Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Zakupy że slotcarfactory.de

Pokaż jak budujesz swój tor, jak tworzysz makietę oraz jakie masz ciekawe pomysły. Podziel się swoim doświadczeniem. Zapytaj jak potrzebujesz porady na przykład w ułożeniu ciekawej trasy toru. Skala 1:32 i 1:24.
ODPOWIEDZ
winnepago
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 32
Rejestracja: 20 gru 2017, 21:56

Zakupy że slotcarfactory.de

Post autor: winnepago »

Hej wszystkim. Mam taki oto problem że nie chcą wysłać zamówienia bezpośrednio do PL tylko mogą wysłać zamówienie do firmy kurierskiej w Niemczech a oni dopiero do Polski.... Wiadomo chodzi o dodatkowy koszt ale i też nie wiem jak to wszystko mam zagrać. Zakup ponad 100euro i myślałem że przesyłka będzie free... Tłumaczą że nie mają umowy żeby wysyłać do PL. Ma ktoś może jakiś sprawdzony sposób na takie zamówienie od nich?? Z góry dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Zakupy że slotcarfactory.de

Post autor: Petrus »

winnepago pisze: 25 sty 2023, 19:10 Hej wszystkim. Mam taki oto problem że nie chcą wysłać zamówienia bezpośrednio do PL tylko mogą wysłać zamówienie do firmy kurierskiej w Niemczech a oni dopiero do Polski.... Wiadomo chodzi o dodatkowy koszt ale i też nie wiem jak to wszystko mam zagrać. Zakup ponad 100euro i myślałem że przesyłka będzie free... Tłumaczą że nie mają umowy żeby wysyłać do PL. Ma ktoś może jakiś sprawdzony sposób na takie zamówienie od nich?? Z góry dzięki za odpowiedź.
Witaj,

wcześniej można było zamawiać bezpośrednio z dostawą do Polski i działało to super. Niestety od jakiegoś czasu nie ma takiej możliwości. Bardzo byłem zaskoczony, że tak jest. Wygląda na to, ze taka sytuacja jest w większości sklepów i chyba ma to związek z rozliczaniem VAT w transakcjach międzynarodowych.

Więc, niestety nie pozostaje nic innego jak użyć ich propozycji. Przesyłka jest bardzo mała więc koszt takiego przesyłu przez firmę transportową to około 14 Euro.

Ja spróbowałem raz i bardzo dobrze to zadziałało.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
winnepago
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 32
Rejestracja: 20 gru 2017, 21:56

Re: Zakupy że slotcarfactory.de

Post autor: winnepago »

Okej bo już myślałem że to przez kwestie "reparacji" nie chcą wyslac ;)

Podali mi link do takiej firmy kurierskiej....
https://www.logoix.com/cgi-bin/index.pl
Poradź mi czy mam po prostu napisać do tej firmy kurierskiej żeby odebrali to z adresu slotcarfactory i wysłali do mnie?
Czy..
Slotcar ma to wysłać do firmy kurierskiej a oni nadadzą do mnie?
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Zakupy że slotcarfactory.de

Post autor: Petrus »

winnepago pisze: 25 sty 2023, 19:36 Okej bo już myślałem że to przez kwestie "reparacji" nie chcą wyslac ;)

Podali mi link do takiej firmy kurierskiej....
https://www.logoix.com/cgi-bin/index.pl
Poradź mi czy mam po prostu napisać do tej firmy kurierskiej żeby odebrali to z adresu slotcarfactory i wysłali do mnie?
Czy..
Slotcar ma to wysłać do firmy kurierskiej a oni nadadzą do mnie?
Sorry, że odpowiadam z opóźnieniem.

W tej firmie kurierskiej zakładasz konto, które daje ci mozliwość posiadania adresu w niemczech (oczywiście tam gdzie ta firma kurierska). Zaznaczasz opcję aby był forwarding wszystkich Twoich przesyłek na Twój adres. Sprawdzasz ile waży Twoja przesyłka i ile będzie w związku z tym kosztowała. Zasilasz konto odpowiednią kwotą (pamiętaj, że tam jest jeszcze jakiś podatek drogowy, więc warto 3 Euro więcej wpłacić). W sklepie Slotcarfactory wpisujesz swój adres w Niemczech. I kupujesz.

U mnie zadziałało bezproblemowo i to w czasie przed Świętami.

Mam nadzieję, że to ci pomogło.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
winnepago
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 32
Rejestracja: 20 gru 2017, 21:56

Re: Zakupy że slotcarfactory.de

Post autor: winnepago »

no właśnie tego nie mogłem zrozumieć o co w tym adresie Niemieckim chodzi:) dzięki:) ale tak ich atakowałem że w końcu dopłacając 14 euraczy wysłali mi sami paczkę od nich do mnie:) czekam na dostawę:) ps. wrzucam w nowym poście film... z mojej instalacji:) Miłego weekendu wszystkim:)
ODPOWIEDZ