Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Prowadnica w 132 & 124

Tematy związane z samochodami, ich przebudową, naprawą. Tu możesz się podzielić doświadczeniami z przebudową samochodów, tworzeniem nowych oraz ich tuningiem.
Filu
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 03 mar 2020, 20:03

Prowadnica w 132 & 124

Post autor: Filu »

Pytanie, czy ktoś z Was używa może prowadnicy od Frankenslot?
Obrazek Ver. 3.0
Obrazek Ver. 2.1

Czy faktycznie jest jakaś różnica w trzymaniu się aut na torze? Czy gra niewarta świeczki bez innych modyfikacji, jak chociażby zmiana opon na tuningowe?
A jeśli tak, to z której wersji korzystacie?

Z góry dziękuję za Wasze opinie i uwagi.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Prowadnica w 132 & 124

Post autor: norbert1222 »

Nie używam bo zakup jest bardzo drogi. Opon też nie mam tuningowych. JEdnak dobrze oszlifowane opony te standartowe i czysty tor to klucz do dobrej przyczepności. Polecam też wyjęcie magnesów i dodanie balastu do auta. Magnesy są winne wywrotkom bo sztucznie kleją auto do toru. Jak się przekroczy graniczną siłę jaką magnes przyciąga to auto nie wpada w drift tylko robi dachowanie. Dlatego sam jeżdze bez magnesów a to wymusza na CU mniejsą nastawę i jest super. Jazda polega na kontroli poślizgu i w skali wygląda też bardziej naturalnie niż zasuwające bez opamiętania autka z magnesami.
N.
TomeG
Ścigant
Ścigant
Posty: 157
Rejestracja: 13 gru 2015, 11:10

Re: Prowadnica w 132 & 124

Post autor: TomeG »

My tu w stolicy ;) używamy "wszyscy".
Zwróć uwagę, że z ich montażem trzeba się trochę nagimnastykować. Petrus zrobił kiedyś taki film:

https://youtu.be/TH5NPnzATlQ

Czy to coś daje - takie odnoszę wrażenie, ale testów nie robiłem.

Generalnie my, lokalnie, mamy taki, rzekłbym, standard podstawowego tuningu:
- wymieniamy prowadnicę
- wymieniamy opony na tuningowe i je szlifujemy (Carrera ostatnio zaczęła robić znacznie lepsze lepsze więc nie jest to już taki mus na początek)
- wyjmujemy magnesy (to akurat nie poprawia czasów, wręcz przeciwnie, ale daje radość z kontroli nad poślizgiem)

No i czyszczenie opon przed każdym wyścigiem, jak już zostało powiedziane czysty tor i świeżutkie opony to podstawa rekordowych okrążeń.
Filu
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 03 mar 2020, 20:03

Re: Prowadnica w 132 & 124

Post autor: Filu »

Cena niby niezbyt wysoka, 1,60eur/sztuka, ale przy zakupie 10 + koszty wysyłki robi się już trochę. Zastanawiam się czy sama prowadnica bez reszty modyfikacji ma jakikolwiek sens.
Jeśli tak, to trzeba rozpocząć własną produkcję. Narysować i wykonać. A później już tylko modyfikować do skutku ;)
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Prowadnica w 132 & 124

Post autor: norbert1222 »

Niby 1,6 euro ale to prawie 8 złotych za sztuke. Auta mam ponad 20 wiec jednak trochę drogo. Szczerze powiem auto kupić nowe niż te prowadnice. NA zwykłych tez da się smigać. Gdyby sklep frankenslot miał wiece jfajnych rzeczy poza prowadnicami i jeszcze moze paroma rzeczami to pomyślałbym o zakupach ale ogólnie mają ubogą ofertę. Wole slotcarunion z francji. Jakbyś może kiedyś coś kupował z tamtąd to możemny razem kupić i podzielić koszty wysyłki.
Filu
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 03 mar 2020, 20:03

Re: Prowadnica w 132 & 124

Post autor: Filu »

Będę miał to na uwadze. Na razie nie planuje zagranicznych zakupów.
Raynevan
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 27
Rejestracja: 03 sie 2019, 19:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prowadnica w 132 & 124

Post autor: Raynevan »

Ja używam Lotki V3 i jest roznica przeogromna. Na oryginale auta wypadały + wypadała lotka, niszczyła mi szczotki. Od momentu kupna Frankenslot v3 nie pamietam kiedy wymieniałem szczotki, auta dużo lepiej się prowadzą. Dzisiaj/jutro zrobię zakupy prawdopodobnie i kupię kilka lotek to będę mógł odsprzedać z 5 sztuk.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Prowadnica w 132 & 124

Post autor: norbert1222 »

Ja chętnie kupię. Fajnie by było jakbyś mógł 6 sprzedać. Będziesz kupował na frankenslot?
Raynevan
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 27
Rejestracja: 03 sie 2019, 19:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prowadnica w 132 & 124

Post autor: Raynevan »

Na slotfun, tam tez chce zamówić tory, jeżeli nikt na forum nie sprzeda. ile zamówię to bez różnicy dla mnie, mogę tez coś ekstra kupić i zgadamy się jak zamówienie przyjdzie.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Prowadnica w 132 & 124

Post autor: norbert1222 »

Już przeglądam co mają i napisze.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Prowadnica w 132 & 124

Post autor: norbert1222 »

Już wiem co bym chciał. Same drobiazgi niewielkich rozmiarów. Ile byś mi policzył za przesyłkę z Niemiec? Bo przesyłka do mnie do domu to oczywista rzecz.
Raynevan
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 27
Rejestracja: 03 sie 2019, 19:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prowadnica w 132 & 124

Post autor: Raynevan »

Zamawiam sam dla siebie, wiec i tak bym zapłacił za przesyłkę. Masz ją gratis. Wyślij mi na priv linki rzeczy i dodam je do koszyka.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Prowadnica w 132 & 124

Post autor: norbert1222 »

Wysłałem ale nie wiem czy doszło. NApisz jeśli możesz. Jest taka ewentualność że coś sknociłem.
Raynevan
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 27
Rejestracja: 03 sie 2019, 19:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prowadnica w 132 & 124

Post autor: Raynevan »

Ja tez wysyłałem priv. Nie działa to ma forum tak jak powinno.

Dostałem od ciebie wiadomość, do godz. 12 zloze zamówienie.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Prowadnica w 132 & 124

Post autor: norbert1222 »

No właśnie. A myślałem że jestem gamoniem hehehe.
Czyli rozumiem że dotarło to co bym chciał. 3 rodzaje towaru. Prowadniece silniki i zembatki.
ODPOWIEDZ