Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Tor z prefabrykowanych elementów

Pokaż jak budujesz swój tor, jak tworzysz makietę oraz jakie masz ciekawe pomysły. Podziel się swoim doświadczeniem. Zapytaj jak potrzebujesz porady na przykład w ułożeniu ciekawej trasy toru. Skala 1:32 i 1:24.
ODPOWIEDZ
wilku
Ścigant
Ścigant
Posty: 105
Rejestracja: 28 gru 2016, 06:48
Lokalizacja: Konin

Tor z prefabrykowanych elementów

Post autor: wilku »

Pomyślałem o stworzeniu na kształt przenośnych makiet kolejowych, takiego toru samochodowego zbudowanego z kwadratowych kostek które były by do siebie odpowiednio dopasowane. Tak żeby dało się je bokami łączyć ze sobą, zmieniając jednocześnie wygląd trasy ale bez uszczerbku dla detali typu trawa, elementy scenerii itp. które były by na tych kwadratach sensownie rozmieszczone. Dodatkowym bonusem była by mobilność tego rozwiązania, oraz z uwagi na niewielką ilość miejsca potrzebnego na przechowanie również ergonomia . Zdaje sobie sprawę że ograniczy to ilość możliwych konfiguracji ale chyba zwiększy radość z jazdy po torze który wygląda jak prawdziwy aniżeli taki na dywanie. Co wy na to , gra warta świeczki czy zbędne kombinowanie z tematem.
Awatar użytkownika
kempol
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 423
Rejestracja: 11 kwie 2015, 23:55
Lokalizacja: Warszawa/Tarnowskie Góry

Re: Tor z prefabrykowanych elementów

Post autor: kempol »

Temat bardzo ciekawy. Ale bez flaszki tego nie rozbierzemy.
Jaki profil modułu, jaki system (digital czy analog), jaki standard zwrotnic w przypadku digitalu oraz kilka jeszcze innych kwestii do ustalenia.
Jestem jak najbardziej za ustaleniem wstępnych zasad.

Przy okazji kolejnego wyścigu u Pertusa można się zastanowić jak się do tego zabrać.
Pozdrawiam
Kempol

-.- --- -.-. .... .- -- / -.-. .. ..-.. / .- -. .. ..-

"Ci którzy chcą szukają sposobu, ci którzy nie chcą szukają powodu"
wilku
Ścigant
Ścigant
Posty: 105
Rejestracja: 28 gru 2016, 06:48
Lokalizacja: Konin

Re: Tor z prefabrykowanych elementów

Post autor: wilku »

Chodzi mi o coś na kształt takiej konstrukcji którą zobaczyłem jakiś czas temu na tym kanale oraz w trakcie targów Hobby w Poznaniu
https://www.youtube.com/watch?v=fEaRO_Oc2DM
Chcąc zbudować całą makietę tylko przyłączają bloki do siebie.
Można by było takie same tylko z torami potworzyć kończąc np końcem toru bez tych złączek, całość łączona była by od spodu śrubami na motylek co by poziom było można łatwo ustalić. Oczywiście ułożenie tylko na swego rodzaju stole. Niestety była by swego rodzaju bieda jeśli chodzi o sposób ułożenia, ala gra planszowa carcassonne, z tym że wiadome było by że łączenie toru w tor, choć kto zabroni wytworzenia pustego kwadracika z ładną scenerią który zapełnił by pustą lukę. Taki to dalekosiężny temat, bo praca i dom w obecnej chwili nie pozwalają mi na to aby zasiąść i wykonać choć namiastkę planu, ale już coś w głowie zaczyna siedzieć. Może nawet kwadraty zastąpić sześcianami ale to już poza granicami dostępnych mi urządzeń i bez zaopatrzenia się w porządny stół stolarski z piłą raczej niewykonalna.
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Tor z prefabrykowanych elementów

Post autor: Petrus »

Wydaje mi się że pomysł jest bardzo fajny. Dobrze by było nie przekombinować. Ja bym się skoncentrował na modułach, ale tylko w jednym celu. Łatwego montażu i demontażu z powodów braku miejsca. Nie komplkował bym cąlości z różnymi ustawieniami aby yła różna trasa itp.

Najważniejsze aby zacząć to budować i tak będzie to już wyzwanie. A jak uda się przy okazji z zmienną trasą to fajnie :D .

Sam wiem po sobie, że taka budowa makiety jest bardzo pracochłonna.

Więc zaczynaj! Nie ma wymówek :lol: !
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
Tomisza
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 54
Rejestracja: 22 lut 2017, 22:14

Re: Tor z prefabrykowanych elementów

Post autor: Tomisza »

Witam
Potwierdzam co mówi Petrus czasu mało a budowa idzie powoli
Natomiast odnosnie modułu to ja mam zrobone plyty o wymiarach 125/62.5 i mozna je łatwo przenosić montowac oraz demontowac ale do tego musisz miec szkielet aby na tym dopiero położyć moduł
Pozdrawiam
Tomisza
mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 395
Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:25
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Tor z prefabrykowanych elementów

Post autor: mrobaszki »

Tomisza pisze:Witam
Potwierdzam co mówi Petrus czasu mało a budowa idzie powoli
Natomiast odnosnie modułu to ja mam zrobone plyty o wymiarach 125/62.5 i mozna je łatwo przenosić montowac oraz demontowac ale do tego musisz miec szkielet aby na tym dopiero położyć moduł
Pozdrawiam
Tomisza
Hej, może zamieścisz jakieś zdjęcia z modułami? To same płyty czy z płyty z zamontowanymi torami?
MRO
Awatar użytkownika
Tomisza
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 54
Rejestracja: 22 lut 2017, 22:14

Re: Tor z prefabrykowanych elementów

Post autor: Tomisza »

Mówię szkielecie do płyt
szkielet zrobiony z łaty o wymiarach 4cm/2cm/600cm
http://www.torysamochodowe.pl/download/ ... &mode=view
http://www.torysamochodowe.pl/download/ ... &mode=view
http://www.torysamochodowe.pl/download/ ... &mode=view
i potem już tylko poskładać i dopasować pracy
tory mam osobno nie jako zestaw z płytami

Pozdrawiam
TM
ODPOWIEDZ