Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Auta 1:24

Tematy związane z samochodami, ich przebudową, naprawą. Tu możesz się podzielić doświadczeniami z przebudową samochodów, tworzeniem nowych oraz ich tuningiem.
ODPOWIEDZ
mac
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 36
Rejestracja: 26 sty 2015, 13:50

Auta 1:24

Post autor: mac »

Cześć

Do tej pory jeździłem autami w skali 1:32 ale pomału przymierzam się do zakupu aut w skali 1:24. Ktoś ma? Jakie wrażenia z jazdy?

Jak duża jest różnica w prowadzeniu pomiędzy autami w skali 1:32 a 1:24?

Co wogóle sadzicie o tej skali 1:24, warto w to wchodzić i inwestować pieniądze?
Trochę poczytałem o tej skali 1:24 ale to jednak nie to samo co informacje z pierwszej ręki od forumowiczów ;)
Z góry dziękuję za informację.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Auta 1:24

Post autor: Petrus »

mac pisze:Cześć

Do tej pory jeździłem autami w skali 1:32 ale pomału przymierzam się do zakupu aut w skali 1:24. Ktoś ma? Jakie wrażenia z jazdy?

Jak duża jest różnica w prowadzeniu pomiędzy autami w skali 1:32 a 1:24?

Co wogóle sadzicie o tej skali 1:24, warto w to wchodzić i inwestować pieniądze?
Trochę poczytałem o tej skali 1:24 ale to jednak nie to samo co informacje z pierwszej ręki od forumowiczów ;)
Z góry dziękuję za informację.
Pozdrawiam

Czołem mac,

No do takiego pytania muszę się wypowiedzieć :lol: . Jak widać po postach mam już trzy samochody Carrera Digital 1:24. Starałem się je dobrać w jednej klasie, czyli są to Porsche. Uważam, że piękne :D .

Krótko mówiąc jestem zachwycony!! Jeździ się nimi zuuuupełnie inaczej niż samochodami w skali 1:32. Koniecznie musisz mieć do nich pobocza, ponieważ znacznie bardziej driftują i wychodzą poza standardowy tor. Można regulować magnesy i w związku z tym drift. Sprawiają wrażenie znacznie wolniejszych niż 1:32 ale też można nimi znacznie bardziej precyzyjnie sterować.

Konieczne jest zwiększenie napięcia na torze, aby nie było to jeżdżenie na full gazie (i wtedy też jest wolno). Można do tego zastosować zasilacz stabilizowany. Na forum możesz znaleźć to tu http://www.torysamochodowe.pl/viewtopic.php?t=20. Możesz również kupić taki oryginalny do Carrera Digital 1:24, ale pewnie kosztować będzie to samo a będziesz miał mniejsze możliwości.

Ja już wszystkie moje samochody trochę tuningowałem np. inna prowadnica, koło zębate, opony :lol:

Spróbuj może z jednym samochodem, trochę się przyzwyczaj. Kup taki, który ma dużo różnych wersji modelowych. Różnica w jeździe każdą marką np. Porsche a Ford jest w tym przypadku bardzo duża.

Daj znać jak dalej poszło.
Załączniki
Carrera Porsche 911
Carrera Porsche 911
Carrera Porsche 911
Carrera Porsche 911
Carrera Porsche 911
Carrera Porsche 911
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
mac
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 36
Rejestracja: 26 sty 2015, 13:50

Re: Auta 1:24

Post autor: mac »

Cześć Petrus

Dziękuję za odpowiedź. Tak wogóle to piękna kolekcja Porsche, pozazdrościć :)

A powiedz mi czy pobocza muszą być również od strony wewnętrznej zakrętów? czy wystarczą od zewnętrznej?

Niestety ale bardzo ciężko dostać auta w skali 1:24 w polskich sklepach, jak już to aukcje. Może masz jakiś sprawdzony sklep zagraniczny lub jeśli taki jest to polski gdzie można by takie auta zamówić ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kempol
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 423
Rejestracja: 11 kwie 2015, 23:55
Lokalizacja: Warszawa/Tarnowskie Góry

Re: Auta 1:24

Post autor: kempol »

Witam

Mi też pogłowie chodzi skala 1:24, ale za jakiś czas, dopiero co zacząłem budowę toru dla 1:32.

Co do zakupu samochodów w skali 1:24 to można dostać w ATA w Blue City w Warszawie, jest tam drogo, ale zawsze jakieś samochody i inne akcesoria mają dostępne.

pozdrawiam

Kempol
Pozdrawiam
Kempol

-.- --- -.-. .... .- -- / -.-. .. ..-.. / .- -. .. ..-

"Ci którzy chcą szukają sposobu, ci którzy nie chcą szukają powodu"
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Auta 1:24

Post autor: Petrus »

Ja wszystko do Carrery jeśli wiem co chcę kupić i ma to być nowe to kupuję w sklepie internetowym (np. czaszabawy lub krainazabawy). Podaję im numer katalogowy Carrery i prosze o wycenę (jeśli jej nie znam). Zamawiają to wtedy dokładając do następnego zamówienia. Trochę to trwa (czasami około 2 tygodni), ale jak dotąd wszystko szło sprawnie i ceny są normalne. (a trochę tego kupowałem :lol: ).

Kupiłem kilka samochodów używanych również na alledrogo, ale nie były to najlepsze zakupy. Lepiej jest się chyba zastanowić i zamówić nowe.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
mac
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 36
Rejestracja: 26 sty 2015, 13:50

Re: Auta 1:24

Post autor: mac »

Witam,

Dzięki za odpowiedzi, chyba jednak zdecyduje się na zakup nowych przez sklepy internetowe, a do blue city też się wybiorę zobaczę co tam mają bo jestem z warszawy to ma niedaleko :)

A te pobocza wewnętrzne zakrętów do aut 1:24 też potrzebne? Czy wystarczą zewnętrzne?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Brutus
Starter
Starter
Posty: 16
Rejestracja: 03 lis 2015, 17:52

Re: Auta 1:24

Post autor: Brutus »

Idąc logiką to tylko zewnętrzne...ale jak zrobisz sobie sam pobocza to możesz te i te żeby tor fajnie wyglądał ;) pozdrawiam.
DEVIL-CARS.pl
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 43
Rejestracja: 28 lut 2016, 12:57

Re: Auta 1:24

Post autor: DEVIL-CARS.pl »

Witam.
Nie miałem do czynienia z innymi modelami i torem niż 124 ale powiem że ta największa skala robi wrażenie.
Super modele, fajnie jeżdzą. Dodatkowo większy jest prąd na zasilaczu.
Osobiście mam podłączone tylko jedno rozgałęzienie prądowe i wszystko śmiga jak należy.
Załączniki
IMG_9020.JPG
IMG_9025.JPG
IMG_9029.JPG
IMG_9034.JPG
IMG_9037.JPG
IMG_9041.JPG
beczkofan
Starter
Starter
Posty: 8
Rejestracja: 15 maja 2016, 14:53

Re: Auta 1:24

Post autor: beczkofan »

Witam, również zastanawiam się na przesiadke z scx 1:32 na carrera 1:24.Posiadam tylko dwa auta ( bmw i audi) Carrera Exclusiv.Mam wszystkie akcesoria (zasilacz, auta i 2 pady), jedynie nie mam torów i tak się zastanawiam czy inwestować w ten system? Czy ktoś może ma jakieś doświadczenie z tym akurat systemem Exclusive.Nie chce zakładać nowego tematu więc myśle że mogę podpiąć się tutaj.
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Auta 1:24

Post autor: Petrus »

Jak byś się uparł to na SCX też powinieneś pojechać tymi samochodami. Rozumiem, że SCX to tor analogowy? Problemem są pobocza, gdyż 1:24 takich wymagają szczególnie jak jeździ się bez magnesów. Ewentualnie podpięcie zasilacza z Exclusiv i powinno śmigać.

Generalnie uważam, że skala 1:24 to warto i jeszcze raz warto!
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
beczkofan
Starter
Starter
Posty: 8
Rejestracja: 15 maja 2016, 14:53

Re: Auta 1:24

Post autor: beczkofan »

Tak , analogowy system.Próbowałem już ,ale tylko jednym można śmigać, dwa razem sie nie zmieszczą.Co do poboczy , dałem jedne z scx i dodałem jeszcze z Ninco i wyszło tak jak na zdjęciach poniżej.Ogólnie do przetestowania samochodów to tak na krótko można co do większej zabawy to lepiej jednak tory 1:24 warto mieć.Ogólnie po przetestowaniu według mojej opini jest różnica nie tylko w skali lecz także w prowadzeniu, szybciej wpadają w drift , i wydaje mi się że są dużo cichsze od scx.Co do Carrery mam lekki sentyment,dzięki niej złapałem bakcyla nie tylko na tory samochodowe lecz na kolejki elektryczne i ogólnie na makiety. Zastanawiam się czy nie zainwestować jednak w tor 1:24, i wtedy będą mogly jezdzić rownież po nim samochody z scx po zmianie zasilacza i padów oczywiście.
Załączniki
IMG_0213.jpg
IMG_0223.jpg
ODPOWIEDZ