Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Samochodziki stale wylatują co zrobić

Każdy kiedyś zaczyna swoją przygodę z nowym hobby. Tu możesz zadawać pytania związane ze startem, uruchomieniem i podstawami. Nie wiesz co kupić, nie orientujesz się w rożnych zestawach startowych - spytaj innych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojt.rak
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 69
Rejestracja: 22 gru 2013, 11:37

Samochodziki stale wylatują co zrobić

Post autor: Wojt.rak »

Witam,

kupiłem zestaw z formułą 1 i jeszcze dodatkowo kilka używanych torów. Mam niestety problem.
Zabawa jest przednia, jednak bardzo często samochodziki nam wylatują. :cry:
Czy zależy to od jakiś ustawień? Próbowałem odpowiednio ułożyć szczotki, ale to niewiele zmienia.

Poradźcie
Wojtek
Papa

Wojtek

Mam Formułe !! Ale jazda !!
Awatar użytkownika
karolus maximus
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 98
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:34

Re: Samochodziki stale wylatują co zrobić

Post autor: karolus maximus »

Może to zabrzmi banalnie ale na zakrętach należy odpuścić regulator gazu :) jeśli wypadają na prostej to znaczy ,ze coś jest w slocie, jakiś paproch ,kamyk od buta z dworu a na zakręcie to będzie wina tylko zbyt dużej prędkości kurz tez nie pomaga w przyczepności od czasu do czasu należy pokulać oponki na wilgotnej szmatce by się pozbyć rożnego rodzaju brudów tor tez należy przecierać ,szyny szczotki, na tym to wszystko polega :)
Awatar użytkownika
Szybki
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 43
Rejestracja: 22 gru 2013, 11:58

Re: Samochodziki stale wylatują co zrobić

Post autor: Szybki »

Wojt.rak pisze:Witam,

kupiłem zestaw z formułą 1 i jeszcze dodatkowo kilka używanych torów. Mam niestety problem.
Zabawa jest przednia, jednak bardzo często samochodziki nam wylatują. :cry:
Czy zależy to od jakiś ustawień? Próbowałem odpowiednio ułożyć szczotki, ale to niewiele zmienia.

Poradźcie
Wojtek
Na ogół ten problem występuje u dzieci. Z wielką werwą rzucają się na nową zabawkę, chcą jechać jak najszybciej i .... tracą zapał po pierwszych 10 "wylotach".

Zauważyłem moim zdaniem dobry "patent" jeśli chodzi o przekonanie i nauczenie dzieci jazdy po torze.
Otóż trzeba im rozłożyć zwykła ósemeczkę, czyli tor w kształcie ósemki. Taki układ powinno się pojeździć dosyć długo tak aby nabrać wprawy. Koniecznie trzeba w pierwszej fazie zrezygnować z bardzo długiego toru i z obecnych w prawie każdym zestawie loopingów. Takie loopingi zmuszają to maksymalnego przyciśnięcia gazu i powodują, że trudno systematycznie uczyć się zwiększania prędkości.

Czyli zasada od najprostszego do trudniejszego układu toru jest w tym przypadku jak najbardziej do zastosowania.
Szybko, Szybciej, ...... Szybki

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojt.rak
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 69
Rejestracja: 22 gru 2013, 11:37

Re: Samochodziki stale wylatują co zrobić

Post autor: Wojt.rak »

Posłuchałem się waszych rad i trochę ochłonęliśmy, nauczyliśmy się i teraz sprawia to dużo frajdy.

Dzięki!!! :D
Papa

Wojtek

Mam Formułe !! Ale jazda !!
Awatar użytkownika
GOPiotrGO
Ścigant
Ścigant
Posty: 139
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:09

Re: Samochodziki stale wylatują co zrobić

Post autor: GOPiotrGO »

Dobrze też zrobić ograniczenie prędkości za pomocą potencometru przy zasilaniu. Bardzo dobrze reguluje prędkość samochodzików.
Awatar użytkownika
Wojt.rak
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 69
Rejestracja: 22 gru 2013, 11:37

Re: Samochodziki stale wylatują co zrobić

Post autor: Wojt.rak »

GOPiotrGO pisze:Dobrze też zrobić ograniczenie prędkości za pomocą potencometru przy zasilaniu. Bardzo dobrze reguluje prędkość samochodzików.

A jak to zrobić? Może jakieś podpowiedzi. Czy to wystarczy tylko potencjometr. Chyba się spali, bo tam całkiem niezłe natężenie prądy przepływa. Na elektronice nie za bardzo się znam. Przy Carrera GO to jest chyba 14 V i około 1 A ?
Papa

Wojtek

Mam Formułe !! Ale jazda !!
jacek1984
Starter
Starter
Posty: 1
Rejestracja: 05 gru 2014, 07:53

Re: Samochodziki stale wylatują co zrobić

Post autor: jacek1984 »

Hej. Kupiłem zestwik dla dzieci i niby wszystko było by ok gdyby nie to że jeden samochód wciąż wylatywał z toru. Sporo się głowiłem co tu zrobić i zauważyłem ze jeden ma słabszy magnes, więc wziąłem mały neodym i dołożyłem do niego. Teraz wszystkie jeżdżą tak samo i nie wypadają.
Wesołych Świąt.
Awatar użytkownika
GOPiotrGO
Ścigant
Ścigant
Posty: 139
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:09

Re: Samochodziki stale wylatują co zrobić

Post autor: GOPiotrGO »

jacek1984 pisze:Hej. Kupiłem zestwik dla dzieci i niby wszystko było by ok gdyby nie to że jeden samochód wciąż wylatywał z toru. Sporo się głowiłem co tu zrobić i zauważyłem ze jeden ma słabszy magnes, więc wziąłem mały neodym i dołożyłem do niego. Teraz wszystkie jeżdżą tak samo i nie wypadają.
Wesołych Świąt.

Bardzo proste i dobre rozwiązanie. Jaki ten magnes użyłeś i jak go przymocowałeś i w którym miejscu aby wyważenie było dobre? Zamieść jakieś zdjęcie.
Awatar użytkownika
Wojt.rak
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 69
Rejestracja: 22 gru 2013, 11:37

Re: Samochodziki stale wylatują co zrobić

Post autor: Wojt.rak »

Z tym magnesem to rzeczywiście wydaje najprostsze rozwiązanie. Prośba o więcej zdjęć.
Papa

Wojtek

Mam Formułe !! Ale jazda !!
ODPOWIEDZ