Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Witam

Poznajmy się! Napisz co Ciebie interesuje i skąd jesteś. Może wspólny wyścig ??
ODPOWIEDZ
DawidT
Starter
Starter
Posty: 3
Rejestracja: 25 gru 2021, 16:24

Witam

Post autor: DawidT »

Witam Wszystkich
Dawid z Karczewa (okolice Warszawy)

Zakupiłem pod choinkę zestaw startowy 30018 i sie zaczęło ;)
całą rodzina zakochała się i teraz potrzebuje pomocy....co dalej??
na pewno chce przebudować tor i pewnie dołożyć jakieś bajery ale nie kumam tego do końca wiec potrzebuje jakiegoś mentora(jak jeszcze z moich rejonów to rewelacja) kto pokarze palcem co gdzie i jak :)

dokupiłem 10 prostych i lewą zwrotnice i miałem prawie kupiona nówkę DTM (gość sie dziś wycofał :evil: ) za 700zł
TomeG
Ścigant
Ścigant
Posty: 157
Rejestracja: 13 gru 2015, 11:10

Re: Witam

Post autor: TomeG »

Cześć, witamy na forum! Poczytaj je. Zwłaszcza wątki w katalogu o budowie toru. Zwłaszcza wątki Petrusa - właściciela tego forum. On wybudował mega tor z mega bajerami i niemal wszystkim się podzielił. To taki drugi koniec skali w stosunku do toru z pudełka rozłożonego tymczasowo przy kuchni... znając ten zakres możesz decydować gdzie chcesz się uplasować z Twoim torem. Co do "mentora" to pisz czego chcesz się dowiedziedzieć, a na pewno ktoś podpowie - akurat o Digital 132 wiele osób ma wiedzę i doświadczenie. Ponadto jest katalog "moje początki..." tam znajdziesz odpowiedzi i opinie na większość pytań które zadają osoby zaczynające to hobby. Miłej zabawy!
DawidT
Starter
Starter
Posty: 3
Rejestracja: 25 gru 2021, 16:24

Re: Witam

Post autor: DawidT »

witam
czytam juz to forum od 2-3 tyg ale jako prezent gwiazdkowy jeżdżę dopiero do kilku dni
czy do mojego startowego opłaca mi sie dokupić?? chcemy sie ścigać we 4

Carrera DIGITAL 132 - GT Race Battle 30011 911zł
ew DIGITAL 132 "Grid 'n Glory" 899 zł
Carrera DIGITAL 132 - Elektroniczny licznik okrążeń LAP Counter 30355 250zł
Carrera DIGITAL 132 / 124 - Position Tower 30357 209zł

chyba ze ktoś z forum chce sie czegoś pozbyć ??
TomeG
Ścigant
Ścigant
Posty: 157
Rejestracja: 13 gru 2015, 11:10

Re: Witam

Post autor: TomeG »

Nie ma prostych odpowiedzi, ale... W pierwszym zestawie masz kontrolery na kablach - to niezbyt dobry wybór, nie powielałbym tego kupując kolejny zestaw (jak te co wskazałeś). Jedną z zalet zestawów jest możliwość zakupu takiego z kontrolerami bezprzewodowymi, które oddzielnie są drogie. Kontrolery obu typów można podłączyć w tym samym czasie, więc tragedii nie ma. Lap counter i Position tower dają możliwość organizowania wyścigu, ale tańszą i chyba lepszą metodą jest zakup App connect 20030369. Podłączasz przez to smartfona, ściągasz apkę carrery, dodatkowo rzucasz obraz ze smartfona na telewizor i całkiem to fajne na początek.

...

Widzę, że z dostępnością to dramat jakiś...

...

W takiej sytuacji rozważyłbym zakup... drugiego 30018 i przemalowanie aut :-O, kraina zabawy 569 zł no i 20030369. Takie rozwiązanie ma wielką zaletę - auta są jednakowe i wyścig jest uczciwy. Pomyśl co jest cenne w zestawie. Zasilacz, control unit już masz, więc pozostają: auta, zwrotnice i kontrolery. Reszta to łatwo dostępne i tanie zakręty 1/60 i proste.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Witam

Post autor: norbert1222 »

App connect obowiązkowo. Jak napisał poprzednik. Sama racja. Position tower i lap counter to bzdety. Marnotrastwo kasy.
Najgorsze jest że zestaw startowy jaki wybrałeś to straszna pomyłka. Chujowe auta niestety plus brak kontrolerów bezprzewodowych.
Teraz zeby to poskładac do kupy to potrzebne są auta 4 GT np. i 4 kontrolery. Chyba najlepiej jednak kupić następny zestaw a części z tego jak kontrolery i control unit zostanie jako dawca czesci lub zamiennik na czarną godzine.
Auta kiepskie bo są to samochody niewyscogwe chyba. Opony i szerokość aut na wzór cywilaków. Wyścigowe mają gładkie opony i same są szersze.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Witam

Post autor: norbert1222 »

oba zestawy torów które podaleś jako dodatkowe mają zajebiste samochody. GT w pełnej krasie i piekne barwy.
ALE....żaden chyba nie ma kontrolerów bezprzewodowych. Pełna dyskwalifikacja. I cena taka niska chyba z tego powodu.
Auta GT nijak nie będą sie miały do tych z zestawu startowego
TomeG
Ścigant
Ścigant
Posty: 157
Rejestracja: 13 gru 2015, 11:10

Re: Witam

Post autor: TomeG »

Dopóki auta są jednakowe to nie ma żadnego znaczenia, że są jakie są. Silniki, przekładnie i elektronikę mają identyczne z pozostałymi, więc ostatecznie można wykorzystać je w przyszłości jako dawców do aut uszkodzonych lub upgradu aut evolution do digital.

Na marginesie: LaFerrari występuje też w fabrycznym białym malowaniu 30712 i srebrnym 30748 (czerwony 30665, żółty 30681).

Jest jeszcze jedna ważna kwestia do rozważenia - dostępność opon, carrera 89801 (20089801).
DawidT
Starter
Starter
Posty: 3
Rejestracja: 25 gru 2021, 16:24

Re: Witam

Post autor: DawidT »

co myślicie o takim używanym zestawie ??
https://www.olx.pl/d/oferta/carrera-dig ... derIndex=7
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Witam

Post autor: norbert1222 »

Ja bym nie brał
TomeG
Ścigant
Ścigant
Posty: 157
Rejestracja: 13 gru 2015, 11:10

Re: Witam

Post autor: TomeG »

Nie rób nerwowych ruchów. 2,5Kzł to sporo pieniędzy, warto je wydać w celowy sposób, a nie kupować co popadnie...
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Witam

Post autor: norbert1222 »

otóż to. Najpierw chyba projekt trasy trza zrobić. Potem wydawać kase. no i oby nie na zakrety 1/60.
ODPOWIEDZ