Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Witam

Poznajmy się! Napisz co Ciebie interesuje i skąd jesteś. Może wspólny wyścig ??
Ferag
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 17 lut 2016, 20:08
Lokalizacja: Islandia

Witam

Post autor: Ferag »

Witam wszystkich na tym forum na imię mam Jacek i mieszkam w Islandii.
Zacznę od tego że tu gdzie mieszkam jest bardzo cieżko coś dokupić do carrera slot cars są tylko zestawy startowe kilka aut Evolution no i tory 1/30 1/60 proste o i tyle.
Postanowiłem kupić synowi na urodziny zestaw Digital 132 Power Racing
No i się zaczęło. Potem był drugi zestaw tez Digital i trzy Evolution teraz mamy 16 autek bo dokupiliśmy kilka luzem. Mam około 30 metrów toru kiedyś tam pokaże fotki. Dekodery musieliśmy dokupić do 12. Najlepsze jest to ze dokupiliśmy wszystko w dwa tygodnie i juz się tym bawimy a syn urodziny ma dopiero 23 marca hahaha. Nie mogliśmy tyle czekać.
Dużo przeczytałem i dowiedziałem się dzięki temu forum za co dziękuje.
Ale mam do was koledzy takie pytanie czy można przykleić lusterka i spojler za pomocą super glu ? Bo mieliśmy wypadek i jeden samochód ma jak by to powiedzieć odcięty spojler od karoseri te koncoweczki zostały w aucie.
Dokładnie chodzi mi o to czy ten plastik się ze sobą klei żeby nie popsuć struktury wierzchniej auta.
Drugie pytanie czy można w jakiś sposób wykorzystać tory podłączeniowe aby dodać je do głównego toru. Widziałem ze niektórzy maja po prostu poodłączane części z elektroniką i zostawione same proste odcinki ale mi chodzi o to czy mogę np. Wpiąć black boxa jako tor i nie podłączać do nie go zasilacza bo zasilanie szło by z CU czy tak można ?
Awatar użytkownika
kempol
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 423
Rejestracja: 11 kwie 2015, 23:55
Lokalizacja: Warszawa/Tarnowskie Góry

Re: Witam

Post autor: kempol »

Witamy, witamy kolegę z dalekiej Islandii.
Fajnie, że jesteś z nami i że możemy się na coś przydać.

W odpowiedzi na twoje pytania to sprawa wygląda tak:
Różne są teorie na temat czy montować na stałe elementy typu lusterka, spoilery itp. Jedni mówią, że tak inni że nie. Sprawa prosta, jak Ci się tak podoba to można przykleić. W twoim przypadku należy ułamany element wydobyć z samochodu, i skleić. Dopiero potem możesz przykleić do samochodu na stałe.
Polecam klej Contacta Professional firmy Revell.

Czy można dodać BB i nie podłączyć zasilania, pewnie można.... nie próbowałem. Dodaj i sprawdź, z torem nic się nie stanie. Możesz powiedzieć w jakim celu chcesz to zrobić?
Pozdrawiam
Kempol

-.- --- -.-. .... .- -- / -.-. .. ..-.. / .- -. .. ..-

"Ci którzy chcą szukają sposobu, ci którzy nie chcą szukają powodu"
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Witam

Post autor: Petrus »

Ferag pisze:Witam wszystkich na tym forum na imię mam Jacek i mieszkam w Islandii.
Zacznę od tego że tu gdzie mieszkam jest bardzo cieżko coś dokupić do carrera slot cars są tylko zestawy startowe kilka aut Evolution no i tory 1/30 1/60 proste o i tyle.
Postanowiłem kupić synowi na urodziny zestaw Digital 132 Power Racing
No i się zaczęło. Potem był drugi zestaw tez Digital i trzy Evolution teraz mamy 16 autek bo dokupiliśmy kilka luzem. Mam około 30 metrów toru kiedyś tam pokaże fotki. Dekodery musieliśmy dokupić do 12. Najlepsze jest to ze dokupiliśmy wszystko w dwa tygodnie i juz się tym bawimy a syn urodziny ma dopiero 23 marca hahaha. Nie mogliśmy tyle czekać.
Dużo przeczytałem i dowiedziałem się dzięki temu forum za co dziękuje.
Ale mam do was koledzy takie pytanie czy można przykleić lusterka i spojler za pomocą super glu ? Bo mieliśmy wypadek i jeden samochód ma jak by to powiedzieć odcięty spojler od karoseri te koncoweczki zostały w aucie.
Dokładnie chodzi mi o to czy ten plastik się ze sobą klei żeby nie popsuć struktury wierzchniej auta.
Drugie pytanie czy można w jakiś sposób wykorzystać tory podłączeniowe aby dodać je do głównego toru. Widziałem ze niektórzy maja po prostu poodłączane części z elektroniką i zostawione same proste odcinki ale mi chodzi o to czy mogę np. Wpiąć black boxa jako tor i nie podłączać do nie go zasilacza bo zasilanie szło by z CU czy tak można ?
Witaj, witaj, fajnie że dołączasz do forum. Jesteśmy bardzo ciekaw Twojego toru.

Co do BB to ja miałem przez jakiś czas wstawioną do toru i nic się nie działo. Jednak jest to jakiś uukład elektroniczny do którego podprowadzone jest napięcie z szyn. Więc jeśli możesz to wystarczy wyjąć miedziane styki z toru i wszystko będzie ok. Jak będziesz chciał znowu użyć BB to możesz je tam z powrotem włożyć.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Ferag
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 17 lut 2016, 20:08
Lokalizacja: Islandia

Re: Witam

Post autor: Ferag »

kempol pisze: Czy można dodać BB i nie podłączyć zasilania, pewnie można.... nie próbowałem. Dodaj i sprawdź, z torem nic się nie stanie. Możesz powiedzieć w jakim celu chcesz to zrobić?
Poprostu mam mozliwosc rozbudowy toru a cztery odcinki proste leza i sie kurza.
PS.1 black box i 3 evolution (szyny podlaczeniowe).
Ferag
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 17 lut 2016, 20:08
Lokalizacja: Islandia

Re: Witam

Post autor: Ferag »

kempol pisze:Witamy, witamy kolegę z dalekiej Islandii.
Fajnie, że jesteś z nami i że możemy się na coś przydać.

W odpowiedzi na twoje pytania to sprawa wygląda tak:
Różne są teorie na temat czy montować na stałe elementy typu lusterka, spoilery itp. Jedni mówią, że tak inni że nie. Sprawa prosta, jak Ci się tak podoba to można przykleić. W twoim przypadku należy ułamany element wydobyć z samochodu, i skleić. Dopiero potem możesz przykleić do samochodu na stałe.
Polecam klej Contacta Professional firmy Revell.

Czy można dodać BB i nie podłączyć zasilania, pewnie można.... nie próbowałem. Dodaj i sprawdź, z torem nic się nie stanie. Możesz powiedzieć w jakim celu chcesz to zrobić?
Zrobilem dokladnie jak napisales wszystko ladnie wyglada. Nie kleilem tylko spojlerow od F1 tych przednich co ciagle odpadaja a to dlatego ze boje sie ze beda sie odlamywac mimo ze beda przyklejone a z drugiej strony to fajnie jak cos tam sie na torze dzieje moj syn jest zachwycony. Nauczylismy sie juz prowadzic auta w miare ostroznie wiemy, ktore sie dobrze trzymaja a ktore sa "sliskie " jak to mowi moj syn dla wyjasnienia ,ktore zarzuca na zakretach :D
Nasz tor jest wykorzystany w tej chwili na maxa czyli wszystkie tory z zestawów sa wykorzystane. Dokupilem paczke zakrętów 1/30 ale nie mam pomysłu gdzie je wpakować bo ciagle mi brakuje jakiegos toru żeby calosc zamknąć i mam tez dwie krzyżówki (nie zwrotnice) ale narazie ich nie wkładam ze względu ze syn jest jeszcze troszke mały 5 lat i boje sie ze bedzie za duzo wypadkow.
Załączniki
Moja Trasa
Moja Trasa
Trasa na zywo
Trasa na zywo
IMG_4109.jpg
IMG_4112.jpg
IMG_4116.jpg
IMG_4121.jpg
IMG_4124.jpg
IMG_4127.jpg
IMG_4130.jpg
IMG_4134.jpg
Ferag
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 17 lut 2016, 20:08
Lokalizacja: Islandia

Re: Witam

Post autor: Ferag »

I reszta naszych autek. Najbardziej "sliskie" sa Audi R8
Załączniki
IMG_4137.jpg
IMG_4140.jpg
IMG_4144.jpg
IMG_4148.jpg
IMG_4151.jpg
IMG_4154.jpg
IMG_4157.jpg
IMG_4160.jpg
Awatar użytkownika
kempol
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 423
Rejestracja: 11 kwie 2015, 23:55
Lokalizacja: Warszawa/Tarnowskie Góry

Re: Witam

Post autor: kempol »

Bardzo zacna kolekcja samochodów no i trasa oczywiście też.
Pozdrawiam
Kempol

-.- --- -.-. .... .- -- / -.-. .. ..-.. / .- -. .. ..-

"Ci którzy chcą szukają sposobu, ci którzy nie chcą szukają powodu"
mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 395
Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:25
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Witam

Post autor: mrobaszki »

Witam,
Przy takim torze i długim pokoju proponuję dokupić zakręt pochyły 2/30, będzie prędkość :)
Ps. A jak sprawuje się czerwone ferrari?
Pozdr.
MRO
Ferag
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 17 lut 2016, 20:08
Lokalizacja: Islandia

Re: Witam

Post autor: Ferag »

mrobaszki pisze:Witam,
Przy takim torze i długim pokoju proponuję dokupić zakręt pochyły 2/30, będzie prędkość :)
Ps. A jak sprawuje się czerwone ferrari?
Pozdr.
MRO
Gdybym mogl to tu na miejscu kupic juz bym to mial ale musze gdzies zamowic i za jakis czas napewno bedziemy miec zakrety 2/30.
Mysle nad pitstopem i licznikiem okrążenie generalnie nad wszystkimi dodatkami. Mieszkanie duze 140 m2 jest gdzie tor rozkladac. Ten w tej chwili zajmuje 230cm/660cm.
Jesli chodzi o Ferrari 458 GT2 to jezdzi niemal jak niebieski Aston przyklejone do toru. Polecam tez Mercedesa tez jezdzi sie super.
mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 395
Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:25
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Witam

Post autor: mrobaszki »

Ferag pisze:
mrobaszki pisze:Witam,
Przy takim torze i długim pokoju proponuję dokupić zakręt pochyły 2/30, będzie prędkość :)
Ps. A jak sprawuje się czerwone ferrari?
Pozdr.
MRO
Gdybym mogl to tu na miejscu kupic juz bym to mial ale musze gdzies zamowic i za jakis czas napewno bedziemy miec zakrety 2/30.
Mysle nad pitstopem i licznikiem okrążenie generalnie nad wszystkimi dodatkami. Mieszkanie duze 140 m2 jest gdzie tor rozkladac. Ten w tej chwili zajmuje 230cm/660cm.
Jesli chodzi o Ferrari 458 GT2 to jezdzi niemal jak niebieski Aston przyklejone do toru. Polecam tez Mercedesa tez jezdzi sie super.
Witam,
chodziło mi o Ferrari 599XX.
Faktycznie Aston jest jakby przyklejony do toru, jeździ super.
Mam Ferrari 599XX, czy Ty ten model digitalizowałeś? Jeśli tak, to czy udało Ci się podłączyć do niego światła?
Mój EVO czeka na digitalizację.
Polecam jeszcze dla dziecka Lamborghini Huracan LP610-4 "Polizia" 30731, niebieskie światła na dachu i trzyma się toru rewelacyjnie, opony są z bierznikiem.
Pozdr
MRO
Ferag
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 17 lut 2016, 20:08
Lokalizacja: Islandia

Re: Witam

Post autor: Ferag »

mrobaszki pisze:
Witam,
chodziło mi o Ferrari 599XX.
Faktycznie Aston jest jakby przyklejony do toru, jeździ super.
Mam Ferrari 599XX, czy Ty ten model digitalizowałeś? Jeśli tak, to czy udało Ci się podłączyć do niego światła?
Mój EVO czeka na digitalizację.
Polecam jeszcze dla dziecka Lamborghini Huracan LP610-4 "Polizia" 30731, niebieskie światła na dachu i trzyma się toru rewelacyjnie, opony są z bierznikiem.
Pozdr
MRO
Ferrari 599XX niebieskie i czerwone akurat mam z tego http://www.carrera-toys.com/pl/asortyme ... 143/#/opis zestawu i nie musialem go digitalizowac ale jezdzi sie calkiem fajnie napewno Aston jest o niebo lepszy. Mam jeszcze to żółte Ferrari 599XX do ktorego musze dokupic dekoder bo jest to wersja Evo. Do zadnego auta z Evo nie dokupowalem świateł bo tu po prostu tego nie ma.
szulczas
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 16 gru 2015, 21:01

Re: Witam

Post autor: szulczas »

Ferag pisze:
mrobaszki pisze:Witam,
Przy takim torze i długim pokoju proponuję dokupić zakręt pochyły 2/30, będzie prędkość :)
Ps. A jak sprawuje się czerwone ferrari?
Pozdr.
MRO
Mysle nad pitstopem i licznikiem okrążenie generalnie nad wszystkimi dodatkami.
Od siebie dodam że mam nadajnik Bluetooth i łączę z tabletem, rewela wszystko można w programiku ustawiać więc wydaje mi się że te dodatki to już taki przeżytek? No może to fajnie wygląda przy torze ale koszta duże a jak znam życie programiki będą się z czasem rozwijać więc funkcji będzie przybywało :)
Awatar użytkownika
kempol
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 423
Rejestracja: 11 kwie 2015, 23:55
Lokalizacja: Warszawa/Tarnowskie Góry

Re: Witam

Post autor: kempol »

szulczas pisze:Od siebie dodam że mam nadajnik Bluetooth i łączę z tabletem, rewela wszystko można w programiku ustawiać więc wydaje mi się że te dodatki to już taki przeżytek? No może to fajnie wygląda przy torze ale koszta duże a jak znam życie programiki będą się z czasem rozwijać więc funkcji będzie przybywało :)
Wszystkie te fajerwerki hardwarowe oprócz pit-stopu można zastąpić dobrym softwarem,na przykład CockpitXP o którym można poczytać tutaj lub HSS o którym można poczytać tutaj http://slotcarillustrated.com/portal/fo ... hp?t=45340

Jeden po niemiecku, drugi po angielsku. Jeden płatny, drugi darmowy.
Zapraszam do testowania
Pozdrawiam
Kempol

-.- --- -.-. .... .- -- / -.-. .. ..-.. / .- -. .. ..-

"Ci którzy chcą szukają sposobu, ci którzy nie chcą szukają powodu"
Ferag
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 17 lut 2016, 20:08
Lokalizacja: Islandia

Re: Witam

Post autor: Ferag »

kempol pisze:
szulczas pisze:Od siebie dodam że mam nadajnik Bluetooth i łączę z tabletem, rewela wszystko można w programiku ustawiać więc wydaje mi się że te dodatki to już taki przeżytek? No może to fajnie wygląda przy torze ale koszta duże a jak znam życie programiki będą się z czasem rozwijać więc funkcji będzie przybywało :)
Wszystkie te fajerwerki hardwarowe oprócz pit-stopu można zastąpić dobrym softwarem,na przykład CockpitXP o którym można poczytać tutaj lub HSS o którym można poczytać tutaj http://slotcarillustrated.com/portal/fo ... hp?t=45340

Jeden po niemiecku, drugi po angielsku. Jeden płatny, drugi darmowy.
Zapraszam do testowania
Tą apke Carrery zainstalowałem na iPadzie no napewno kupie sobie to cudeńko na Bluetooth no a PC unit jednocześnie nie da się podłączyć bo to chyba w to samo złącze się podłącza. Lubię takie cudeńka i napewno ściągnę z jakiegoś sklepu będzie zabawa na 102.
Dzięki za podsunięcie tematu.
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Witam

Post autor: Petrus »

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest Cockpit-xp. Daje naprawdę bardzo dużo możliwości a jednocześnie dla podstawwowych działań jest bardzo prosty i niezawodny.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
ODPOWIEDZ