Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Podstawowe zasady - Zasada Nr 1

Każdy kiedyś zaczyna swoją przygodę z nowym hobby. Tu możesz zadawać pytania związane ze startem, uruchomieniem i podstawami. Nie wiesz co kupić, nie orientujesz się w rożnych zestawach startowych - spytaj innych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Podstawowe zasady - Zasada Nr 1

Post autor: Petrus »

Postaram się tu przybliżyć kilka podstawowych zasad, które poznałem. Proszę uzupełniajcie o swoje najlepsze praktyki

Określenie dostępnego miejsca.
Najpierw określamy sobie miejsce jakie mamy do dyspozycji na tor. Im więcej tym lepiej....
Oczywiście największym wyzwaniem będzie uzyskanie zgody naszych Szefowych (tzn. żon) jeśli oczywiście takową mamy :D .
Należy pamiętać, że systemy w skali 1:32 są dosyć duże i wymagają znacznie więcej miejsca niż w skali 1:43.

Również dojście to toru i możliwość ustawienia samochodzików, które jednak wypadają ze slotu jest bardzo ważna. Dobry wymiar na głębokość to około 2,5 m. Długość przy skali 1:32 powinna wynosić co najmniej 3 m. Nie będzie to może najdłuższy tor na świecie, ale przy odpowiednim zaplanowaniu też może sprawiać frajdę.
Jeśli chcemy mieć głębszy tor to najlepiej wówczas mieć dojście ze wszystkich stron. Można również zaopatrzyć się w chwytak (cena na all około 30 pln), ale szybkość ustawiania samochodów po ewentualnym wyfrunięciu jest dość wolna.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
Szybki
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 43
Rejestracja: 22 gru 2013, 11:58

Re: Podstawowe zasady - Zasada Nr 1

Post autor: Szybki »

Czy powstaną kolejne zasady? Dobrze by było stworzyć tu taki manual, który pomoże przy budowaniu toru.
Szczególnie dla tych co dopiero zaczynają.

Szybki
Szybko, Szybciej, ...... Szybki

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ