Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Co wybrać kilka pytań

Każdy kiedyś zaczyna swoją przygodę z nowym hobby. Tu możesz zadawać pytania związane ze startem, uruchomieniem i podstawami. Nie wiesz co kupić, nie orientujesz się w rożnych zestawach startowych - spytaj innych
jack_russell
Starter
Starter
Posty: 12
Rejestracja: 29 paź 2014, 21:36

Co wybrać kilka pytań

Post autor: jack_russell »

Witam,
jestem tu nowy i chciałem zapytać o kilka rzeczy technicznych związanych z CARRERA GO oraz CARRERA DIGITAL 143, bo chciałbym kupić z myślą o stopniowej rozbudowie...
- czy elementy torów dla tych dwóch wersji są ze sobą kompatybilne czy każdy ma swój osobny rodzaj ? (o tor do wyprzedzania nie pytam ;) )
- podobnie samochodziki czy z CARRERA GO będą jeździć na torze CARRERA DIGITAL?
Przeglądając różne tematy na forum widziałem wzmianki o programach komputerowych do rejestracji czasów a czy są jakieś do tworzenia projektów toru?
Czy warto inwestować w skalę 143 czy może lepiej w 132 ewentualnie 124?
jack_russell
Starter
Starter
Posty: 12
Rejestracja: 29 paź 2014, 21:36

Co wybrać kilka pytań

Post autor: jack_russell »

Przepraszam, za poprzedniego posta.
Przed chwilą znalazłem kilka odpowiedzi w sąsiednim temacie... ale nie ukrywam, że forum ma złożoną strukturę i odnalezienie właściwych informacji trochę zajmuje...:)
Awatar użytkownika
Szybki
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 43
Rejestracja: 22 gru 2013, 11:58

Re: Co wybrać kilka pytań

Post autor: Szybki »

jack_russell pisze:Przepraszam, za poprzedniego posta.
Przed chwilą znalazłem kilka odpowiedzi w sąsiednim temacie... ale nie ukrywam, że forum ma złożoną strukturę i odnalezienie właściwych informacji trochę zajmuje...:)

Witaj na forum :) ,

nie ma co przepraszać bo kto pyta nie błądzi.

A co do Twoich pytań
jack_russell pisze:Witam,
jestem tu nowy i chciałem zapytać o kilka rzeczy technicznych związanych z CARRERA GO oraz CARRERA DIGITAL 143, bo chciałbym kupić z myślą o stopniowej rozbudowie...
- czy elementy torów dla tych dwóch wersji są ze sobą kompatybilne czy każdy ma swój osobny rodzaj ? (o tor do wyprzedzania nie pytam ;) )
Same tory są ze sobą kompatybilne, jedynie elementy cyfrowe nie, czyli wyprzedzanie, licznik okrążeń, zasilanie.

- podobnie samochodziki czy z CARRERA GO będą jeździć na torze CARRERA DIGITAL?
Niestety nie. Samochody Carrera Digital 143 mają wbudowane dekodery. W przeciwnym razie nie mogły by jechać wszystkie po jednym torze.
Przeglądając różne tematy na forum widziałem wzmianki o programach komputerowych do rejestracji czasów a czy są jakieś do tworzenia projektów toru?
Na tym się niestety nie za bardzo znam, ale na forum pisali o takich programach.

Czy warto inwestować w skalę 143 czy może lepiej w 132 ewentualnie 124?
Wszystko zależy od dwóch rzeczy. Miejsca i pieniędzy. Tor Carrera Digital 132 zajmuje znacznie więcej miejsca i jest znacznie droższy. daje on jednak o wiele więcej możliwości i jest bardziej realistyczny. Jeśli masz miejsce i fundusze to najlepiej odrazu iść w digital 132
Szybko, Szybciej, ...... Szybki

Pozdrawiam
jack_russell
Starter
Starter
Posty: 12
Rejestracja: 29 paź 2014, 21:36

Re: Co wybrać kilka pytań

Post autor: jack_russell »

Dzięki za odpowiedź.
A czy tor bazowy digital 143 można rozbudowywać torami z serii Go?
Awatar użytkownika
Szybki
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 43
Rejestracja: 22 gru 2013, 11:58

Re: Co wybrać kilka pytań

Post autor: Szybki »

jack_russell pisze:Dzięki za odpowiedź.
A czy tor bazowy digital 143 można rozbudowywać torami z serii Go?
Jak najbardziej tak. Zresztą to się najbardziej opłaca. Kupujesz nowy zestaw 143 a później znajdziesz po bardzo dobrej cenie używane carrera go.
Zresztą przy carrera digital jest podobnie bo pasują tory z carrera evolution.
Szybko, Szybciej, ...... Szybki

Pozdrawiam
tomala
Starter
Starter
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2014, 09:25

Re: Co wybrać kilka pytań

Post autor: tomala »

Podepnę się, z na razie zupełnie teoretycznym pytaniem:

Jakie elementy są konieczne do tego aby dokonać przesiadki z posiadanego systemu GO do D143 (pomijając samochody i element umożliwiający zmianę toru)?
jack_russell
Starter
Starter
Posty: 12
Rejestracja: 29 paź 2014, 21:36

Re: Co wybrać kilka pytań

Post autor: jack_russell »

Witam,
Ponawiam pytanie o samochodziki z serii GO! i DIGITAL 143 czy na torze i sterowaniu digital 143 będą w pełni funkcjonalnie jeździć samochody z serii GO?
Z tego co czytałem o 132 i 124 rozumiem, że tam trzeba zaprogramować auto do pilota a na temat 143 nic takiego nie czytałem...
Xdamian
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 31
Rejestracja: 21 maja 2014, 13:27

Re: Co wybrać kilka pytań

Post autor: Xdamian »

to po kolei: W obu systemach analogowych go(1:43) i evolution (1:32) prędkość auta zależy od "ilości prądu" ( w sumie to chyba od napięcia) jakie podajesz na silnik. Regulujesz to napięcie wciskając przycisk "gaz" na pistolecie. dlatego w jednym slocie dwa auta będą jechać z podobną prędkością. W systemach cyfrowych Digital 143, 132 i 124 napięcie jest stałe ale dodatkowo centralka do której podłączasz pistolety/manetki nakłada dodatkowe sygnały które informują dekodery w autach z jaką prędkością mają te auta jechać.
Aby przesiąść się z systemu analogowego na cyfrowy należy :
-Każde auto wyposażyć w dekoder. ( niektóre cyfrowe mają pod spodem przełącznik pozwalający na jazdę w analogu)
-zamienić pistolety/manetki na cyfrowe(analogowe nie będą działać, podłączone do cyfrowej centrali mogą ją zepsuć lub same zostać uszkodzone).
-zmienić centralkę do której podłączamy manetki/pistolety na cyfrową.
I generalnie wszystkie auta GO będą jeździć na torze 143 po zamontowaniu w nich dekoderów. podobnie evolution będą jeździć na torze digital 132 po zamontowaniu dekoderów.
Osobną sprawą jest parowanie manetki/pistoletu z autem. Każde auto w systemie cyfrowym musi być sparowane z manetką.
Awatar użytkownika
GOPiotrGO
Ścigant
Ścigant
Posty: 139
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:09

Re: Co wybrać kilka pytań

Post autor: GOPiotrGO »

@Xdamian: bardzo dobre wyjaśnienie.

Zgadzam się co do joty.
Szendek
Starter
Starter
Posty: 12
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:36

Re: Co wybrać kilka pytań

Post autor: Szendek »

A czy gdzieś ktoś widział takie dekodery do wbudowania? Mam kilka ut z Go! I chętnie bym je awansował do Digital.
Awatar użytkownika
GOPiotrGO
Ścigant
Ścigant
Posty: 139
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:09

Re: Co wybrać kilka pytań

Post autor: GOPiotrGO »

No to jest właśnie problem. Chyba ich nie można osobno kupić. Też tak kiedyś kombinowałem z moim analogowym torem.
przemster
Starter
Starter
Posty: 2
Rejestracja: 11 gru 2016, 17:52

Re: Co wybrać kilka pytań

Post autor: przemster »

Witam wszystkich użytkowników.
Od Mikołaja jestem tzn. mój pierworodny jest posiadaczem zestawu Carrera 1. First. Zabawa przednia :) i to chyba bardziej dla mnie.
Zastanawiam się czy z tym zestawem można połączyć Carrera Go 1:43. Gdzieś znalazłem informacje, że modele dołączone do mojego zestawu są w skali 1:50 Ferrari F40.
Proszę Was o info.
Poniżej zdjęcie z wymiarami toru 1. First.

Pozdrawiam
Załączniki
Sketch110174544.png
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Co wybrać kilka pytań

Post autor: DeathThorn »

niestety carrera GO!!! to skala 1:43 i auta i tory , z tego co tu pokazałeś tory do siebie nie będą pasować :?

w Carrera GO rozmiary toru to:

szerokość : 113mm
rozstaw rowków : 57mm
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Co wybrać kilka pytań

Post autor: DeathThorn »

PRZEMSTER

Jeśli chcesz zacząć zabawę ze SLOT-CARS bo widzę, że chyba zaraziłeś sie tym startowym pakietem co synek ma. to kup sobie jakiś zestaw Carrera GO na allegro. można naprawdę za grosze kupić sobie coś używanego. Myślę, że warto od tego zacząć jeśli chcesz sie upewnić ze to hobby dla Ciebie :mrgreen: No chyba, że już wiesz, że to twoja bajka :) wtedy polecam CARRERA DIGITAL 132 z dwóch najlepszych systemów Crrera ten jest ciut tańszy. ( ale miej świadomość, że to dopiero początek :) bo jak wsiąkniesz na amen to wtedy zaczniesz wydawać hehehe :twisted: )

Carrera GO!!! Just Rally! 62345 => nowy => 175,00 PLN + przesyłka
Carrera GO!!! Formula 1 Cup 20805 => używany => 80,00 PLN + przesyłka
Carrera DIGITAL 132 DTM Countdown 30181 + Control Unit => nowy => 999,00 PLN + przesyłka

ten Digital w zajebistej cenie bardzo POLECAM !!!!!
przemster
Starter
Starter
Posty: 2
Rejestracja: 11 gru 2016, 17:52

Re: Co wybrać kilka pytań

Post autor: przemster »

Dzięki za informacje

Fajne te zestawy ale póki co to bliżej mi do Carrera Go !!! 143
Synek ma 3 lata wiec to by nam wystarczyło.
Z jednym modelikim, który mamy jest coś nie tak - jeździ widocznie wolniej od drugiego i to bez względu na to na którym jest torze. Baterie nowe, piloty dobre.
ODPOWIEDZ