Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Carrera 132 - Aktualizacja Control Unit

Wszystkie tematy związane z prądem, elektroniką, zasilaniem itp.
ODPOWIEDZ
qruk82
Starter
Starter
Posty: 3
Rejestracja: 13 lut 2023, 22:15

Carrera 132 - Aktualizacja Control Unit

Post autor: qruk82 »

Cześć,

Po trzech latach leżakowania na szafie, chciałem uruchomić tor Carrera dla dzieciaków. Niestety po podłączeniu pojawił się problem z aktualizacją CU. Aplikacja, którą używałem do obsługi toru ( Carrera Race - na Ipadzie łączone za pomocą adaptera BT app connect) wymusiła na mnie aktualizację. No i zaczęły się problemy :(. Pomimo tego, że na tablecie wszystko niby przebiega OK, tor przesłał w ogóle reagować.

Próbowałem także aktualizować z innych telefonów, tabletów ( Ios i android ). Efekt taki sam, aktualizacja maksymalnie doszła do 55%, wtedy na CU przestawały migać kontroli i koniec.
Po włączeniu migają naprzemiennie dwie diody z lewej strony na CU, tor po prostu nie działa.

Czytałem trochę na zagranicznych forach, że podobne problemy zdarzały się innym użytkowników. Sugerują wgrywać do skutku aktualizację ( chyba z 30 razy ja już próbowałem ) albo wymienić CU. Tylko, że ta nawet wymiana nie zagwarantuje mi, że po podłączeniu do aplikacji znowu nie pojawi się problem.
Niestety tor już dawno po gwarancji.
Czy ktoś z Was miał podobny problem ? Znacie jakiś sposób na tą aktualizację ?
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Krzysztof
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Carrera 132 - Aktualizacja Control Unit

Post autor: Petrus »

Witaj,

też bałem się tej aktualizacji dlatego.... nie aktualizowałęm. Cała różnica w większości polega na tym że CU przechodzi w stan oszczędzania energii. Spowodowane to jest tym aby spełnić normy zużycia prądu w EU.

Niestety nie mogę ci tu pomóc. A możesz znaleść tą wersję starą gdzieś w necie? Jak tak to można updatetować wstecz i zobaczyć czy działa.

Życzę powodzenia.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
qruk82
Starter
Starter
Posty: 3
Rejestracja: 13 lut 2023, 22:15

Re: Carrera 132 - Aktualizacja Control Unit

Post autor: qruk82 »

Cześć Petrus,

Dziękuję za odpowiedź ;). Znalazłem poprzednie wersje aplikacji Carrera Race na Androida ( 2.0.7, 3.0.0, 4.2.0 ). Niestety nadal nie można przywrócić "starego" softu na CU. Nadal "wisi" podczas update ( raz po kilku sekundach, innym razem troszkę dłużej ).Starszej wersji na IOS niestety nie udało mi się znaleźć.
Najgorsze było to, że bez tej aktualizacji, aplikacja nie chciała działać :( . Dałem się "uwieść" aktualizacji, przecież w czasach gdzie średnio raz na miesiąc trzeba telefony, tv, komputery, itp., aktualizować, pomyślałem że to normalne.

Zostaje ostatnia szansa, czyli telefon do serwisu głównego ( chyba w Austrii ). Może tam, ktoś będzie w stanie coś pomóc.

Krzysztof
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Carrera 132 - Aktualizacja Control Unit

Post autor: Petrus »

Dobry pomysl z tym telefonem. Kiedyś serwis był we Wrocławiu ale teraz pewnie w Austrii. Powodzenia i daj znać jakie jest rozwiązanie.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
qruk82
Starter
Starter
Posty: 3
Rejestracja: 13 lut 2023, 22:15

Re: Carrera 132 - Aktualizacja Control Unit

Post autor: qruk82 »

Dzwoniłem do "niby" oficjalnego, właśnie gdzieś pod Wrocławiem chyba w Kobierzycach. Informacji na temat rozwiązania, zgłoszonego problemu nie znają, bo oni tylko wymieniają na gwarancji i tyle :). Sprawdzę telefonicznie centralę, ciekawe co powiedzą :).

Krzysztof
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Carrera 132 - Aktualizacja Control Unit

Post autor: DeathThorn »

Ja mam 3 CU i wszystkie zaktualizowane do najnowszej wersji i zero problemow . moze cos zle zaktualizowales ???
nie slyszalem tez zeby jakos moznabylo cofnac sie do starej wersji w CU

aktualizacja idzie z automatu nie zapodaje sie z pliku :(
ODPOWIEDZ