Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Oprogramowanie działające na współczesnych telefonach lub komputerach.

Pytania i odpowiedzi oraz wasze doświadczenia na temat pozostałego oprogramowania dla torów samochodowych slotcar. Programy jak HSSRMS, Ultimate Racer lub program Carrera.
ODPOWIEDZ
Marek12450
Starter
Starter
Posty: 3
Rejestracja: 20 sie 2023, 20:37

Oprogramowanie działające na współczesnych telefonach lub komputerach.

Post autor: Marek12450 »

Witam

Niedawno rozpocząłem przygodę z systemem 132, udało mi się zbudować jak dla mnie bardzo fajny tor o długości 20m - opiszę w dedykowanym do tego dziale w najbliższym czasie.

Trenowanie stylu jazdy swoją drogą, ale przydało by się wyrabiać jakieś czasy, czy chociażby pozycję w wyścigu.

Obecnie jedyne z czym mogę się łączyć to moduł bluetooth. Próbowałem aplikacji:
- open lap
- smart race connect
- carrera race
Niestety bezskutecznie. Sprawdzane były na androidach 4.4, 5 "coś", jeszcze jednym ze starszych, 9PPR1 oraz 11RKQ1. Łacznie na 6 różnych urzadzeniach - starym tablecie i 5 różnych telefonach. Samo sparowanie z tą kostką bluetooth wyglada tak że po tym procesie lampka przestaje mrygać zastępując ten efekt ciągłym świeceniem (w menu bluetooth) po uruchomieniu programu nadal nie działa, wydaje mi się że próbowałem już łączyć się z tymi programami na wszelkie możliwe sposoby.

Dodać mogę że na starszych androidach program carrera race po uruchomieniu zatrzymywał się na grafice startowej.

1. Proszę o radę czy istnieje obecnie jakiś program na android z tych nowszych (mam 11RKQ1) który działa?
2. Jeśli nie, to czy można to zrobić w inny sposób który współpracuje z nowszym sprzetem, np. windows11 - mam możliwość komunikacji bluetooth z laptopem, mogę również wykonać kabel, schemat widziałem gdzieś na forum.

Priorytetem są programy bez dodatkowych opłat.

W najgorszym wypadku będę skłonny do zakupu licznika 30355

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Oprogramowanie działające na współczesnych telefonach lub komputerach.

Post autor: Petrus »

Ja kiedyś używałem smart race (obecnie bardzo się rozwinął) i nie miałem większych problemów z podłączeniem się do modułu. Niestety nie mogę ci teraz pomóc ponieważ nie używam go już . Mam zainstalowany CockpitXP (chyba najlepszy program na tor) ale jest niestety po niemiecku i dosyć skompliowany.

Nie poddawaj się z smartrace.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Marek12450
Starter
Starter
Posty: 3
Rejestracja: 20 sie 2023, 20:37

Re: Oprogramowanie działające na współczesnych telefonach lub komputerach.

Post autor: Marek12450 »

Podlaczylem się przez CockpitXP z wykorzystaniem tej kostki bluetooth (po połączeniu z poziomu programu dioda zaświeciła się światłem ciągłym), ale nie wiem jak skojarzyć poszczególne kontrolery z pozycją danego gracza w programie. Mój niemiecki jest "nicht gut" :). Tak więc program odlicza i startuje ale nie widzi kontrolerów i przejazdów. Jakieś podpowiedzi?

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ