Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Samochody Carrera produkowane w 2019 roku

Tematy związane z samochodami, ich przebudową, naprawą. Tu możesz się podzielić doświadczeniami z przebudową samochodów, tworzeniem nowych oraz ich tuningiem.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Samochody Carrera produkowane w 2019 roku

Post autor: norbert1222 »

Sprawdź jeszcze że na ustawieniu 6 do 10 auta nowe będą miały te same osiągi. Maksymalne obroty silnika są już na 6 ustawieniu CU. Potem nie istnieje żadna regulacja. Fajnie by było jakbyśmy razem jednak reklamowali te auta. W grupie może coś zwojujemy, Niech carrera wie że my też wiemy :D i nie jesteśmy głupi. I nie wciśnie nam babola tak ot.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Samochody Carrera produkowane w 2019 roku

Post autor: norbert1222 »

DO WSZYSTKICH KOLEGÓW!!!!!
Jeżeli kupowaliście nowe auta to porównajcie je do starych i zgłaszajcie problem z nimi (jeżeli taki jest) do serwisu. Może wiele zgłoszeń problemu wpłynie na reakcję producenta.
Norbert.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Samochody Carrera produkowane w 2019 roku

Post autor: norbert1222 »

Robert pisze:Hej, Dzięki za odpowiedź. Zebrałem się wczoraj i potestowałem u siebie na torze. zakodowałem pod jeden kontroler dwa zeszłoroczne i dwa starsze. No i faktycznie te nowe zapieprzają strasznie. Na oko są jakoś dwa razy szybsze. Jeźdżę tylko na maksymalnych ustawieniach CU. Przedstawiciel Stadlbauera napisał mi : "W sprawie felernych aut nie ma jeszcze oficjalnego oświadczenia.
Na dzień dzisiejszy do naszego serwisu wpłyneła tylko jedna reklamacja." To chodzi prawdopodobnie o Twoją reklamację:) no i serwis spuścił Cie po brzytwie...
Jeszcze rzuciło mi się w oczy to stwierdzenie które napisałeś o odpowiedzi serwisu do ciebie. Brak oficjalnego oświadczenia carrery co do felernych aut sugeruje mi, że oni doskonale wiedzą problemie tylko nie wiedzą co z tym fantem. Cwaniaczki jednak napisali mi że wszystko jest okej. Zapytałem serwis czy to jest odpowiedź serwisu czy carrery. Bo to może serwis tylko mnie spuścił, na odczepnego. Może wcale nie zgłaszali problemu dalej. Znając polskie realia to może tak być. Co do jednej reklamacji to pisałem o tym mechaniźmie do serwisu. Mało kto się tematem aż tak zaintersuje i mało kto ma jakieś tam doświadczenie z torami. Zazwyczaj tylko hobbyści. Zwykły rodzić kupi zabawkę dzieciom. Zapewne pierwszy tor. Dzieci go rozłożą, spróbują pojeździć, no i koniec. Auta co rusz wylatują z toru, dzieci się irytują i odkładają zabawkę. Zabawka niby działa ale... Rodzic myśli znudziło się, szkoda tyle kasy było. Ale niby działa wiec co tu reklamować.
I tym sposobem nie ma w serwisie reklamacji. I dlatego liczę na was koledzy.
Pozdro.
Robert
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 39
Rejestracja: 11 sty 2018, 12:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Samochody Carrera produkowane w 2019 roku

Post autor: Robert »

Hej, To nie była odpowiedź serwisu tylko przedstawiciela Stadlbauera czyli koncernu który jest właścicielem Carrery, Wg jego wypowiedzi problem jest znany:
" Problem został nam już zgłoszony przez klientów. Czekamy na oficjalny komentarz Austrii w tej sprawie I jakie zostaną podjęte kroki."
to z 14 stycznia mail od niego jak tylko zasygnalizowałem temat po twoim pierwszym poście na ten temat. Na dzień dzisiejszy nie mam nowych info w tej sprawie, opócz tego co napisałem w poprzednim poście. Widzę też inny problem, wiele samochodów mam nierozpakowanych i testowanie ich i sprawdzanie jaki procesor mają zamontowany i czy sa kompatybilne z innymi powoduje drastyczny spadek ich wartości :) Trzeba poczekać na info z austrii bezpośrednio i jak coś to będę pisał
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Samochody Carrera produkowane w 2019 roku

Post autor: norbert1222 »

Wielkie dzięki za to info. To znaczy że po pierwsze miałem rację a po drugie temat jest znany i może będą jednak jakieś środki zaradcze.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Samochody Carrera produkowane w 2019 roku

Post autor: norbert1222 »

Oto oststnia odpowiedź serwisu carrery.

Panie Norbercie, nikomu z naszych współpracowników nie udało się odnaleźć starych sterowników do aut.
Pozostaje opcja zwrotu nowych aut, wystawimy korektę.
Co do tych dwóch, które mamy u siebie a kupił Pan je z torem to nie wiem, decyzja należy do Pana.
Możemy zaoferować coś w zamian lub korekta na cały, kompletny tor.
Proszę przygotować dokumenty zakupu i czekam na decyzję.
Co do samych zmian technicznych w płycie to nic mi nie wiadomo, nie sądzę też by ktoś dokonał zmian w samej produkcji.

Dziwi mnie tylko fakt (oczywiście nie posądzam Pana o wymyślenie całej tej historii) że wśród tysięcy sprzedanych sztuk, tysięcy klientów aut i zestawów 132 tylko Pan zgłosił problem J

Przykro mi że nie mogliśmy pomóc.



Pozdrawiam

Paweł Listowski
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Samochody Carrera produkowane w 2019 roku

Post autor: norbert1222 »

Robercie a możesz powiedzieć w jaki sposób kontaktowałeś się ze Stadlbauerem?? NA maile nie odpisują a telefon głuchy.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Samochody Carrera produkowane w 2019 roku

Post autor: norbert1222 »

Dzięki Robercie za podpowiedź. Niestety ten mail który podałeś też nie zamierza odpisać. Mam wrażenie że Carrera chowa głowy w piasek. Normalnie boją się rozmawiać. Wola kasę oddać. Ja już chyba nie mam siły no bo z kim rozmawiać kiedy nikt nie chce. Serwis zaproponował zwrot towaru i oddanie kasy i chyba tak zrobię. Najgorsze że na niemieckim forum temat jest gorący i tam serwis nikomu nie odpisuje że niema takowych reklamacji. Jest ich mnóstwo. Koledzy z Niemiec też piszą ,e serwis zabierał takie szybkie auta i przeprogramował dekoder. Ponoć po aktualizacji samochody jeżdżą okej
Raynevan
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 27
Rejestracja: 03 sie 2019, 19:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Samochody Carrera produkowane w 2019 roku

Post autor: Raynevan »

Kupiłem w 2019r tor z 2x Mercedes DTM niebieski i szary prod. 2017 oraz Audi Policja 2019 w skali 1:24.

Policja jeździła zawsze szybciej i lepiej. Nie wypadała tak z toru jak Mercedesy. Roznica mogła wynikać również z tego, ze do zestawu trafiają gorsze auta, a kupowane osobno są lepsze. To moja teoria. Jeżdżę na magnesach z 100% prędkości.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Samochody Carrera produkowane w 2019 roku

Post autor: norbert1222 »

Policja moze też być lżejsza. Samochody wyścigowe są zazwyczaj większe i szersze, mają też więcej dodatkowego balastu, spojlery czy inne pierdółki. Cywilaki mają też opony z bieżnikiem i przez to mniejsze opory toczenia. Sytuacja się zmieni po wyjęciu magnesów. Wtedy cywilne powinny być dużo wolniejsze na zakrętach.
Awatar użytkownika
aciesielski
Starter
Starter
Posty: 5
Rejestracja: 11 gru 2018, 20:15

Re: Samochody Carrera produkowane w 2019 roku

Post autor: aciesielski »

HEhe, kończę sezon rowerowy i rozstawiam tor.
W zeszłym roku też miałem wrażenie, że auta jeżdżą z różnym prędkościami, mam małe doświadczenie więc myślałem, że to źle coś ustawiam.
Mam 3 auta 2 stare i jedno nowe (2019).
W którymś poście na forum było napisane, że ścigać można się tylko autami tej samej klasy - DTM, F1 ...
Tom2365
Starter
Starter
Posty: 6
Rejestracja: 11 mar 2022, 21:18

Re: Samochody Carrera produkowane w 2019 roku

Post autor: Tom2365 »

Witam
Mam podobny problem z zakupionymi nowymi autami. Kupiłem kilka aut nowych i jest różnica prędkości dwukrotny. Tyczy się aut DTM Audi RS 5. Faktycznie z roku 2019 są felerne. Mam z 2020 roku są ok. Jeżdżą podobnie jak nie tak samo jak z 2017,2016,itp.
Reklamowałem do sklepu, kazali odesłać, mają 14 dni na odpowiedz. W między czasie kupiłem kolejne i też jeden mi się trafił z 2019roku i też będę musiał reklamować. Pozdrawiam Tomasz.
PS. Nie wiem jak się sprawa zakończyła u kolegi co opisywał podobny problem. Post skończył się rok temu.
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Samochody Carrera produkowane w 2019 roku

Post autor: DeathThorn »

A zróbcie test sobie , przełóż silnik z auta nie z 2019 roku i zobacz jak jezdzi i bedzie odpowiedz za szybkosc odpowiadaja obroty silnika, i sa tu 2 mozliwosci albo partia silników jest słabsza w 2019 , albo chip miesza w ukladzie miedzy silnikiem a szczotkami . Bedziesz mial odpowiedz :)
Tom2365
Starter
Starter
Posty: 6
Rejestracja: 11 mar 2022, 21:18

Re: Samochody Carrera produkowane w 2019 roku

Post autor: Tom2365 »

To jest ingerencja już samochód. Nie wiem czy przewody trzeba będzie odnotować odlutować. Na razie chcę zadzwonić spróbować co powiedzą. Sądząc po tym co wcześniej napisał kolega na forum Wina leży w elektryce
Tom2365
Starter
Starter
Posty: 6
Rejestracja: 11 mar 2022, 21:18

Re: Samochody Carrera produkowane w 2019 roku

Post autor: Tom2365 »

Jednak się skusiłem na podmianę silników i niestety to samo. Dalej jeździ kilka krotnie szybciej.
ODPOWIEDZ