Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

szczotki stykowe

Tematy związane z samochodami, ich przebudową, naprawą. Tu możesz się podzielić doświadczeniami z przebudową samochodów, tworzeniem nowych oraz ich tuningiem.
ODPOWIEDZ
martinez76
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 28
Rejestracja: 03 gru 2015, 08:05

szczotki stykowe

Post autor: martinez76 »

pytanie:
jak najlepiej ułożyć szczotki - jakieś zdjęcie ?
jak często wymieniacie szczotki , jak je czyścić

dziękuję za porady
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: szczotki stykowe

Post autor: Petrus »

Szczotki układam na ogół prawie równolegle i tak aby za bardzo nie odstawały. Wymieniam je bardzo rzadko.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
winnepago
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 32
Rejestracja: 20 gru 2017, 21:56

Re: szczotki stykowe

Post autor: winnepago »

To ja odświeżę temat. Czy macie jakiś patent żeby szczotki po zamocowaniu nie wysuwały się? Często podczas kraksy wypadająca prowadnica powoduje wypadanie szczotek... No tu szczególnie dzieciaki potrafią na takie kraksy pracować :/ mam założone prowadnice tuningowe od franka... I nadal są z tym kłopoty... Te szczotki po założeniu bardzo delikatnie się trzymają. Ma ktoś jakiś patent na to? Z góry dzięki za rady:)
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: szczotki stykowe

Post autor: norbert1222 »

prowadnice carrery to gówno. Wymiana na tuningowe. druga rzecz to wywalenie tylnego magnesu.
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: szczotki stykowe

Post autor: Petrus »

winnepago pisze: 07 lut 2023, 22:47 To ja odświeżę temat. Czy macie jakiś patent żeby szczotki po zamocowaniu nie wysuwały się? Często podczas kraksy wypadająca prowadnica powoduje wypadanie szczotek... No tu szczególnie dzieciaki potrafią na takie kraksy pracować :/ mam założone prowadnice tuningowe od franka... I nadal są z tym kłopoty... Te szczotki po założeniu bardzo delikatnie się trzymają. Ma ktoś jakiś patent na to? Z góry dzięki za rady:)
Szczerze mówiąc mi się to prawie nie zdarza. Spróbuj odgiąć trochę te miedziane płytki.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: szczotki stykowe

Post autor: norbert1222 »

Mam wrażenie że nie o to chodzi. Kolega ma na myśli jak podczas driftu samochód za mocno się okręci i prowadnica się wypina i okręcając wygina szczotki?????
No odpowiedziałem wcześniej: prowadnice carrery wymienić na tuningowe. Kostka trzymająca jest głębsza i lepsza.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: szczotki stykowe

Post autor: norbert1222 »

A same szczotki: koncówke rozgiąć i wkliknąć. Powinno siedzieć lepiej. Mi nigdy nie wypadają tylko "włosie" się wygina podczas okręcenia prowadnicy
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: szczotki stykowe

Post autor: norbert1222 »

rozwinę jeszcze te magnesy. Jak nie ma tylnego to drift jest płynniejszy. Nie taki wyszarpany jak magnes puści. No i jeździ się wolniej. Wiec auta się tak nie katuje o ściany.
winnepago
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 32
Rejestracja: 20 gru 2017, 21:56

Re: szczotki stykowe

Post autor: winnepago »

Dzięki za odpowiedzi.
Zgadza się przy drifcie prowadnica wyrywa szczotki. Prowadnice mam wszystkie tuningowe... Wczoraj dałem sobie czas i...zauważyłem że jak przednia oś jest w pozycji wysokiej to ten wahacz z prowadnica nie chowa się równo z podłogą auta więc zmieniłem pozycję przedniej osi na niską. Do tego magnes środkowy zrobiłem na równo z podłogą bo był w pozycji dolnej. Wymieniłem też szczotki tam gdzie były pogięte... Każde auto przetestowałem ale jak dopiero będą wyścigi to potwierdze co z tego wyszło. Uszkodzone prowadnice tuningowe wymieniłem na nowe... Zauważyłem że nie muszę ich już podcinać na trzpieniu bo pracuje wszystko gładko... Może wahacz też nieco się wyrobił po prostu... Szczotki w przestrzeń tej blaszki dodałem kawałki gumki żeby lepiej rozprężało i lepiej szczotki trzymały. Jedno jest pewne. Dzieci i ci co słabo jeżdżą grają w osobnych wyścigach na skręconej prędkości.... To zabawka dla DOROSLYCH W KONCU:)
winnepago
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 32
Rejestracja: 20 gru 2017, 21:56

Re: szczotki stykowe

Post autor: winnepago »

Już nie pamiętam kiedy i dlaczego ustawiałem os przednia w pozycję wysoka.... Sporo tych wieczorów z ustawieniami aut było. Ale na tym elemencie co trzyma przednia oś to dla pozycji wysokiej jest taka wypustka żeby wahacz nie chował się na równi z podłogą auta.

Czy ktoś pamięta jak są ustawione nowe auta???
Przednia oś. Nisko
Tylna oś wysoko
Środkowy magnes równo z podłogą?

Co do tylnego magnesu....no wyjąłem w jednym z autem no i założyłem z powrotem:) za mocny drift, zbyt gorąca głowa u kierowcy:p

Jeszcze dodam że teraz kupił do wszystkich aut nowe komplety opon Carrery i jakość jest dużo lepsza niż kiedyś. W porównaniu z tuningowanym i od frankena to bardzo podobnie. Są natomiast tańsze i komplet to 4 szt a nie tylko dwie na tył.
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: szczotki stykowe

Post autor: Petrus »

winnepago pisze: 10 lut 2023, 12:08 Jeszcze dodam że teraz kupił do wszystkich aut nowe komplety opon Carrery i jakość jest dużo lepsza niż kiedyś. W porównaniu z tuningowanym i od frankena to bardzo podobnie. Są natomiast tańsze i komplet to 4 szt a nie tylko dwie na tył.
No ciekawe... ciekawe.
Sprawdzę sobie jak będę kupował jakiś nowy samochodzik.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
ODPOWIEDZ