Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Witam

Poznajmy się! Napisz co Ciebie interesuje i skąd jesteś. Może wspólny wyścig ??
paki
Starter
Starter
Posty: 11
Rejestracja: 29 lis 2021, 07:51

Re: Witam

Post autor: paki »

No pomieszczenie ma około 7x7. Bo rozumie że tory są te same tylko same samochody są większe.
Ale pytanie czy są mi do szczęścia potrzebne
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Witam

Post autor: norbert1222 »

7x7 to juz jest pole do popisu. Ja mam max długość ok. 5,8m ale pobocze juz na balkonie prawie leży. :lol: :lol: :lol:
Zaplanuj trase może najpierw. Potem objedz ja autem 1:32.
Jeżeli bedzie ci sie podobała jazda to kupisz auto i po sprawie. Pobocza do 1:32 i tak musisz mieć. Do 1:24 musisz dokupić pobocza wewnętezne przynajmniej na zakrętach 1 i 2. Na 3 i 4 nie.
Jeżeli widziałes moj tor to to jest już jego maksymalna długość przez pokój (nie samej trasy).
Samochody 1:32 fajnie na nim jeżdzą. 1:24 mam wrażenie że ledwo ruszy a juz sie tor kończy. Proporcje są mocno zaburzone. Dlatego ja wybrałem 1:32.
TomeG
Ścigant
Ścigant
Posty: 157
Rejestracja: 13 gru 2015, 11:10

Re: Witam

Post autor: TomeG »

Paki, tory nie są takie same, MUSISZ budować z poboczami bo auta wypadają, tor 124 względem 132 musi być znacząco większy.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Witam

Post autor: norbert1222 »

Tory są dokładnie takie same. I do 24 i 32. O poboczach też pisałem.
TomeG
Ścigant
Ścigant
Posty: 157
Rejestracja: 13 gru 2015, 11:10

Re: Witam

Post autor: TomeG »

Dwuznaczność słowa tor: Ty mówisz o elementach toru ja o gotowym torze. Te pierwszą są takie same, a te drugie raczej nie: po dodaniu poboczy i unikaniu zakrętów "1" które dla 124 są bardzo ciasne i mało grywalne rozsądny tor robi się "ogromny" względem 132 przy podobnej liczbie elementów (długości). Ponieważ w zestawach są tylko zakręty "1" jego zakup wymusza zakup łagodniejszych zakrętów i poboczy do nich. Dodatkowo niewielka podaż używek oznacza duże koszty (jeden zakręt 180st "2" plus pobocza to przeszło 300zł). 124 są super, ale mają swoje wady: koszty, dostępność, potrzebna przestrzeń, kłopotliwe składanie i rozkładanie, max 4 auta na torze zamiast 6. Moim zdaniem dla świadomego użytkownika. To moja opinia do której nikogo nie przekonuję tylko się nią dzielę. Piszę w oparciu o własne doświadczenia - mam masę i 132 i 124.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Witam

Post autor: norbert1222 »

dla mnie rozmiar toru 1/24 i 1/32 jest taki sam gdyż jeżdze bez magnesów i samochody driftują. Nawet 1/32 wymaga zewnętrznego poszerzenia, dlatego rozmiary są takie same dla mnie.
Ale oczywiście źle się zrozumieliśmy. Cała reszta co piszesz to sama prawda. zakręt 1 dla 1/24 to tylko jako atrakcja lub ostra nawrotka może być na torze. uwazam że 1/32 jest bardzo uniwersalne. pozatym łatwo potem przejśc na 1/24. relatywnie łatwo.
paki
Starter
Starter
Posty: 11
Rejestracja: 29 lis 2021, 07:51

Re: Witam

Post autor: paki »

Dzięki bardzo za pomocne informacje.
Udało mi się kupić zestaw Carrera Digital 132 Asphalt Masters (30017).
Mam przy okazji jeszcze pytanie bo do tego dokupiłem okazyjnie zestaw DTM Furore.
Nie wiem czy tak powinno być ale widzę że podczas jazdy kręcą się tylko tylne koła i nie wiem czy to kwestia szczotek?
Przód samochodu jest jak by trochę za wysoko, jak przycisnę samochód do toru to się kręcą wszystkie koła :)
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Witam

Post autor: norbert1222 »

Tak to wina szczotek. Pożądane ich ułożenie i będzie git.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Witam

Post autor: norbert1222 »

Bardzo podoba mi się audi bwt z tego zestawu. Możesz walnąć że trzy fajne foty i wrzucić tutaj?
paki
Starter
Starter
Posty: 11
Rejestracja: 29 lis 2021, 07:51

Re: Witam

Post autor: paki »

Nie ma problemu jak dotrze do mnie przesyłka to zrobię foty.
Nie moglem znaleźć nowych zestawów w Polsce i kupiłem w Niemczech i znajomi na święta przyjadą z przesyłką.
paki
Starter
Starter
Posty: 11
Rejestracja: 29 lis 2021, 07:51

Re: Witam

Post autor: paki »

A powiedz mi czy można kupić tor z zaznaczonymi polami startu bo w tych zestawach co kupiłem mam tylko linie startu/mety
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Witam

Post autor: norbert1222 »

Oooło! Ja w swoim zestawie prosta startowa mam i poprzedzającą z narysowanymi 3 liniami startu. Dziwię się że w twoim zestawie nie ma. Ale prosta to sprawa. Kupujesz farbKie modelarska i taśmę i malujesz. Nic prostszego
paki
Starter
Starter
Posty: 11
Rejestracja: 29 lis 2021, 07:51

Re: Witam

Post autor: paki »

W końcu otrzymałem zamówione zestawy i w końcu zaczęła się jazda :) .
Dzięki za pomoc odnosnie szczotek.
Podzielę się swoimi spostrzeżeniami.
Kupiłem dwa zestawy:
1) Carrera 132 Dtm Furore
2) Carrera 132 Asphalt Masters - dzięki za pomoc w wyborze, zestaw jest piękny. W wolnej chwili cyknę kilka fot.

Samochody z Dtm po pierwsze są wolniejesze i o dziwo o wiele mniej się trzymają toru niż samochody z zestawu asphalt masters. To porsche I audi są jak przyklejone do toru i ciężko żeby doprowadzić do wypadnięcia z toru w przeciwieństwie do z samochodów z dtm. Z czego to może wynikać, z klasy samochodów? Dtm vs GT?
Mam jeszcze jedno pytanie u znajomego w samochodzie z serii Dtm bardzo hałasują przednie opony a raczej zawieszenie czy znacie sposób naprawy albo jeszcze lepiej kogoś kto się bawi w takie rzeczy/naprawy?

Chciałbym dokupić jeszcze dwa samochody co polecacie z doswiadczenia:).
Nie mogę znaleźć nigdzie info czy będą w nowym roku jakieś nowe zestawy albo samochody
SpaceRabbit
Starter
Starter
Posty: 10
Rejestracja: 01 sty 2022, 21:32
Lokalizacja: Katowice

Re: Witam

Post autor: SpaceRabbit »

Ja na YT znalazłem film z przeciekami co ma być w tym roku:
https://www.youtube.com/watch?v=06ObH0v5xuQ
Nie wiem na ile to się sprawdzi :)
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Witam

Post autor: norbert1222 »

kwestie różnych osiągów aut opisywałem juz wiele razy wiec musisz jeno pośledzić forum.
Słabsza przyczepnośc aut wynika raczej tylko i wyłącznie z dwóch rzeczy:
1. Różna kondycja opon. DTM czy Gt nie powinno być różnicy
2. Ponieważ to są zabawki tylko i ich jakość wykonania jest ograniczona, odległość tylnego magnesu od metalowych szyn może być minimalnie różna. Wiąże się to oczywiście z różną siłą docisku auta do toru. Stąd pewnie ta różnica. Znika ona na szczęście jak się jeździ bez magnesów co wszystkim polecam.
ODPOWIEDZ