Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Zaczynam budowę World Final 2015

Pokaż jak budujesz swój tor, jak tworzysz makietę oraz jakie masz ciekawe pomysły. Podziel się swoim doświadczeniem. Zapytaj jak potrzebujesz porady na przykład w ułożeniu ciekawej trasy toru. Skala 1:32 i 1:24.
2byszek
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 38
Rejestracja: 29 sty 2017, 12:30

Zaczynam budowę World Final 2015

Post autor: 2byszek »

Witam,

Zaczynam budowę makiety digital 132, ponieważ jestem zwolennikiem tras bez udziwnień wybór padł na tor Carrery WF 2015, chcę jednak wprowadzić zmianę w związku z tym potrzebuję Waszej pomocy. Tak jak w modelarstwie nie mam problemów tak w torach nie do końca się odnajduję :-)

W załączniku plan (szkic) makiety, wycięta prosta to właśnie mój problem chcę tam wstawić:

1. Start/meta ze światłami startu (na torze ma jeździć do 4 aut)
2. Pit stop na 4 auta
3. 4 kontrolery
4. Podłączenie do komputera ( na kompie ma się wszystko dziać, paliwo, ilość okrążeń itp. itd.)

Potrzebuję pomocy w tym co mam konkretnie kupić.

Pozdrawiam
Załączniki
Projekt.jpg
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Zaczynam budowę World Final 2015

Post autor: DeathThorn »

no cudownie :)
trzymam kciuki , ambitny projekt :ugeek:
Awatar użytkownika
p_bladek
Profesjonalista
Profesjonalista
Posty: 241
Rejestracja: 01 sty 2017, 22:22

Re: Zaczynam budowę World Final 2015

Post autor: p_bladek »

2byszek pisze:Witam,

Zaczynam budowę makiety digital 132, ponieważ jestem zwolennikiem tras bez udziwnień wybór padł na tor Carrery WF 2015, chcę jednak wprowadzić zmianę w związku z tym potrzebuję Waszej pomocy. Tak jak w modelarstwie nie mam problemów tak w torach nie do końca się odnajduję :-)

W załączniku plan (szkic) makiety, wycięta prosta to właśnie mój problem chcę tam wstawić:

1. Start/meta ze światłami startu (na torze ma jeździć do 4 aut)
2. Pit stop na 4 auta
3. 4 kontrolery
4. Podłączenie do komputera ( na kompie ma się wszystko dziać, paliwo, ilość okrążeń itp. itd.)

Potrzebuję pomocy w tym co mam konkretnie kupić.

Pozdrawiam
Potrzebujesz
1- startlight
2-2 komplety kontrolerów wifi bądź ir
3-pitstop
4- Control unit
5- pc unit
mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 395
Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:25
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Zaczynam budowę World Final 2015

Post autor: mrobaszki »

p_bladek pisze:
2byszek pisze:Witam,

Zaczynam budowę makiety digital 132, ponieważ jestem zwolennikiem tras bez udziwnień wybór padł na tor Carrery WF 2015, chcę jednak wprowadzić zmianę w związku z tym potrzebuję Waszej pomocy. Tak jak w modelarstwie nie mam problemów tak w torach nie do końca się odnajduję :-)

W załączniku plan (szkic) makiety, wycięta prosta to właśnie mój problem chcę tam wstawić:

1. Start/meta ze światłami startu (na torze ma jeździć do 4 aut)
2. Pit stop na 4 auta
3. 4 kontrolery
4. Podłączenie do komputera ( na kompie ma się wszystko dziać, paliwo, ilość okrążeń itp. itd.)

Potrzebuję pomocy w tym co mam konkretnie kupić.

Pozdrawiam
Potrzebujesz
1- startlight
2-2 komplety kontrolerów wifi bądź ir
3-pitstop
4- Control unit
5- pc unit
Proponuję 2 szt. Pit Stopu, plus ewentualnie dodatkowo dwa odcinki do tankowania,
tak aby w jednym momencie mogły tankować minimum 2 lub nawet 4 auta.
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Zaczynam budowę World Final 2015

Post autor: DeathThorn »

i w zaleznosci od tego jaki soft chesz to nie polecam drogiego PC unit. Za 1/2 ceny mozna castomowy kabel PC Unit => USB kupic :mrgreen:
2byszek
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 38
Rejestracja: 29 sty 2017, 12:30

Re: Zaczynam budowę World Final 2015

Post autor: 2byszek »

Dzięki za odpowiedzi.
Dzisiaj w pracy zrobię projekt "stołu" i zacznę kupować materiał.
Oczywiście proces budowy pokażę.
Liczę na Waszą wyrozumiałość i cierpliwość, ponieważ nie jest to projekt do wykonania w tydzień :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Zaczynam budowę World Final 2015

Post autor: Petrus »

Witaj 2byszek na forum :D ,

bardzo piękny projekt :shock: ! Zmienne łuki zakrętów, pobocza :o . Bardzo trudna technicznie trasa.
Czy zbudowałeś już ten tor "testowo" (jeśli tak to prosimy o zdjęcia)? Jak się na nim jeździ? Jest tam sporo dość ostrych zakrętów.
Przed budową makiety dobrze było by sprawdzić, czy jeździ się płynnie.
Zastanowiłbym się również czy nie pomyśleć jak wydłużyć trochę prostą startową (ja takie lubię :roll: ) ale to oczywiście kwestia gustu.

Co do Pit Stop, to tak jak koledzy piszą najlepiej zrobić co najmniej 2 miejsca do tankowania rozdzielone podwójną zwrotnicą (nie zmianą pasa). Jeśli znajdziesz na to miejsce to nawet 3 miejsca (wtedy dwie zwrotnice). Pytanie tylko czy to się zmieści (bardzo krótka prosta startowa).

Podłączenie do PC można sobie taki kabelek samemu zrobić (jak pisał DT). Jeśli byś brał pod uwagę, moim zdaniem najlepszy program Cockpit-xp (ale niestety jest tylko po niemiecku), to koniecznie zaplanuj gdzie sensory chciałbyś wbudować w szyny.

Dawaj regularnie znać o postępach, pytaniach. Pewnie wszyscy chętnie pomogą. Zapowiada się bardzo ładny tor!

BRAWO!!
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
2byszek
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 38
Rejestracja: 29 sty 2017, 12:30

Re: Zaczynam budowę World Final 2015

Post autor: 2byszek »

Tor znam z filmików wygląda bardzo płynnie :) :)
Zaczynam od konstrukcji z profili aluminiowych, potrzebuję 127 szt. 20x20x2 mm długość 1 m.
Teraz zaczynam liczyć łączniki.
Na tor robię wyliczenia, wstępnie wygląda na to że opłaca się kilka zestawów kupić cenowo wychodzi korzystnie, a co zbędne odsprzedać.
Mam akurat miejsce na 10x3 m wiec jak będzie już stał "stół" to zaczniemy zbieranie elementów toru.
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Zaczynam budowę World Final 2015

Post autor: DeathThorn »

obawiam sie ze ten tor nie wejdzie ci w prostokąt 10x3m :D no chyba że na styk :)
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Zaczynam budowę World Final 2015

Post autor: Petrus »

Miejsca masz dość sporo. 10x3 to jest wielkość pomieszczenia czy makiety jaką chcesz zrobić?

Przy planowaniu makiety dobrze jest mieć dojście ze wszystkich stron. Jeśli tak się nie da to przy głębokości powyżej 2,5m staje się to trochę trudno dostępne.

Określ sobie jaki możesz mieć maksymalny stół. Później zacznij ostro planować w jakimś planerze. Później dokup części. Pewnie już tak zrobiłeś a ja się tu mądrze :oops: :lol: .

Generalnie w zestawach są wyłącznie zakręty K1 (1/60) czyli bardzo ostre, których na torze powinno być jak najmniej.

Ja robiłem stół z drewna i płyt wiórowych.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
2byszek
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 38
Rejestracja: 29 sty 2017, 12:30

Re: Zaczynam budowę World Final 2015

Post autor: 2byszek »

Wielkość pomieszczenia to 180 m2, ale ze względów skosów itp. miejsca na stół do malowania modeli wygospodarowałem 10x3 m (wiadomo z możliwością dodania po parę cm.
Konstrukcja pod blat będzie dokładnie miała 10,22 x 3,10 m można jeszcze blatem po każdej ze stron wyjechać po 15 cm.
Wysokość konstrukcji będzie 1m, więc na krzesłach lub pokalach będzie można siedzieć i widzieć tor z góry.
Dostęp do makiety (wielkości 10x3) będzie z 3 stron, myślę że przy swoim wzroście sięgnę :-)
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Zaczynam budowę World Final 2015

Post autor: DeathThorn »

no zapowiada się pro :) czekamy na foto relację z realizacji :mrgreen:
Awatar użytkownika
kempol
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 423
Rejestracja: 11 kwie 2015, 23:55
Lokalizacja: Warszawa/Tarnowskie Góry

Re: Zaczynam budowę World Final 2015

Post autor: kempol »

Bazując na własnych doświadczeniach (czytaj błędach) radzę, tak jak pisał już Petrus. Jak najmniej zakrętów K1, wydłużyć maksymalnie prostą startową oraz pit stop i sam zjazd do niego.

Przenieś wymiary stołu do jakiegoś programu do planowania i planować, planować, planować i jeszcze raz planować. Jest to jeden z najważniejszych etapów, tutaj pośpiech jest najgorszym z możliwych doradców. Potem będziesz musiał niszczyć swoje dzieło bo o czymś nie pomyślałeś, albo nie było takiej części jak budowałeś. Mnie to już spotkało nie raz, .... a znów szykuje mi się demolka (oj który to już), a ciągle jestem nie zadowolony.

Jak już zaplanujesz to dopiero kupuj, bo to co teraz wydaje się tańsze, to potem kończy pod stołem, a w ostateczności na Alledrogo.

Powodzenia w planowaniu. Czekamy na relacje i zawody :).
Pozdrawiam
Kempol

-.- --- -.-. .... .- -- / -.-. .. ..-.. / .- -. .. ..-

"Ci którzy chcą szukają sposobu, ci którzy nie chcą szukają powodu"
2byszek
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 38
Rejestracja: 29 sty 2017, 12:30

Re: Zaczynam budowę World Final 2015

Post autor: 2byszek »

kempol pisze:Bazując na własnych doświadczeniach (czytaj błędach) radzę, tak jak pisał już Petrus. Jak najmniej zakrętów K1, wydłużyć maksymalnie prostą startową oraz pit stop i sam zjazd do niego.

Przenieś wymiary stołu do jakiego programu do planowania i planować, planować, planować i jeszcze raz planować. Jest to jedn z najważniejszych etapów, tutaj pośpiech jest najgorszym z możliwych doradców. Potem będziesz musiał niszczyć swoje dzieło bo o czymś nie pomyślałeś, albo nie było takiej części jak budowałeś. Mnie to już spotkało nie raz, .... a znów szykuje mi się demolka (oj który to już), a ciągle jestem nie zadowolony.

Jak już zapanujesz to dopiero kupuj, bo to co teraz wydaje się tańsze, to potem kończy pod stołem, a w ostateczności na Alledrogo.

Powodzenia w planowaniu. Czekamy na relacje i zawody :).

To jest odpowiedź która otworzyła mi oczy. Więc udostępniam zdjęcia z miejsca gdzie tor będzie stał, kupię program do projektowania i zaczynamy.
Na strychu umieszczę kartony gdzie będzie miał stać tor.
Załączniki
IMG_1364.JPG
IMG_1365.JPG
IMG_1366.JPG
IMG_1367.JPG
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Zaczynam budowę World Final 2015

Post autor: DeathThorn »

ooo widzę materace do spania ?? :lol: :lol: Bardzo dobrze planaujesz :mrgreen:
ODPOWIEDZ