do obslugi tego systemu? Jestem nowy ale od kilku dni chlone wiedze i chcialbym zebyscie mi wytlumaczyli jak to dziala, czy warto kupic, czy ewentualnie inwestowac w cos innego?
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Scalextric digital

Post autor: DeathThorn »

moim zdaniem powinieneś raczej wejsć w system Carrera
niestety w Polsce system Scalextric to nisza dużo wiekasz niż Carrera, na start nie ale jak zaczniesz budować makietę i sie rozwiniesz, będziesz chciał kupować różne inne typy torów i czesci , auta itd, i ze stajni Scalextric w Polsce bedziesz mial potęzny problem, zostaje ebay lub kupowanie bezposrednio ze strony scalextrik z GB :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jesli skala 1:32 i digital to polecam Carrera Digital 132. Po pierwsze dostępnosć w Polsce duuuuzo wieksza i przedewszystkim Carrera ma najwiekszy tor z calej gamy SlotCars. tory do systemow cyfrowych Carrera sa w skali 1:24 i jesli bedziesz chcial kiedys zaczac sie bawic profesjonalnie jak niektórzy z forum to wejdziesz w skalę 1:24 a mając juz tor Carrera Digital 132 wystarczy dokupić auta w wyższej skali, dodac pobocza do trasy i podciagnać zasilanie :) i już masz tory w full profesjonalnej skali .

:mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
dsrc
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 86
Rejestracja: 20 lut 2018, 09:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scalextric digital

Post autor: dsrc »

Sam z chęcią poznał bym opinie i wrażenia z użytkowania ARC PRO. Ja na razie używam ARC ONE więc mogę wypowiedzieć się o tym. W przypadku arcONE występuje problem z hamulcami ale w wersji digital problem nie występuje. Musiałem zrobić mały fix:
http://www.slotforum.com/forums/index.p ... opic=77744. Moje wrażenia: jest całkiem spoko ale: Czasami zdarza się że aplikacja w telefonie traci połączenie z bazą co może być frustrujące, zwłaszcza jak urządzasz sobie "arcy ważny" wyścig z synem. Może to być wina telefonu ale testowane na Samsung i MotoG i zdarza się na obu. 2 sprawa że wszystko działa fajnie jeśli używasz torów dedykowanych - wtedy masz prawidłową prędkość - zarówno w skali jak i rzeczywistą, wszelkie statystyki itp, itd. Niestety juz na Custom track odczyt niektórych danych jest przekłamany. Nie wiem czy to moja wina (złej konfiguracji) czy poprostu nie jest to idealna aplikacja :) Oczywiście w wersji ARC PRO masz jeszcze więcej możliwości. Tu masz porównanie https://www.scalextric.com/uk-en/shop/s ... l-arc.html
Przy okazji mam pytanie do @DeathThorn. Czy na torach scalextric nie da rady używać samochodów carrera 1:24??
A z częściami i torami nie ma w sumie problemu, zdarzają się na allegro w dobrych cenach a na ebay wysyłki do Polski to nawet 10zł (w przypadku autek)
silacz
Starter
Starter
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:26

Re: Scalextric digital

Post autor: silacz »

Dziekuje za szybkie odpowiedzi. Sadze ze na poczatek tor 1:32 mi wystarczy. Jesli kiedys bede chcial przejsc na wyzszy poziom i bawic sie profesjonalnie wowczas pomysle o innym systemie. Jesli chodzi o dostepnosc to macie racje ze w Polsce jest to nisza, lecz w Wielkiej Brytanii nisza sa znowu tory carrera. Patrzac na caloksztalt sadze ze tor, akcesoria, pojazdy itd firmy Scalextric mozna dostac duzo taniej niz carrera. Za cene zestawu startowego Carrera digital nawet uzywanego kupie 2 lub 3 uzywane Scalextric digital. Dla mnie sciaganie Scalextricsa z UK nie jest problemem, jezyk tez nie jest problemem.
Co do ARC Pro to sciaglem ostatnio oprogramowanie arc do obslugi tych slotow. Jest opcja custom tracks o ktorej pisales, czy mozna tam np. wprowadzic poszczegolne elementy toru, np zakrety, proste, itd po numerach czesci i wtedy system obliczy dlugosc toru i dane beda rzetelne? Jak to wyglada, bylbym wdzieczny gdybys to opisal. Co sadzicie o tym systemie, czy carrera posiada taka aplikacje do toru i jak to wyglada u nich - moze mieliscie okazje testowac?
Załączniki
Screenshot_2018-02-24-23-01-21.png
Dla porownania wielkosc 1:24 i 1:32
Dla porownania wielkosc 1:24 i 1:32
scx_scalextric_carrera_02.jpg
Awatar użytkownika
dsrc
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 86
Rejestracja: 20 lut 2018, 09:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scalextric digital

Post autor: dsrc »

"czy mozna tam np. wprowadzic poszczegolne elementy toru, np zakrety, proste, itd po numerach czesci i wtedy system obliczy dlugosc toru i dane beda rzetelne? Jak to wyglada, bylbym wdzieczny gdybys to opisal."
No właśnie obawiam się że nie można, przynajmniej w opcji ARCone (ale to chyba ta sama aplikacja tylko inna baza). Gdzieś też coś czytałem na zagranicznych forach że ludzie mają podobny problem. Chyba opcja "custom track" jest mocno niedopracowana i nie da wprowadzić się swojego toru, aplikacja po prostu odczytuje jazde samochodu poprzez przejechanie go przez bazę, dlatego jest w stanie tylko liczyć okrążenia i na podstawie tego virtualne zuzycie opon, hamulcy, benzyny. O odczycie predkosci mozna zapomniec przy custom track. Liczę na jakieś apgrejdy bo fajnie pomyslane jest to wszystko... tylko niestety niedopracowane.
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Scalextric digital

Post autor: DeathThorn »

Przy okazji mam pytanie do @DeathThorn. Czy na torach scalextric nie da rady używać samochodów carrera 1:24??
Niestety nie z kilku względów.
1. to zasilanie => auta 1:24 potrzebują więcej prądu niż auta 1:32
2. rowek w torze Scalextric/SCX jest węższy niż w torze Carrera ( flaga aut Carrera będzie się blokować )
3. najważniejsze tor Scalextric/SCX jest w skali 1:32, postawienie na nim dwóch aut 1:24 to nie lada wyzwanie a jeszcze muszą pojechać i zmieścić sie w zakręcie.

Oczywiście wszystko Polak potrafi :) ale mija się to z celem :)
Zrobiłem Ci dwa zdjęcia : na pierwszym tor carrera i na nim dwa auta 1:24, na drugim tor scalextric i dwa auta 1:24

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
dsrc
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 86
Rejestracja: 20 lut 2018, 09:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scalextric digital

Post autor: dsrc »

Dzięki piękne za info i takie porównanie!
Awatar użytkownika
dsrc
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 86
Rejestracja: 20 lut 2018, 09:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scalextric digital

Post autor: dsrc »

Czy w scalextric digital odwrócenie kierunku jazdy to oczywista oczywistość ;) czy nie koniecznie?
Awatar użytkownika
dsrc
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 86
Rejestracja: 20 lut 2018, 09:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scalextric digital

Post autor: dsrc »

To może zapytam tak, czy zwrotnice do zmiany pasa są kierunkowe czy samochód może na nie wjeżdżać z dowolnej strony? W programie do projektowania torów na zwrotnicach są strzałki co wskazywało by że są kierunkowe, czy to oznacza że na torach digital jazda może odbywać się w jednym kierunku? Oczywiście biorąc pod uwagę ze nie modyfikujemy toru i nie odwracamy uliczek ze zwrotnicami.
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Scalextric digital

Post autor: DeathThorn »

zwrotnice są kierunkowe ZAWSZE :mrgreen:
ODPOWIEDZ