Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Zwrotnica.

Zablokowany
LukeR1
Starter
Starter
Posty: 14
Rejestracja: 15 lis 2021, 10:59

Zwrotnica.

Post autor: LukeR1 »

Dzień dobry wszystkim.
Chciałem się przywitać ale nie wiem czy ktokolwiek odpowie bo widzę że forum jest praktycznie martwe.
Branża slot car zawsze cienko zipała w naszym kraju no i nadal nie jest nic lepiej.
Ale do rzeczy.
Mam uszkodzoną mechanicznie zwrotnicę zjazdową do pit lane.
A raczej brak jest blaszki która zatrzymuje wodzik w skrajnych pozycjach lewej bądź prawej.
Widać to na dołączonym zdjęciu.
Pit Lane kupiłem jako powystawowy i tej części wcale nie było jak się okazało po rozkręceniu.
Stąd moje pytanie czy ktoś z Kolegów ma może do odsprzedania taki zjazd nowy bądź najlepiej używany czy uszkodzony ale żeby ta część była w środku na swoim miejscu.
Pozdrawiam.
Załączniki
IMG_20211115_183427697.jpg
mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 395
Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:25
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Zwrotnica.

Post autor: mrobaszki »

Witaj, niestety nie dysponuję uszkodzoną zwrotnicą, która mogła by posłużyć jako dawca „organów”.
Mro.
Ps. Faktycznie, ostatnio forum przeżywa kryzys
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Zwrotnica.

Post autor: norbert1222 »

A jak kupowałeś tą część jako powystawową to była plomba na śrubce od dołu?? Bo jeżeli ktoś w środku grzebał to podejrzewam że ją wyjął.
Kupiłem kiedyś na allegro auto. Miało być tylko otwarte i uszkodzone pudło. W aucie nie było nic z elektroniki. Jakiś cwaniak zrobił głupiego sprzedawcę w chu....bo auta nie są plombowane nijako. Zwrotnice natomiast mają naklejkę na jednej śrubce.
Jestem na etapie naprawy dwóch zwrotnic ale blaszek nie mogę odsprzedać (są potrzebne i drugie ze zbieram sam takie małe gówienka w razie awarii). U mnie pojawił się problem z nieodbijaniem zwrotnicy po zmianie pasa i inny problem. Ten drugi polega na tym że elektromagnes nie dociąga drutu kierunkowego i w czasie zmiany toru prowadnica auta uderza w ten drut czołowo i auto wylatuje w powietrze z wielkim hukiem.
Może też ktoś miał coś takiego??
LukeR1
Starter
Starter
Posty: 14
Rejestracja: 15 lis 2021, 10:59

Re: Zwrotnica.

Post autor: LukeR1 »

Forum zaiste ma teraz mało użytkowników.
Plomba była i to cała. Na 99% nikt jej nie ściągał bo jej się dobrze przyjrzałem przed jej zdjęciem.
Patrzę na plomby o ile są zawsze przed otwarciem czegoś co nie działa.
Też kiedyś miałem przypadek że na OLX kupiłem synowi samochód RC i w środku był ograbiony z elektroniki.
A co do zwrotnic od naszych torów to jak kiedyś pierwszy raz rozkręciłem tak ową przeżyłem szok że coś tak delikatnego i plasticzanego wytrzymuje relatywnie długi okres użytkowania.
Tu jest taki problem że to jest tak skonstruowane że bez oryginalnych części raczej nic się nie wykombinuje w razie awarii.
Szkoda że Carrera nie oferuje kompletnie żadnych części do naprawy tego, tylko mają podejście że jak się zepsuło to do kosza i tyle w temacie.
Ale problem dotyczy teraz niestety każdej branży, zamiast naprawiać i używać dalej to wywalać i kupować nowe.
Masakra to jest ale cóż na zagładę trzeba ciężko pracować :lol:
I dlatego zdaję sobie sprawę że każdy trzyma na dnie szafy zepsute części bo zawsze mogą się jeszcze bardzo przydać.
Ale może nam się poszczęści i odezwie się ktoś kto ma tego dużo i chętnie nas poratuje :D
A co do elektromagnesu to ja bym go potraktował WD40, i bym mu go nie żałował. Na pewno nie zaszkodzi a może zadziała. Kiedyś syn miał kolejkę i tam był wagon towarowy który się otwierał za pomocą bardzo podobnego ustrojstwa i taka kąpiel przywróciła mu chęć do życia :P
Pozdrawiam.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Zwrotnica.

Post autor: norbert1222 »

a masz dowod zakupu?? moze do serwisu warto napisać maila??
LukeR1
Starter
Starter
Posty: 14
Rejestracja: 15 lis 2021, 10:59

Re: Zwrotnica.

Post autor: LukeR1 »

Nie nie mam paragonu niestety.
A do serwisu dzwoniłem i oni wymieniają sztuka za sztukę jeśli jest właśnie dowód zakupu.
Ale części żadnych zamiennych nie posiadają tylko nowe odsyłają a uszkodzone zwrotnice itp. lądują w śmieciach :shock:
Cóż taki teraz świat mamy dzięki korporacjom że zamiast naprawiać i dalej używać to pewnie jakieś 95% ludzi wszystko wypieprza do kosza w razie uszkodzenia i leci kupować nowe :evil:
TomeG
Ścigant
Ścigant
Posty: 157
Rejestracja: 13 gru 2015, 11:10

Re: Zwrotnica.

Post autor: TomeG »

Cześc LukeR1. Czy brakującą część występuje w zwykłej zwrotnicy? Niestety te zjazdy to rzadka część, zresztą jak większość tych, które nie występują w zestawach.
LukeR1
Starter
Starter
Posty: 14
Rejestracja: 15 lis 2021, 10:59

Re: Zwrotnica.

Post autor: LukeR1 »

Cześć.
O cholera nawet nie wiem czy jest to tak samo rozwiązane bo nigdy żadnej nie rozkręcałem.
Ale podejrzewam iż tak bo nie widzę powodu dla którego miało by być inne rozwiązanie. Chociaż diabli wiedzą. Teraz nie mam czasu ale muszę rozkręcić jakąś i zobaczyć co kryje się w środku :lol:
Zablokowany