Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Proszę o pomoc

Każdy kiedyś zaczyna swoją przygodę z nowym hobby. Tu możesz zadawać pytania związane ze startem, uruchomieniem i podstawami. Nie wiesz co kupić, nie orientujesz się w rożnych zestawach startowych - spytaj innych
ODPOWIEDZ
dario365
Starter
Starter
Posty: 22
Rejestracja: 10 lut 2014, 20:03

Proszę o pomoc

Post autor: dario365 »

Witam Serdecznie
Niedawno wraz z moim synkiem kupiliśmy tor digital 132. W środku znajduje się listwa zasilającą ( chyba Black-Box) ale nie jest to control unit. Moje pytanie, czy do tego urządzenia mogę podłączyć elektroniczny licznik obrotów/okrążeń łap counter 30355.

Dziękuję za pomoc
Dariusz K.
Awatar użytkownika
Wojt.rak
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 69
Rejestracja: 22 gru 2013, 11:37

Re: Proszę o pomoc

Post autor: Wojt.rak »

dario365 pisze:Witam Serdecznie
Niedawno wraz z moim synkiem kupiliśmy tor digital 132. W środku znajduje się listwa zasilającą ( chyba Black-Box) ale nie jest to control unit. Moje pytanie, czy do tego urządzenia mogę podłączyć elektroniczny licznik obrotów/okrążeń łap counter 30355.

Dziękuję za pomoc
Dariusz K.

Wprawdzie nie mam systemu digital, ale ściągnąłem instrukcję lap countera. Jest tam napisane, że działa tylko z Control Unit, więc chyba mam smutne wieści. Nie będzie to działało ze standardowym black boxem.

Może są jakieś patenty na obejście tego?
Papa

Wojtek

Mam Formułe !! Ale jazda !!
dario365
Starter
Starter
Posty: 22
Rejestracja: 10 lut 2014, 20:03

Re: Proszę o pomoc

Post autor: dario365 »

Dzięki za pomoc, ja też już znalazłem taka instrukcję i niestety wiem, że nie pasuje. W takiej sytuacji muszę kupić control unit i licznik, albo poszukać licznika który pasuje do tego black-boxa. Znalazłem takie liczniki , ale niestety nie w polsce. Sporo jest w niemczech. Koszt wraz z przesyłką i tak wyjdzie taniej niż control unit i licznik.

Dzięki.
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Proszę o pomoc

Post autor: Petrus »

dario365 pisze:Dzięki za pomoc, ja też już znalazłem taka instrukcję i niestety wiem, że nie pasuje. W takiej sytuacji muszę kupić control unit i licznik, albo poszukać licznika który pasuje do tego black-boxa. Znalazłem takie liczniki , ale niestety nie w polsce. Sporo jest w niemczech. Koszt wraz z przesyłką i tak wyjdzie taniej niż control unit i licznik.

Dzięki.

Warto zastanowić się nad Control Unit. Jest znacznie bardziej użyteczny. Ważne jest, że można pod niego podłączyć komputer. Z odpowiednim softwarem mamy wtedy całe centrum statystyk, dźwięków i obrazów.
Za bym się zastanowił nad taką inwestycją.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
dario365
Starter
Starter
Posty: 22
Rejestracja: 10 lut 2014, 20:03

Re: Proszę o pomoc

Post autor: dario365 »

Dzięki za informację,
Właśnie tak myślałem, nawet widziałem taki za ok. 160 zł na Allegro.
To chyba niezła cena ?
Czy do tego potrzebny jest jeszcze pc unit czy wystarczy go podpiąč pod laptop z odpowiednim oprogramowaniem, jeżeli tylko podpięcie laptopa, to gdzie można kupić sam program i w jakiej jest cenie?

Dariusz K.
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Proszę o pomoc

Post autor: Petrus »

dario365 pisze:Dzięki za informację,
Właśnie tak myślałem, nawet widziałem taki za ok. 160 zł na Allegro.
To chyba niezła cena ?
Czy do tego potrzebny jest jeszcze pc unit czy wystarczy go podpiąč pod laptop z odpowiednim oprogramowaniem, jeżeli tylko podpięcie laptopa, to gdzie można kupić sam program i w jakiej jest cenie?

Dariusz K.
Jestem obecnie na wyjezdzie, jak wrócę to założę osobny wątek dotyczący oprogramowania. Niestety nie ma oprogramowania w języku polskim . Najwiecej jest w niemieckim. poradzisz sobie z podstawami niemieckiego?
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
dario365
Starter
Starter
Posty: 22
Rejestracja: 10 lut 2014, 20:03

Re: Proszę o pomoc

Post autor: dario365 »

Tak, spokojnie poradzę sobie.
Tymbardziej, że szukam alternatywnego rozwiązania dotyczącego licznika.

Dziękuję i czekam na informację.
Darek i Kacperek

Ps.
Niedawno odkryłem, że można wprawić samochody w samoczynny ruch na torze, to dopiero świetna sprawa w przypadku kilku autek.
Mors
Starter
Starter
Posty: 16
Rejestracja: 17 sty 2014, 14:38

Re: Proszę o pomoc

Post autor: Mors »

Miałem identyczny dylemat. Kupiłem jednak control unit i lap counter. Wyszedłem z założenia że nie ma sensu iść w starego typu sprzęt. Oszczędność nie jest zbyt wielka
dario365
Starter
Starter
Posty: 22
Rejestracja: 10 lut 2014, 20:03

Re: Proszę o pomoc

Post autor: dario365 »

To prawda, ale znajoma kupiła nam licznik w Niemczech na licytacji za który zapłaciliśmy 90 zł. Używany, ale wygląda jak nowy w pudełku nawet miał folię na wyświetlaczu. Sprawdzony i działa. Jedyny mankament to ciemny wyświetlacz. Teraz myślimy o pc unit i podłączeniu go do laptopa. Jeszcze sporo przed nami. Jedyny plus to taki, że znowu udało nam się kupić tory od evolution za doskonałą cenę. Nasz tor się rozrasta.

Darek K.
ODPOWIEDZ