Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

SCX / SCALEXTRIC

Tutaj można się wymieniać informacjami na temat innych systemów takich jak SCALETRIX SPORT, NINCO SCX itp.
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: SCX / SCALEXTRIC

Post autor: DeathThorn »

dla porównania zdjęcie przedstawiające prostą: SCX Analog => Scalextric Sport => Carrera 124

Obrazek

i porównanie szerokości systemów slot-cars dla aut w skali 1:32

Obrazek

kilka lat temu firma Scalextric zmieniła sposób łączenia swoich torów zastępując system CLASIC systemem SPORT, poza zmianą sposobu łączenia lekko zmieniła się także powierzchnia jest troszeczkę gładsza od poprzednika :) oraz pogłębiono rowek prowadzący ( należy pamiętać, że w porównaniu do systemu Carrera rowek jest węższy, także flagę w autach Carrera należy uszczuplić lub najlepiej wymienić na flagę Scalextric )

Obrazek

i na koniec pobocze w systemie Scalextric. Sklada sie ono z 3 elementów ( podstawy, nakładanego paska z wymalowaną linią końca jezdni, oraz barierki ) :mrgreen:

Obrazek
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: SCX / SCALEXTRIC

Post autor: Petrus »

DeathThorn, bardzo dobre porównanie i ciekawe zestawienie torów wyścigowych.

Dzięki :D .
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
kempol
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 423
Rejestracja: 11 kwie 2015, 23:55
Lokalizacja: Warszawa/Tarnowskie Góry

Re: SCX / SCALEXTRIC

Post autor: kempol »

Szybkie pytanko, a jeździłeś już?
Pozdrawiam
Kempol

-.- --- -.-. .... .- -- / -.-. .. ..-.. / .- -. .. ..-

"Ci którzy chcą szukają sposobu, ci którzy nie chcą szukają powodu"
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: SCX / SCALEXTRIC

Post autor: DeathThorn »

nie na tej trasie , bo muszę od restaurować tory najpierw :) ale w ogóle tak, na małych pętelkach jak testowałem światełka w analogach :)

jeździło się super :)
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: SCX / SCALEXTRIC

Post autor: DeathThorn »

ok
pierwsze proby juz za mna i oto co mnie czeka :)

1. stare tory są tak zardzewiałe, że ledwo przewodzą prąd, tak więc 1 krok to doczyszczenie sekcji z lat 80-tych i upłynnienie przepływu prądu :mrgreen:
2. rowki w torach CLASIC są płytsze przez co flaga prowadząca z " teraźniejszych aut jest za wysoka i haczy o łączniki ( i auto staje ) => przygotuję zestawy castomowych flag wymiennych , specjalnie do tego toru :roll:

mam więc co robić :lol: :lol:
c.d.n
djzurek
Starter
Starter
Posty: 12
Rejestracja: 13 lut 2017, 10:03

Re: SCX / SCALEXTRIC

Post autor: djzurek »

Witam
Jestem nowy na forum i to mój pierwszy post.
Mam pytanie gdzie kupiłeś te przejściówki ze scalextric classic na scalextric sport, gdyż jest m posiadaczem torów w wersji classic i tez chciałby coś pokombinować z torami ze sport. Tylko mam pytanie czy sa one kompatybilne i autka bez przeróbek będa jeździć bez problemów ?? widziałem Twój tor robiłeś możne jakieś jazdy próbne? jak sprawują sie autka classic na torze sport ?
Z góry dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: SCX / SCALEXTRIC

Post autor: DeathThorn »

przejsciowke kupilem na allegro , kolejne zamowilem u dystrybutora w polsce , czekam na info odnosnie terminu :)

podstawowa roznica miedzy torami classic a sport oczywiscie poza zlączem to głębokość rowka i tu sa dwie metody zalatwienia tematu :)

albo na szybko szlifujesz prowadnice o 2mm ja tak sobie zrobilem dla jednego auta do testowania ukladu torowiska. albo jak ja docelowo
po zmontowaniu toru na podłożu ( i tak buduję na stale makietkę ) pogłębiasz rowek w torach clasic. To rozwiązanie jest o tyle lepsze ze w tedy każde auto będzie Ci śmigać , także auta carrera nawet cyfrowe po przelączeniu na analog. Carrery tylko musza mieć prowadnicę zwężoną i skróconą ponieważ rowki w torach Carrera są szersze a łuki łagodniejsze i oryginalne prowadnice się blokują na zakętach :) :mrgreen:
djzurek
Starter
Starter
Posty: 12
Rejestracja: 13 lut 2017, 10:03

Re: SCX / SCALEXTRIC

Post autor: djzurek »

A jak cenowo wychodzi przejściówka u dystrybutora ?? I w jaki sposób pogłębisz torowisko w classicu?
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: SCX / SCALEXTRIC

Post autor: DeathThorn »

co do ceny dam znać jak dostanę odpowiedz :)
pogłębienie to wycięcie złączek które są na dole rowka, zrobię 1 tor i wstawię tu zdjęcia :)
djzurek
Starter
Starter
Posty: 12
Rejestracja: 13 lut 2017, 10:03

Re: SCX / SCALEXTRIC

Post autor: djzurek »

I mam jeszcze pytanie - czym czyścisz brudne bądź troszkę podrdzewiałe tory? czy są jakieś specjalne preparaty?? I mam pytanie czy smarujesz czymś zębatki w samochodzie bo czytałem na angielskich stronach że jest jakiś lubryfikant do tych celów ale odpowiednika jakoś nie mogę znaleźć w Polsce. Flagi prowadzące można nabyć gdzieś w Polsce (chodzi mi o samochody scalextric)??
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: SCX / SCALEXTRIC

Post autor: DeathThorn »

z rdzy wyciągam , odkamieniaczem i następnie drobny papierek ścierny i na końcu pasta polerska, Pamiętaj tylko żeby roztwór do kąpieli odkamieniacza nie był za mocny bo plastiki zeżre :) Trzeba tez po tej czynności umyć wszystko woda z płynem do naczyń i dobrze wysuszyć najlepiej położyć na grzejnik.

Do smarowania zębatek jak i opon są różne specyfiki. Ja osobiście używam olejów do broni :) ponieważ mam broń i taki olej na miejscu i jest bardzo dobry :)

Olej konserwująco czyszczący Ballistol Spray 50 ml

W Polsce niestety wszystkie elementy do Scalextric tylko na zamówienie lub allegro :(
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: SCX / SCALEXTRIC

Post autor: Petrus »

djzurek pisze:Witam
Jestem nowy na forum i to mój pierwszy post.
Mam pytanie gdzie kupiłeś te przejściówki ze scalextric classic na scalextric sport, gdyż jest m posiadaczem torów w wersji classic i tez chciałby coś pokombinować z torami ze sport. Tylko mam pytanie czy sa one kompatybilne i autka bez przeróbek będa jeździć bez problemów ?? widziałem Twój tor robiłeś możne jakieś jazdy próbne? jak sprawują sie autka classic na torze sport ?
Z góry dzięki za odpowiedź
Witaj djzurek!

Miło nam że dołączyłeś do forum. Pewnie wyrośniesz na znawcę scaletrixa :D . Bardzo ciekawe i dobre pytania i DeathThorn pewnie najlepiej się znający w temacie ;) .

Fajnie by było jakbyś się przedstawił w sekcji "Przedstaw się - poznaj innych"
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
djzurek
Starter
Starter
Posty: 12
Rejestracja: 13 lut 2017, 10:03

Re: SCX / SCALEXTRIC

Post autor: djzurek »

Mam następujący problem, w liczniku elektronicznym Scalextric 500008215 przy wciskaniu klawiszy licznik ten powinien wydawać dźwięki jak również powinien wydawać dźwięki przy liczeniu okrążeń mój niestety milczy i w związku z tym mam pytanie czy spotkał się ktoś z taką usterką ?
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: SCX / SCALEXTRIC

Post autor: DeathThorn »

1 pytanie?

rozkręcałeś i sprawdzałeś kabelki do głośniczka i sam głośniczek?

może trywialne ale od tego się zaczyna:)
djzurek
Starter
Starter
Posty: 12
Rejestracja: 13 lut 2017, 10:03

Re: SCX / SCALEXTRIC

Post autor: djzurek »

Rozkręciłem i kabelki o.k. Poszukam jakiegoś elektronika to może posprawdza i coś więcej powie bo ja raczej mam blade o tym pojęcie. A mam pytanie do DeathThorn gdzie kupujesz prowadnice do samochodów Scalextric są dostępne gdzieś w PL ?
ODPOWIEDZ