Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Witam z Warszawy planuję budowę toru

Poznajmy się! Napisz co Ciebie interesuje i skąd jesteś. Może wspólny wyścig ??
ODPOWIEDZ
sulejp
Starter
Starter
Posty: 3
Rejestracja: 11 paź 2014, 20:09

Witam z Warszawy planuję budowę toru

Post autor: sulejp »

Witam Wszystkich,
Mam na imię Paweł i planuję zbudować duży tor slot cars. Nie ma doświadczenia i potrzebuję pomocy. Mieszkam w Warszawie.

Pozdrawiam,
Paweł
Awatar użytkownika
GOPiotrGO
Ścigant
Ścigant
Posty: 139
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:09

Re: Witam z Warszawy

Post autor: GOPiotrGO »

sulejp pisze:Witam Wszystkich,
Mam na imię Paweł i planuję zbudować duży tor slot cars. Nie ma doświadczenia i potrzebuję pomocy. Mieszkam w Warszawie.

Pozdrawiam,
Paweł

Cześć Paweł witaj w gronie "zakręconych" slot cars :) .

Aby trochę Ci pomóc potrzeba wiedzieć więcej szczegółów co planujesz. Po pierwsze na jaki system torów się zdecydowałeś (ewentualnie już masz). Cyfrowy (taki gdzie można zmieniać pasy i jeździć więcej niż dwoma samochodami) = Digital w skali 1:43 czy 1:32 taki jak Carrera Digital 132 lub Scaletrix; czy system analogowy taki jak Carrera GO lub Evolution.

Ile chcesz przeznaczyć miejsca na taki tor? czy chcesz go rozkładać i składać = umieścić na podłodze, czy chcesz odrazu zbudować makietę, czyli umieścić tor na płycie drewnianej.

No i rzecz podstawowa jeśli jeszcze nie masz toru, to ile chcesz przeznaczyć na to środków :( .
sulejp
Starter
Starter
Posty: 3
Rejestracja: 11 paź 2014, 20:09

Re: Witam z Warszawy

Post autor: sulejp »

Hej Piotrze,

Dzięki za odpowiedź. Toru jeszcze nie mam, ale to dobrze bo zanim wydam pieniądzę chciałbym to dobrze zaplanować.
Tor cyfrowy w jak największej skali (1:24?). Prawodpodobnie Carrera, ale moze ktoś mnie przekona do Scaletrix? Dodatkowo program do mierzenia czasu np. PC Lap Counter?
Na makiecie, z podswietleniem ledowym calej trasy. Miejsca będzie sporo to około 4m na 2m. Chce przeznaczyc 5000-6000zl razem z samochodami.

Jestes moze z Warszawy?

Pzdr.
Pawel
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Witam z Warszawy planuję budowę toru

Post autor: Petrus »

Hallo Paweł,

witaj na forum :D i pozdrawiam również z Warszawy. Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj odpowiednie porady i zachęty oraz podzielisz się swoim postępem w budowie toru.

Widzę, że masz bardzo fajny plan. Z tego co piszesz to bym Ci polecił odrazu zacząć z najciekawszym torem czyli Carrera Digital 132/124. Miejsce masz odpowiednie, budżet też. Carrera jest u nas dosyć dobrze dostępna (oczywiście na zamówienie) i bardziej popularna niż Scaletrix. Scaletrix cyfrowy, też jest pewnie dobrym wyborem. Scaletrix jest bardziej popularny w Anglii, Carrera w Niemczech.

Do pomiaru czasu proponowałbym użycie jednego z programów dostępnych na rynku (niestety nie w Polsce) z których Cockpit-XP jest najbardziej popularny (niemiecki). Można to kupić bezproblemowo przez internet wraz z odpowiednią przejściówką do USB. Takie programy na ogół potrzebują Control Unit nie zwykły Black Box. Ja właśnie taki używam.

Swój start możesz zacząć od kupna zestawu stardowego (najlepiej jakiegoś DTM) i co najważniejsze od zaplanowania odpowiedniej trasy. Do planowania trasy są odpowiednie programy. Ja używam niemieckiego Autorenbahnplanner, ale jest też dobry Ultimate Racer 3 i darmowy Slotman. Planowanie trasy jest bardzo ważne!! Nie zaczynaj od szaleńczego kupowania wszystkich okazyjnych zestawów (jak zacząłem ja :roll: ).

Startuj i POWODZENIA :D

P.S.Przeniosłem twój post do osobnego wątku, ponieważ "podkleiłeś" się pod przywitanie kogoś innego. Jak już zdecydujesz się na start (myślę że już to zrobiłeś :D ) to załóż nowy wątek w sekcji "Początki ze skalą 1:32" i umieszczaj tam swoje postępy i pytania.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
GOPiotrGO
Ścigant
Ścigant
Posty: 139
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:09

Re: Witam z Warszawy

Post autor: GOPiotrGO »

sulejp pisze:Hej Piotrze,

Dzięki za odpowiedź. Toru jeszcze nie mam, ale to dobrze bo zanim wydam pieniądzę chciałbym to dobrze zaplanować.
Tor cyfrowy w jak największej skali (1:24?). Prawodpodobnie Carrera, ale moze ktoś mnie przekona do Scaletrix? Dodatkowo program do mierzenia czasu np. PC Lap Counter?
Na makiecie, z podswietleniem ledowym calej trasy. Miejsca będzie sporo to około 4m na 2m. Chce przeznaczyc 5000-6000zl razem z samochodami.

Jestes moze z Warszawy?

Pzdr.
Pawel

Cześć Paweł,

niestety nie jestem z Warszawy, obecnie częściej jestem za granicą. Z tego też powodu zmuszony byłem rozmontować tor (no ale nadzieja jest że to się za jakiś czas zmieni).

Widzę, że dla Ciebie najlepiej będzie pójść w stronę Digital 132. Jeśli chcesz trochę mniejszych kosztów to może i być analogowy tor ale to jest znacznie mniej możliwości.
No chyba, że OLBRZYMI Carrera GO :lol: . Też byłoby ładnie.....
sulejp
Starter
Starter
Posty: 3
Rejestracja: 11 paź 2014, 20:09

Re: Witam z Warszawy planuję budowę toru

Post autor: sulejp »

Hej Petrus,
Chyba moje konto ma jakieś ograniczenia. Nie mogę tworzyć nowych wątków i wysyłać wiadomości CP. Mógłbyś sprawdzić moje uprawnienia?

Pozdrawiam,
Paweł
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Witam z Warszawy planuję budowę toru

Post autor: Petrus »

Wysłałem Ci maila.

Mam nadzieję, że wszystko działa. Proszę sprawdź i daj znać.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
Szybki
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 43
Rejestracja: 22 gru 2013, 11:58

Re: Witam z Warszawy planuję budowę toru

Post autor: Szybki »

sulejp pisze:Witam Wszystkich,
Mam na imię Paweł i planuję zbudować duży tor slot cars. Nie ma doświadczenia i potrzebuję pomocy. Mieszkam w Warszawie.

Pozdrawiam,
Paweł

Witaj Paweł,

dawno tu nie zaglądałem ale widzę że powoli zaczyna się coś dziać i kroczek po kroczku jest nas więcej.
Szybko, Szybciej, ...... Szybki

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ