Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Autodraha vs Carrera

Każdy kiedyś zaczyna swoją przygodę z nowym hobby. Tu możesz zadawać pytania związane ze startem, uruchomieniem i podstawami. Nie wiesz co kupić, nie orientujesz się w rożnych zestawach startowych - spytaj innych
ODPOWIEDZ
manieksl
Starter
Starter
Posty: 2
Rejestracja: 12 sie 2023, 13:03

Autodraha vs Carrera

Post autor: manieksl »

Witam, jako dziecko miałem prosty tor z PRL Autodraha - zwykła elipsa, 2 skrzyżowania i niesamowita frajda z zabawy. Samochody jeździły powoli, driftowały, wypadały, można bawić się w "ganianego".
Po latach kupiłem Carrera digital 132 i...czar prysł...auta jeźdżą szybko, nie driftują - albo jadą po torach albo wypadają - taka jazda zero-jedynkowa. Żadnej interakcji z drugim graczem ot... taka jazda na liczenie kółek - po paru tygodniach sprzedałem.
Teraz czytałem, że w autach wystarczy wyciągnąć magnesy aby nadać im trochę bardziej driftującej jazdy... i zastanawiam się: czy jeśli sobie kupię Carrera evolution, dokupię skrzyżowania, wyciągnę z aut magnesy...czy uzyskam podobne odczucia z gry? Mam wrażenie, ze z torami jest jak z grami - te nowe są dopracowane, precyzyjne ach i och a te stare miały...grywalność. Pytam, bo mam okazję kupić używkę Evolution i zastanawiam się, czy jestem w stanie "zbudować" coś na sty z autodrahy? Tam chyba były autka 1:24....więc rozwazam ich zakup też

tylko nie chciałbym uzyskać czegos takiego

https://www.youtube.com/watch?v=wwGVXtcHcWg&t=326s
to jest nudne...
Załączniki
8f52e08347e3979d176507a131ab.jpeg
manieksl
Starter
Starter
Posty: 2
Rejestracja: 12 sie 2023, 13:03

Re: Autodraha vs Carrera

Post autor: manieksl »

czy to forum śpi?
TomeG
Ścigant
Ścigant
Posty: 157
Rejestracja: 13 gru 2015, 11:10

Re: Autodraha vs Carrera

Post autor: TomeG »

Hej,
też miałem auto drahę, ale nie pamiętam "fizyki" jazdy...
Jedno jest pewne - wyjęcie magnesów zupełnie zmienia sposób jazdy i pozwala jeździć uślizgiem, wyczuć granicę przyczepności.

No i raczej wróć do digital. Zawsze możesz przełączyć się w tryb evolution.
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Autodraha vs Carrera

Post autor: DeathThorn »

no i masz carrera digital mozesz zakodowac predkosc maksymalna jazdy auta :)
chcesz wolno jak w PRL bedziesz mial wolno :)
ODPOWIEDZ