Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

pobocza i bandy do toru scalextric

Tutaj można się wymieniać informacjami na temat innych systemów takich jak SCALETRIX SPORT, NINCO SCX itp.
ODPOWIEDZ
roger298
Starter
Starter
Posty: 11
Rejestracja: 25 sie 2017, 17:33

pobocza i bandy do toru scalextric

Post autor: roger298 »

Jakiś czas temu obiecywałem że pochwalę się moim rozwiązaniem na pobocza i bandy do torów scalextric 1:32. Ten wpis robię po przeczytaniu działu budowania makiet carrery 132. Chcę pokazać, że my (posiadacze systemu scalextric) nie gęsi i swoje pomysły też mamy :idea: .
Więc do zbudowania pobocza potrzebowałem:

- płytę ze spienionego PCV grubość 6mm kolor zależnie od gustu. Ja wybrałem żółty ponieważ z dostępnych w hurtowni najbardziej przypomina żwirowate pobocze drogi.
- kątownik PCV 30x30mm w odcinkach 3mb z marketu budowlanego dział boazeria

na zdjęciach efekty mojej pracy. Oczywiście bandy można okleić wydrukowanymi na papierze samoprzylepnym reklamami a krawędź pobocza sąsiadującą z torem dobrze by było pomalować jak w oryginale w :D paski biało czerwone ale to będzie następny etap prac. Oczywiście jeśli będą chętni to opiszę jak to zrobić.
Załączniki
DSCF7446.JPG
DSCF7448.JPG
DSCF7450.JPG
DSCF7452.JPG
DSCF7453.JPG
IMG_20171101_113633.jpg
Awatar użytkownika
kempol
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 423
Rejestracja: 11 kwie 2015, 23:55
Lokalizacja: Warszawa/Tarnowskie Góry

Re: pobocza i bandy do toru scalextric

Post autor: kempol »

Bardzo fajnie to wyszło. Spienione PCV ma duże możliwość w modelarstwie.
Pozdrawiam
Kempol

-.- --- -.-. .... .- -- / -.-. .. ..-.. / .- -. .. ..-

"Ci którzy chcą szukają sposobu, ci którzy nie chcą szukają powodu"
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: pobocza i bandy do toru scalextric

Post autor: DeathThorn »

No zajebiste te pobocza :) GZ
Awatar użytkownika
dsrc
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 86
Rejestracja: 20 lut 2018, 09:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: pobocza i bandy do toru scalextric

Post autor: dsrc »

Wyglądają super, fajnie że się z nami podzieliłeś!! Czym takie pcv tnie się najlepiej?
p.s. Widzę zę używasz jako bazy ARCONE, nie przeszkadza Ci bardzo wolne spowalnianie (hamowanie) aut po puszczeniu gazu?
Ja używałem od początku bazy scalextric sport, i jak przesiadłem się na arc do doznałem szoku że samochody nie hamują.
Jak coś polecam http://www.slotforum.com/forums/index.p ... opic=77744
roger298
Starter
Starter
Posty: 11
Rejestracja: 25 sie 2017, 17:33

Re: pobocza i bandy do toru scalextric

Post autor: roger298 »

Dziękuję, dziękuję. To prawda - spienione PCV to bardzo przyjazny materiał w obróbce. Do wycinania używałem wyrzynarki z brzeszczotem do metalu na umiarkowanych obrotach - materiał bardzo dobrze to znosił nie miał tendencji do topienia się tak jak pleksa. Po wstępnym wycięciu i frezowaniu, szlifowałem papierem ściernym na wyprofilowanym na odpowiedni promień klocku (klocki do szlifowania z przyklejonym na taśmę do wykładzin papierem ściernym widoczne na zdjęciach). Na kątowniku PCV nożykiem wzdłuż zrobiłem ślad od wewnątrz około 5 mm od środka i delikatnie wyłamałem zaznaczony element (to będzie banda), z tego co zostało zrobiłem małe kątowniki i kleiłem klejem na gorąco do poboczy - z jednej strony jako uchwyt do torów, z drugiej jako mocowanie bandy. W przyszłości można z tego samego materiału o innym kolorze zrobić budynki, garaże i inne.
Jeśli chodzi o ARC ONE to nie bawiłem się za dużo a te zdjęcia są już nie aktualne - obecnie stałem się szczęśliwym posiadaczem ARC PRO ale kompletnie nie mam czasu żeby ją solidnie wypróbować, bardzo fajne są bezprzewodowe kontrolery. Marzy mi się jeszcze pit lane track bo niby gdzie się na serwis zatrzymać ale to może za jakiś czas.
"dsrc" czasem przeglądam anglojęzyczne fora bo tam życie tętni w pełni ale język wyspiarzy jest dla mnie co prawda słabnącą ale jednak nadal barierą.
Może ktoś jeszcze zaprezentuje coś ciekawego, chciałbym nieco ożywić tą część forum...
Załączniki
DSCN1976.JPG
DSCN1971.JPG
DSCN1973.JPG
Awatar użytkownika
dsrc
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 86
Rejestracja: 20 lut 2018, 09:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: pobocza i bandy do toru scalextric

Post autor: dsrc »

Hej, Dzięki!
Jak już konkretnie zabawisz ;) to koniecznie opisz nam swoje spostrzeżenia z używania ARC PRO! ;)
ODPOWIEDZ