Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Tor Kraków

Pokaż jak budujesz swój tor, jak tworzysz makietę oraz jakie masz ciekawe pomysły. Podziel się swoim doświadczeniem. Zapytaj jak potrzebujesz porady na przykład w ułożeniu ciekawej trasy toru. Skala 1:32 i 1:24.
Robert
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 39
Rejestracja: 11 sty 2018, 12:25
Lokalizacja: Kraków

Tor Kraków

Post autor: Robert »

Witam. Poszukuję kogoś z Krakowa lub okolic kto ogarnia program Cocpit XP. Własnie zakończyłem budowę toru i potrzebuję pomocy z ustawieniem wyścigów a przy okazji można potestować samochody w 1:32 :)
Pozdrawiam
Robert

ps. programy już powoli sam rozkminiam, ale i tak, jak ktoś z forum niedaleko mieszka to zapraszam na konsultacje i jazdy testowe
tor1.jpg
Megatron1234
Starter
Starter
Posty: 4
Rejestracja: 11 maja 2021, 17:06

Re: Tor Kraków

Post autor: Megatron1234 »

Witaj świetny tor
Robert
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 39
Rejestracja: 11 sty 2018, 12:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Tor Kraków

Post autor: Robert »

Dzięki. Tu widać tylko część, za parę dni porobię więcej fotek... Generalnie tor ma 77 metrów i cztery sloty na całości.
mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 395
Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:25
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Tor Kraków

Post autor: mrobaszki »

Tor petarda. Gratuluję, czekam na kolejne fotki i trochę opisu.
Pozdro
MRO
Megatron1234
Starter
Starter
Posty: 4
Rejestracja: 11 maja 2021, 17:06

Re: Tor Kraków

Post autor: Megatron1234 »

Robert możesz na priv napisać bo jestem w trakcie planowania podobnej inwestycji i mam parę pytań 722301746
Robert
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 39
Rejestracja: 11 sty 2018, 12:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Tor Kraków

Post autor: Robert »

Witam. Wczoraj trochę pojeździliśmy i jest kilka fotek. Trochę info: 28 zwrotnic, budowa trwała chyba ponad 3 lata, wymiar zewnętrzny to 7,5 x 5m. Most 2,5m. Pod spodem prawie 300 m kabla głośnikowego na bypassy, żeby napięcie było równomierne na całej długości...i takie tam...
Załączniki
tor2.jpg
tor3.jpg
tor4.jpg
tor5.jpg
tor6.jpg
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Tor Kraków

Post autor: norbert1222 »

No most jest petarda. Robi wrażenie. Możesz podesłać plan ogólny toru? Czy na torze to są imitacje łat asfaltowych i włazów do studzienek?
Robert
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 39
Rejestracja: 11 sty 2018, 12:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Tor Kraków

Post autor: Robert »

Tak, to są łaty asfaltu i studzienki kanalizacyjne. Droga generalnie nigdy nie jest jednokolorowa :) Starałem się ją jak najbardziej podrasować. Wyzwaniem było malowanie ciągłych linii bocznych. Musiałem specjalny uchwyt zrobić, żeby linia w miarę równo wyszła. Po wekendzie zamieszczę kolejne fotki detali i poszukam tego planu bo ostała się już tylko wersja papierowa.
Robert
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 39
Rejestracja: 11 sty 2018, 12:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Tor Kraków

Post autor: Robert »

Trochę nowych fotek. Plan toru następnym razem.
Załączniki
tor7.jpg
tor8.jpg
tor9.jpg
tor10.jpg
tor11.jpg
tor12.jpg
tor13.jpg
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Tor Kraków

Post autor: norbert1222 »

Smok z jamy spier...ił. hehehe
Robert
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 39
Rejestracja: 11 sty 2018, 12:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Tor Kraków

Post autor: Robert »

Smok wylazł z jamy już dawno :) Przy okazji, może ktoś wie, czy można oprogramowanie Carrery dla na peceta gdzieś znaleźć, czy tylko na androida to zrobili?
Robert
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 39
Rejestracja: 11 sty 2018, 12:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Tor Kraków

Post autor: Robert »

Witam. Tak wygląda plan mniej więcej. Trochę zmian jest przy pitstopie, bo wjazd jest tak jak tym czarnym flamastrem zaznaczyłem. Mam pytanie jeszcze do szanownego forum, może ktoś mi tym razem odpowie. Jak nacisnę kilka razy szybko przycisk do zmiany zwrotnic to wyścig się zatrzymuje i później potrafię go tylko włączyć od nowa. Można jakoś ponownie kontynuować wyścig po takim zatrzymaniu? A w ogóle czy to normalna funkcja czy mam jakieś zwarcie, awarię? A jeśli to funkcja to czy można ją jakoś wyłączyć? Ktoś może wie?
Pozdro
Robert
Załączniki
tor14.jpg
Robert
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 39
Rejestracja: 11 sty 2018, 12:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Tor Kraków

Post autor: Robert »

Witam. Wczoraj wyścigi się odbyły i ten problem o którym pisałem w powyższym poście wypłyną kilka razy. Naprawdę nie spotkaliście się z tym? A może tego forum już nikt nie czyta, bo mam wrażenie, że piszę sam do siebie :(
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Tor Kraków

Post autor: norbert1222 »

Ja jeszcze czytam. Ale niestety nie wiem co może być przyczyną. Sam też mam problem z jedną zwrotnica ale chyba wynika to ze złego kształtu drutu który przerzuca samochody albo elektromagnesu
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Tor Kraków

Post autor: norbert1222 »

Może u ciebie z racji rozmiaru toru CU nie daje rady? Naciskasz zmianę toru może spada napięcie do poziomu krytycznego i problem się pojawia
ODPOWIEDZ