Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

1:24 Garaż Kempola

Tematy związane z samochodami, ich przebudową, naprawą. Tu możesz się podzielić doświadczeniami z przebudową samochodów, tworzeniem nowych oraz ich tuningiem.
Rejent
Starter
Starter
Posty: 20
Rejestracja: 29 gru 2020, 11:19

Re: 1:24 Garaż Kempola

Post autor: Rejent »

Ok, to już wiem co zamówić. Dziękuję.
Rozkręcam praktycznie wszystko co mam by się ze sprzętem dobrze poznać i jeśli chodzi o silnik i jego montowanie to mam pewien problem.
Otóż wkładając ten sam silnik i mocując go śrubami przeznaczonymi i obracając kołem 'na sucho' czuje silny opór.
Dopiero kiedy mam blok prawie luźno włożony to obrót silnika zdaje się niczym nie ograniczony.
Jestem 100 % pewny, że wkładam je jak trzeba. Dorobiłem nawęd podkładki między uchwytem łączącym podwozie z blokiem montującym silnik.... Czy to jedyne rozwiazanie ? Ponieważ w jednym aucie powoduje to tarcie o 'body' od spodu. Praktycznie w każdym z moich aut silnik mial by się lepiej jeśli miał by więcej luzu na śrubach.
Wkręciłem się w to na 100%
Wiecej grzebie przy autach i torze niż jeżdżę.
Moja lepsza połowa ma już alergie na ściganie się ze mną a reszta zawodników to 4 i 8 lat. Co ciekawe, 4 latek daje rade lepiej niż 8 :)
Niestety nikt z moich kolegów nie łapie bakcyla.... Ot taki OT
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: 1:24 Garaż Kempola

Post autor: norbert1222 »

Ostatnio ja też tylko majstruje przy utach rzeby jeździły płynnie. Likwiduje wibracje hałas, prostuje felgi i osie. Ale przy autach 124 nie pomogę bo znam się trochę na 132. Na 124 jeszcze jestem slabiakiem.
Rejent
Starter
Starter
Posty: 20
Rejestracja: 29 gru 2020, 11:19

Re: 1:24 Garaż Kempola

Post autor: Rejent »

Jestem zaskoczony jak głęboka jest ta wąska gałąź rozrywki :)
Zawsze można w autach coś poprawić, a jak już by się zdecydowało że jest cacy, to przecież......
Nie wiem czy tak jest tylko na początku?
ODPOWIEDZ