Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Witam serdecznie

Poznajmy się! Napisz co Ciebie interesuje i skąd jesteś. Może wspólny wyścig ??
Barto197

Witam serdecznie

Post autor: Barto197 »

Witam Wszystkich Bardzo Serdecznie!

Z tej strony kłania się Barto197 czyli Bartosz, z zawodu student :D

Swoją przygodę z torami samochodowymi zacząłem (prawie) od dzisiaj po odebraniu przesyłki od kuriera:
Carrera Digital DTM CHAMPIONSHIP 20030196

Tor to prezent świąteczny od samego siebie więc do Gwiazdki pozostanie elegancko zapakowany 8-) (praca inżynierska sama się nie napisze).

Prawdę mówiąc zakup tory to splot przypadku. Z torem samochodowym (poza latami młodości i zestawami odpustowymi) mam styczność po raz pierwszy i mam nadzieję że sprawi mi on wiele radości :D

Do zestawu zostały od razu zakupione dwa modele coby garaż był większy :D
Lamborghini Huracan LP 610-4 (jest po prostu piękny :D) oraz
AMG Mercedes C-Coupe DTM "W. Wickens, No. 10"

Padło na ten konkretny zestaw ponieważ podoba mi się układ trasy i jej możliwości rozbudowy (choć to może nie jest zbyt mocny argument, wszak możliwości rozbudowy są nieograniczone :D ale na sam początek spodobała mi się najbardziej), ceną (akurat była promocja w sklepie :lol:) oraz motywem DTM (modele GT3 oraz GT2 nie do końca do mnie przemawiają, tak samo jak F1). Jedynym wymogiem były bezprzewodowe kontrolery ;)

Przyszłościowo planuję troszkę rozbudować tor a w dalszej przyszłości być może zrobić z tego makietę (nie jestem pewien czy to sformułowanie jest tutaj poprawne :)) gdyż jako student nie posiadam jeszcze swoich 4 ścian więc tor będzie składany i rozkładany ;)

Chciałbym zapytać się przy okazji powitania, o ile do malowania Lambo nie posiadam żadnych zastrzeżeń to Mieczysław ma takie lekkie niedoróbki w malowaniu czy np. lekki odprysk na przedniej rejestracji: to norma i nie przejmować się tym czy wymienić póki posiadam prawo zwrotu. Tak jak pisze, mam do czynienia z Carrera pierwszy raz i nie wiem czego się spodziewać.

Pozdrawiam serdecznie!
mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 395
Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:25
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Witam serdecznie

Post autor: mrobaszki »

Witaj,
powiem...
profesionalne powitanie ;)
Fajnie że opisałeś swój początek z Carrerą i stajnie jaką już dysponujesz.
Życzę miłego oczekiwania na Wigilię ;)
a później już tylko ścigania...
MRO
Barto197

Re: Witam serdecznie

Post autor: Barto197 »

Dziękuję serdecznie :)

Nie ukrywam, starałem się zrobić dobre pierwsze wrażenie (męski, pewny, mocny uścisk dłoni) więc starałem się podejść do tematu na poważnie.

Samo zainteresowanie Carrera to tak jak wspomniałem przypadek - znikąd pojawiła mi się reklama na fb, pół dnia analizy jak to wygląda, co jest bardziej profesjonalne (dla "dużych chłopców" :D) a co trochę mniej, funkcje itp, itd. Pozwolenie na tor również udało się uzyskać więc szybki skan sklepu i decyzja została podjęta, uważam że na początek jest to wystarczające ale już w głowie są plany powiększenia toru jednak to już zostanie rozłożone w czasie, gdy znów zostanie odłożona pewna kwota (nie samym torem człowiek żyje ;)). Być może nawet do Świąt uda się jeszcze coś zakupić :D

Skromne zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Witam serdecznie

Post autor: Petrus »

Witaj Bartosz na forum!

Rzeczywiście profesjonalne intro :D .

Cieszę się , że dołącza się do nas aktywny użytkownik. Bardzo potrzeba takiego dzielenia się swoim hobby aby było nas więcej :D .

Skąd jesteś?

Jeśli masz wątpliwości co do jakości samochodu to może pokaż jakieś zdjęcie to będzie można ocenić. Jeśłi jest to małe uszkodzenie to podczas jazdy i tak pojawi się ich więcej :lol: .

Zresztą PIĘKNY ten Mercedes!!
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Barto197

Re: Witam serdecznie

Post autor: Barto197 »

Witam :)

Pochodzę z Rybnika, województwo śląskie.

Co do "uszkodzeń", tak jak piszę - jest to mały ubytek lakieru na przedniej rejestracji i może trochę niechlujnie nałożona farba ale być może dlatego że lubię mieć wszystko na tip-top to takie mankamenty trochę mnie drażnią :D
dezerter27
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 42
Rejestracja: 08 gru 2017, 19:07
Lokalizacja: połaniec

Re: Witam serdecznie

Post autor: dezerter27 »

witam
mam pytanie jak masz 4 samochody to i masz 4 kontrolery?
Barto197

Re: Witam serdecznie

Post autor: Barto197 »

Witam,

nie, posiadam tylko 2 kontrolery z zestawu, kolejne kontrolery zostaną dokupione z biegiem czasu.

Pozdrawiam
Casamio
Ścigant
Ścigant
Posty: 109
Rejestracja: 18 lis 2017, 17:45
Lokalizacja: Pruszków

Re: Witam serdecznie

Post autor: Casamio »

Fajne te DTM, w 1:24 mam wrażenie że nie ma takiego wyboru.
Pozdrawiam Kamil ;)
Awatar użytkownika
kempol
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 423
Rejestracja: 11 kwie 2015, 23:55
Lokalizacja: Warszawa/Tarnowskie Góry

Re: Witam serdecznie

Post autor: kempol »

Masz dobre wrażenie.
Witamy i życzymy szerokości, jakby co to ja czasami w TG bywam, a to rzut kamieniem do Rybnika.
Pozdrawiam
Kempol

-.- --- -.-. .... .- -- / -.-. .. ..-.. / .- -. .. ..-

"Ci którzy chcą szukają sposobu, ci którzy nie chcą szukają powodu"
Barto197

Re: Witam serdecznie

Post autor: Barto197 »

Casamio pisze:Fajne te DTM, w 1:24 mam wrażenie że nie ma takiego wyboru.
Nie ukrywam, być może też właśnie większy wybór modeli (i trochę cena) spowodowały postawienie na 132 a nie 124. Co prawda nie śledzę serii DTM (z wyścigów oglądam tylko F1) to jeśli właśnie o modele chodzi te z DTM stawiam najwyżej (piękne są też niektóre z GT3 - SLS).
kempol pisze:Masz dobre wrażenie.
Witamy i życzymy szerokości, jakby co to ja czasami w TG bywam, a to rzut kamieniem do Rybnika.
Również witam i dziękuję :D

Przy okazji (aby nie śmiecić forum) chciałbym zadać pytanie: czy jest możliwość dokupienia samej gablotki pod model? Chodzi mi o tą fabryczną z Carrera wraz z odpowiednim oznakowaniem modelu. Zbyt ładne są te modele by trzymać je w pudełku a w tych gablotkach świetnie by się prezentowały na półce :D
dezerter27
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 42
Rejestracja: 08 gru 2017, 19:07
Lokalizacja: połaniec

Re: Witam serdecznie

Post autor: dezerter27 »

ja też szukam zestawu ale nie wiem jaki, właśnie 124 nie ma wyboru
a gdzie kupiłeś?
Tofi
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 62
Rejestracja: 08 gru 2017, 00:57
Lokalizacja: Northampton (UK)

Re: Witam serdecznie

Post autor: Tofi »

Wybór 1:24 jest przeogromny, wystarczy tylko spojrzeć na kwestię out-of-box. Przecież nie musi to być auto od carrery. Wystarczy dowolne auto torowe (nawet w analogu) i chip. Jeżeli jest to auto od Scalextrix to nawet nie trzeba przerabiać wystarczy ten układ i wymiana ślizgu. A jeżeli ktoś ma zacięcie modelarskie to można się pokusić o konwersję modelu w skali 1:24.
Casamio
Ścigant
Ścigant
Posty: 109
Rejestracja: 18 lis 2017, 17:45
Lokalizacja: Pruszków

Re: Witam serdecznie

Post autor: Casamio »

ja też szukam zestawu ale nie wiem jaki, właśnie 124 nie ma wyboru
a gdzie kupiłeś?
Ja 1:24 kupiłem na allegro,racing passion 1399zł ale wygląda na to ze był to ostatni taki zestaw.
Pozdrawiam Kamil ;)
Barto197

Re: Witam serdecznie

Post autor: Barto197 »

Tofi pisze:Wybór 1:24 jest przeogromny, wystarczy tylko spojrzeć na kwestię out-of-box. Przecież nie musi to być auto od carrery. Wystarczy dowolne auto torowe (nawet w analogu) i chip. Jeżeli jest to auto od Scalextrix to nawet nie trzeba przerabiać wystarczy ten układ i wymiana ślizgu. A jeżeli ktoś ma zacięcie modelarskie to można się pokusić o konwersję modelu w skali 1:24.
No właśnie, tylko i aż wymiana chipu który kosztuje 40$, zacięcia modelarskiego nie mam więc o konwersji też nie ma mowy ;) Powiedzmy tak: w samej Carrera mnogość wyboru modeli do Digital 132 a Digital 124 to spora różnica która mnie przekonała, dodatkowo przy 124 trzeba się zaopatrzyć w pobocza co zwiększa koszty toru. Biorąc pod uwagę że to moja pierwsza styczność w tego typu profesjonalnymi torami uważam wybór 132 za słuszny ;) Modelami jestem zachwycony, ponieważ są wzorowo odwzorowane i także tańsze od 124 (co jest logiczne).
dezerter27 pisze:ja też szukam zestawu ale nie wiem jaki, właśnie 124 nie ma wyboru
a gdzie kupiłeś?
** Ta cześć usunięta przez administratora: "Niestety nie można podawać linków (nazw) do sklepów, gdyż jest to reklama"
dezerter27
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 42
Rejestracja: 08 gru 2017, 19:07
Lokalizacja: połaniec

Re: Witam serdecznie

Post autor: dezerter27 »

tak można sobie robić przerabiać i itp ale jak się wie co do czego ale jak się laikiem i dopiero się zaczyna to o czym my mówimy :)
tak się jeszcze się zapytam ta cena to z tymi samochodami dodatkowymi dwoma?
ODPOWIEDZ