Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.
Dzięki temu będziesz informowany na bieżąco o nowych filmach. Znajdziesz tam informację dotyczącą torów wyścigowych, instrukcji, prezentacji i ciekawostek.
Oczywiście im więcej subskrypcji to więcej motywacji do tworzenia nowych filmów :-).
Dziękuję!

Budowa makiety 1:32 SCALEXTRIC - 350/90 "składana"

Tutaj można się wymieniać informacjami na temat innych systemów takich jak SCALETRIX SPORT, NINCO SCX itp.
Awatar użytkownika
dsrc
Użytkownik szos
Użytkownik szos

Budowa makiety 1:32 SCALEXTRIC - 350/90 "składana"

Post #1 autor: dsrc » 14 lut 2019, 10:13

Cześć

Jakiś czas temu zacząłem budowę makiety z torem 1:32 Scalextric analog.
Kilka słów o założeniach i budowie. Ogólnie podstawowe kryterium to takie że makieta ma być konstrukcją jak najlżejszą i w miarę łatwą do złożenia i schowania. Ponieważ nie dysponuję garażem, poddaszem ani żadnym miejscem gdzie mogła by stanąć na stałe, pomysł padł na lekką konstrukcje składającą się z 2 elementów o wymiarach łącznych 350 na 90cm. Przy takich wymiarach makieta idealnie mieści mi się w mojej pracowni (w mieszkaniu) a na czas nie używania można ją po prostu zdemontować i schować np. do piwnicy lub za drzwi ;). Jest to rozwiązanie mocno kompromisowe ale jest :):) Trasa prościutka zainspirowana tym projektem.
Obrazek
Ok to teraz konstrukcja. Płyta hdf 5mm położona na aluminiowej ramie, połączona na nity i śruby. 2 elementy 175/90 i 175/70.
Kolejny etap budowy to przykleić tor wraz z poboczami, zrobić wiadukt, wszystko wypiankować i przejść do budowy dioramy.
Jeśli chodzi o sam system to jak wspomniałem jest to Scalextric analog, pomiar czasu i cała zabawa oparta na ARCONE - przynajmniej na początek bo będę chciał to podłączyć do kompa. Na samym układzie toru ścigałem się z dzieciakami nie jednokrotnie i mimo że trasa krótka to bardzo fajnie się śmiga. Są użyte poza prostymi 2 rodzaje zakrętów.
Załączniki
5.jpg
rama 2 elementy
3.jpg
rama zlaczona w calosc
2.jpg
uklad toru
1.jpg
Aston Martin ;)
trasa61.PNG
Projekt trasy

Awatar użytkownika
kempol
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy

Re: Budowa makiety 1:32 SCALEXTRIC - 350/90 "składana"

Post #2 autor: kempol » 18 lut 2019, 17:12

Wygląda bardzo ciekawie, czekam na dalszą relację.
Pozdrawiam
Kempol

-.- --- -.-. .... .- -- / -.-. .. ..-.. / .- -. .. ..-

"Ci którzy chcą szukają sposobu, ci którzy nie chcą szukają powodu"

Wróć do „Inne sytemy torów”