Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Pozdrowienia z Lubina

Poznajmy się! Napisz co Ciebie interesuje i skąd jesteś. Może wspólny wyścig ??
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jakub84
Starter
Starter
Posty: 10
Rejestracja: 19 sty 2015, 18:14

Pozdrowienia z Lubina

Post autor: jakub84 »

Witam, właśnie dołączyłem do forum :) . Mam na imię Kuba, mam 30 lat i jestem z Lubina. Zamieniłem Lego technic na tor Carrera :D no i jestem. Posiadam tor Carrera Digital w skali 1:32( zestaw startowy"Power Racing"), trzeci samochód, wierze okrążeń, dokupiłem trochę elementów torów, na tą chwilę łącznie tor ma ok.21 m :D . Ścigam się głównie ze szwagrem i chrześniakiem(reszta dzieciaków jeszcze za mała), niestety tylko jak jedziemy do teściów, ponieważ w mieszkaniu nie ma na tyle miejsca, a u nich aż nadto. Poniżej dołączyłem zdjęcia. Jestem początkujący w tej dziedzinie, cieszę się że dołączyłem do forum, Pozdrawiam wszystkich bardzo mile i serdecznie :)
Załączniki
tor u teściów
tor u teściów
a tu u mnie w mieszkaniu
a tu u mnie w mieszkaniu
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Pozdrowienia z Lubina

Post autor: Petrus »

Cześć Kuba :D !

Witaj na forum!

21 metrów toru, to już bardzo dużo jak na początek. Super!!

Jakbyś chciał jeszcze urozmaicać trasę to rozejrzyj się za zakrętami innymi niż 1/60 (tzw. K1). Te K1 są zawsze w zestawach startowych, ale niestety są bardzo "ostre" i nie pozwalają na tworzenie zakrętów o zmiennej geometrii. Inne zakręty to K2, K3 i najszerszy K4.

Jeśli chcesz sobie zobaczyć o co mi chodzi to popatrz na mój projekt trasy (który właśnie też zmieniam :D ).

Jak będziesz miał pytania to na pewno wszyscy Ci chętnie odpowiedzą.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
jakub84
Starter
Starter
Posty: 10
Rejestracja: 19 sty 2015, 18:14

Re: Pozdrowienia z Lubina

Post autor: jakub84 »

Cześć Petrus !

Nie znałem tych określeń ;) , czyli zakręt 1/60 to K1, 2/30 to K2, 3/30 to K3 itd.?, dobrze rozumiem?. Na tą chwilę z niestandarsowych zakrętów mam jeden zakręt 2/30, oraz ostatnio udało mi się kupić w dobrej cenie używane dwa zakręty pochyłe 2/30, trochę prostych, parę zwrotnic, wiadukt... także już jest więcej jak 21 m :D , W najbliższym czasie złoże jakiś tor z nowymi elementami(bo jeszcze nie miałem okazji), oczywiście pochwalę się na forum :D .

...idę zobaczyć Twój projekt trasy ;)
Awatar użytkownika
jakub84
Starter
Starter
Posty: 10
Rejestracja: 19 sty 2015, 18:14

Re: Pozdrowienia z Lubina

Post autor: jakub84 »

Petrus pisze:Cześć Kuba :D !

Witaj na forum!

21 metrów toru, to już bardzo dużo jak na początek. Super!!

Jakbyś chciał jeszcze urozmaicać trasę to rozejrzyj się za zakrętami innymi niż 1/60 (tzw. K1). Te K1 są zawsze w zestawach startowych, ale niestety są bardzo "ostre" i nie pozwalają na tworzenie zakrętów o zmiennej geometrii. Inne zakręty to K2, K3 i najszerszy K4.

Jeśli chcesz sobie zobaczyć o co mi chodzi to popatrz na mój projekt trasy (który właśnie też zmieniam :D ).

Jak będziesz miał pytania to na pewno wszyscy Ci chętnie odpowiedzą.

Cześć Petrus !

Nie znałem tych określeń ;) , czyli zakręt 1/60 to K1, 2/30 to K2, 3/30 to K3 itd.?, dobrze rozumiem?. Na tą chwilę z niestandarsowych zakrętów mam jeden zakręt 2/30, oraz ostatnio udało mi się kupić w dobrej cenie używane dwa zakręty pochyłe 2/30, trochę prostych, parę zwrotnic, wiadukt... także już jest więcej jak 21 m :D , W najbliższym czasie złoże jakiś tor z nowymi elementami(bo jeszcze nie miałem okazji), oczywiście pochwalę się na forum :D .

...idę zobaczyć Twój projekt trasy ;)
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Pozdrowienia z Lubina

Post autor: Petrus »

Witaj Jakub,

widzę, że Ty już na poważnie się zaraziłeś tym hobby :D .

Jak najbardziej K1 to 1/60 itp. Łatwiej jest posługiwać się nazwami z K (Krzywa lub brzydko po niemiecku Kurwe :lol: ).

Bardzo jestem ciekaw Twojego nowego układu toru. Ustawiasz go na żywo czy najpierw projektujesz w jakimś programie?
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
GOPiotrGO
Ścigant
Ścigant
Posty: 139
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:09

Re: Pozdrowienia z Lubina

Post autor: GOPiotrGO »

Cześć Jakub

witaj na bezkresnych trasach torów wyścigowych. Ciekawie się zapowiada to co budujesz. Powodzenia!
Awatar użytkownika
jakub84
Starter
Starter
Posty: 10
Rejestracja: 19 sty 2015, 18:14

Re: Pozdrowienia z Lubina

Post autor: jakub84 »

Petrus pisze:Witaj Jakub,

widzę, że Ty już na poważnie się zaraziłeś tym hobby :D .

Jak najbardziej K1 to 1/60 itp. Łatwiej jest posługiwać się nazwami z K (Krzywa lub brzydko po niemiecku Kurwe :lol: ).

Bardzo jestem ciekaw Twojego nowego układu toru. Ustawiasz go na żywo czy najpierw projektujesz w jakimś programie?
Cześć Petrus.
Projektuje trasę w programie Ultimate race 3.0(bardzo fajnie się projektuje w programie, wcześniej wszystko na papierze bazgrałem), niestety trasę można zapisać(w darmowej wersji-ja na razie taką mam) tylko do 25 sekcji. Więc zrobiłem zdjęcie z monitora :D . Brakuje mi jeszcze 7 prostych do takiego efektu, no i póżniej PitLane, poszerzenia zakrętów...makieta :roll: , już nie mogę się doczekać, heheh. Cała trasa ma po dłuższym pasie 34,75 m. Dokupię proste,zorganizuje wypad do teściów, złożę tor, zrobię fotki i wrzucę na forumw temacie "przedstaw swój tor"...taki jest plan :D ...te dwa zakręty na końcach prostych do pochyłe K2. POZDRAWIAM BARDZO MILE I SERDECZNIE
Załączniki
taki oto  :)
taki oto :)
Awatar użytkownika
jakub84
Starter
Starter
Posty: 10
Rejestracja: 19 sty 2015, 18:14

Re: Pozdrowienia z Lubina

Post autor: jakub84 »

GOPiotrGO pisze:Cześć Jakub

witaj na bezkresnych trasach torów wyścigowych. Ciekawie się zapowiada to co budujesz. Powodzenia!
Cześć Piotr!
Dzięki :D
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Pozdrowienia z Lubina

Post autor: Petrus »

Jakieś postępy?
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
jakub84
Starter
Starter
Posty: 10
Rejestracja: 19 sty 2015, 18:14

Re: Pozdrowienia z Lubina

Post autor: jakub84 »

Cześć Petrus, cały czas coś dokupuję. Ostatnio w końcu dokupiłem pit lane z dwoma pit stopami :D , wiadukt oraz światła startowe(fajny efekt), parę poszerzeń zakrętów k1 i k2. Chciałbym teraz kupić zakręt k4 ale chyba już w tym roku nie dam rady. Makieta też jeszcze musi poczekać. Oto moje trasy:
Załączniki
carrera4.jpg
Awatar użytkownika
jakub84
Starter
Starter
Posty: 10
Rejestracja: 19 sty 2015, 18:14

Re: Pozdrowienia z Lubina

Post autor: jakub84 »

wkrótce dodam zdjęcia rozłożonego.
Załączniki
carrera3.jpg
ODPOWIEDZ