Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Książenice 05 circuit

Pokaż jak budujesz swój tor, jak tworzysz makietę oraz jakie masz ciekawe pomysły. Podziel się swoim doświadczeniem. Zapytaj jak potrzebujesz porady na przykład w ułożeniu ciekawej trasy toru. Skala 1:32 i 1:24.
ODPOWIEDZ
Pafko23
Starter
Starter
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2019, 23:19

Książenice 05 circuit

Post autor: Pafko23 »

Witam wszystkich.

W zeszłym tygodniu usiadłem do zakupu prezentu dla mojego syna (lat.9). I tak serfując po necie trafiłem na https://www.youtube.com/watch?v=YZQsGWUdTI4&t=139s i WPADŁEM :D dwie noce spędziłem na oglądaniu i czytaniu :shock: (dobra już 4 nocki). I będzie prezent dla syna i taty,sąsiada,kolegów,córek................. :lol:

Dobra do meritum jest projekt toru (startujemy od 132,ale z poboczami pod 124), jest wiedza o podstawach, są chęci (najważniejsze), nawet garaż posprzątany (no dobra odgruzowany i to częściowo :lol: ), jednak jest + u żony , tory zamówione, powinny być idealnie w pkt.

Co mam (dobra co ma kurier dostarczyć).
W krainie zabawek zakupiłem tor startowy 132 DTM 30196, na olx wpadł używany DTM 30156 (ponoć w dobrym stanie :? ), dodatkowo :
+AppConnect Bluetooth 30369 (wiem to basic, ale pc-unit jak dla mnie ma chorą cenę, i tak tymczasem nie będzie pit-lane) step by step.
+ dodatkowy kontroler Wifi (z pewnością się nie zmarnuje)
+ Zakręt 2/30 6szt. 20572
+ Zewnętrzne poszerzenie zakrętu 2/30 20562[/b] (pozostałe poszerzenia będą jak się wyjaśni gdzie są najbardziej potrzebne :lol: )
+ 1/3 prostej toru 4szt. 20611

W dniu otwarcia dostawy będzie też stół tymczasem tylko OSB 12 (bo mam) stanie na 2 kobyłkach stolarskich (bo mam) i od wew. podwieszone pod sufit (podpatrzone w internetach) dzięki czemu łatwo będzie zminimalizować zajmowaną powierzchnię (nie żebym w garażu trzymał samochód,szanujmy się nie po to go mam - wróć ciekawe po co :ugeek: )

Dobra budowę toru podzieliłem na 2 etapy

ETAP 1-szy
track makieta start.png- ciekaw jestem zdania profesjonalistów. Mam nadziej, że nie za trudną trasę znalazłem na początek (no jak sam projektowałem w http://www.softyroyal.de/to się okazywało, że muszę dokupić pierdyliard dodatków :cry:, a trasy mają powierzchnie województwa, więc kompromis finansowy i posiadanym miejscem, finalnie zawarty został dzięki gotowcowi z netu).
Na start podkład,będzie tylko OSB ( czas czas czas )

ETAP 2-
track makieta final.png - (choć ta akurat może się jeszcze zmieni),

Odgruzowanie garażu co uwolni dodatkowe miejsce dodatkowo na OSB położenie MDF (zgodnie z wiedzą nabyta na tym forum ) + może jakaś wykładzinka + malowanie toru, może jakieś trybuny itd.. Wszystko to jednak odkładam na zimę, w tak zwanym międzyczasie monitorując rynek za okazyjnym pit-stopem i resztą gadżetów (może syn też kieszonkowego nazbiera ? ;) ) edit syn już zaczyna budować pit-stop z klocków (nice)
Wtedy też trzeba będzie usiąść do tuningu floty oraz wybrać jakieś specjalistyczne oprogramowania (choć to pewnie wcześniej )

Jeśli doczytaliście do tego momentu to mi miło i jeszcze raz WITAM WSZYSTKICH (ostatnio takiego posta popełniłem w 1979r. )
Załączniki
track makieta start.png
track makieta start.png
track makieta final.png
track makieta final.png
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Książenice 05 circuit

Post autor: Petrus »

Witaj, witaj na forum i na kanale Youtube :D .

Bardzo się cieszę że złapałeś wirusa slotcarowego i do tego tak konkretnie podchodzisz do tematu.

Podejście jak najbardziej właściwe!!

Najważniejsze jest abyś poeksperymentował z układem toru. Płynność jest najważniejsza (te projekty takie właśnie są).
Zmieniaj, układaj, zmieniaj zanim przejdziesz do bardziej skomplikowanych rzeczy.

Syn lat 9 to ideał na taką pracę :D . Mój też mi bardzo pomagał.

Pozdrawiam i zachęcam do dzielenia się z postępów.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
TomeG
Ścigant
Ścigant
Posty: 157
Rejestracja: 13 gru 2015, 11:10

Re: Książenice 05 circuit

Post autor: TomeG »

Cześć Pafko23,
trzymam kciuki i czekam na zdjęcia gotowego toru. Jak masz miejsce to dobrze, że powiększyłeś dłuższy bok makiety - będzie gdzie się rozpędzić, a jak wiadomo prędkość jest najważniejsza :mrgreen:
mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 395
Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:25
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Książenice 05 circuit

Post autor: mrobaszki »

Hej,hej. Witaj. Fajnie że zawitałeś na forum, bo ostatnio marazm nam się tu wdał a tu nowa krew i nowe inspiracje. Pozdrawiam i podpatruję. Mro
Pafko23
Starter
Starter
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2019, 23:19

Re: Książenice 05 circuit

Post autor: Pafko23 »

Dzięki za miłe słowa.

Raport z placu boju.

Wszyscy dostawcy spisali się na medal łącznie z Panią, która sprzedawała zestaw używany (zabrał to pudło do pracy b.dziękujemy).

WIEC mamy tor :lol: całkowita długość (zewnętrzna) 12,81m. wewnętrzna pętla 12,19 m. Aktualny rekord okrążenia 8,255, ale spokojnie poprawimy. :lol:

Jest nawet trawa w Leroy Merlin mają promocje na wykładzinę trawopodobną w cenie 1m2- 8,99zł - niestety rozmiar się nie zgadzał nie mieli szerokości 1,43 tylko 1,33 i kolejna 2m :lol: . Tymczasem mi to nie przeszkadza, obecną makietę wykonałem w raptem 8h, więc jestem z siebie MEGA dumny :P

Kilka spostrzeżeń:

1. przed zakupem 1-szego toru przeczytajcie kilka wątków z tego forum, oczywiście pomijam budowę stołu bo to każdy może zrobić na swój sposób. Jednak jest tu i na Youtube na Slot Car Hobby, taka ilość informacji, że taki nowicjusz jak ja składał dziś w rytmie starego wyjadacza.
2.Przeczytajcie forum
3.Obejrzyjcie kilka materiałów na Slot Car Hobby
4.Podziękujcie twórcom tej całej wiedzy 8-) Ja dziękuje Petrusowi i Kamoli i oczywiście całej reszcie (przepraszam, ale tych kolegów najlepiej kojarzę z youtube i forum), że im się chce i dzielą się z nami swoimi doświadczeniami.
5. W najbliższym czasie poznam chyba wszystkich kolegów mojego syna :shock: już dzisiaj w 4 -ech pracowaliśmy przy montowaniu stołu.
6. Skala 1,32 już od pierwszego poziomu zasuwa, że HEJ !
7.Czytajcie i oglądajcie więc nawet problem z nowym samochodem nie będzie problemem.U mnie było to BMW M4 DTM "A. Farfus, No.15" 30856 - samochód płakał, że jedzie, ale szybka interwencja mechanika i WD40 sprawiły, że śmiga jak szalony :D .

Rany jestem styrany jak koń po westernie. Jutro o 18 pierwszy wyścig wiec muszę potrenować na koniec zamieszczam kilka zdjęć :D

P.S.

przepraszam, ale zgubiłem kto w W-WA ma dostęp do tuningowych części, mam dwa nie sprawne samochody (opony sparciały HAHA), a i w nowych bym wstawił lepsze elementy jednak Farfus w M4 dalej jakiś taki nijaki w porównani do zestawowego M4 Wittmana. Problem z ośka, a i prowadnice bym wymienił.

Jak to na Youtube mówią HEYA.
Załączniki
track KSIAŻENICE 05 START.png
IMG_20190425_003652.jpg
IMG_20190425_003706.jpg
IMG_20190425_003724.jpg
IMG_20190425_003734.jpg
Awatar użytkownika
kempol
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 423
Rejestracja: 11 kwie 2015, 23:55
Lokalizacja: Warszawa/Tarnowskie Góry

Re: Książenice 05 circuit

Post autor: kempol »

Witamy Kolegę, super sprawa jak chłopak pomaga, a na dodatek jeszcze koledzy.

Co do opon pisz do Petrusa.

Pozdrawiam i szerokości
Kempol
Pozdrawiam
Kempol

-.- --- -.-. .... .- -- / -.-. .. ..-.. / .- -. .. ..-

"Ci którzy chcą szukają sposobu, ci którzy nie chcą szukają powodu"
Casamio
Ścigant
Ścigant
Posty: 109
Rejestracja: 18 lis 2017, 17:45
Lokalizacja: Pruszków

Re: Książenice 05 circuit

Post autor: Casamio »

Ooo witam, cóż za mega szybki start z budową.
Pozdrawiam i życzę miłej zabawy.
PS
Jak to uzależnia :o , nie mam czasu na budowę toru, ale samochody dokupuje przy każdej okazji.
Pozdrawiam Kamil ;)
ODPOWIEDZ