Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Pierwszy zakup toru

Każdy kiedyś zaczyna swoją przygodę z nowym hobby. Tu możesz zadawać pytania związane ze startem, uruchomieniem i podstawami. Nie wiesz co kupić, nie orientujesz się w rożnych zestawach startowych - spytaj innych
ODPOWIEDZ
Cymer
Starter
Starter
Posty: 7
Rejestracja: 18 wrz 2017, 16:01

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: Cymer »

No to wyslalem countdown
Deny
Starter
Starter
Posty: 1
Rejestracja: 11 lis 2018, 21:06

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: Deny »

Cześć, zamierzam kupić drugi tor w swojej karierze. Pierwszy to był carrera 142 i teraz chce kupić 124. Z tego co czytam to rekomendujecie na początek racing passion. Prośba o poradę czy rzeczywiście tak jest i co warto od razu do niego dokupić aby mieć pełna frajdę od samego początku. No i gdzie warto to wszystko kupić? Z góry dzięki :D :D
TomeG
Ścigant
Ścigant
Posty: 157
Rejestracja: 13 gru 2015, 11:10

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: TomeG »

Deny witaj na forum! W wyniku dość emocjonalnej decyzji właśnie podwoiłem swój stan posiadania austriackiego plastiku osiągając poziomu absurdu :D. Może namówię Cię byś trochę tego odkupił - przeczytaj priva.
Awatar użytkownika
AndrzejGdynia
Starter
Starter
Posty: 16
Rejestracja: 29 paź 2018, 17:19

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: AndrzejGdynia »

Witam panowie. Ja wlasnie zostalem posiadaczem uzywanego toru firmly Scalextric digital 132 z Lamborghini I Bugatti oraz lap counterem extension pack jak I wiele roznych czesci proste zakrety szykany it'd calosc zakupilem za 350zl wydaje sie rozsadna cena :) pozdrawiam pozniej sie po chwale co z tego uzyskalem
Awatar użytkownika
dsrc
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 86
Rejestracja: 20 lut 2018, 09:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: dsrc »

Ja ostatnio kupilem za 200zl w idealnym stanie ten zestaw
Obrazek
a do tego 2 dodatkowe auta hi detal - Aston martin db9 oraz Nissan skyline :)
Napisz jaki to dokladnie tor? zestaw? będziesz zadowolony ;) mam nadzieje że masz pobocza, to podstawa do fajnego śmigania. Masz na forum tutka jak tanio i fajnie możesz je sobie sam zrobić. Czekam na Twoje wrażenia z pierwszej jazdy :)
Awatar użytkownika
aciesielski
Starter
Starter
Posty: 5
Rejestracja: 11 gru 2018, 20:15

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: aciesielski »

Cześć,
Pozbyłem się moich 143, chciałem kupić Double Victory, ale się skończył w sklepie. Jedyny dostępny zestaw to Youngtimer Showdown. Co o nim myślicie?? Czy auta z zestawu YS dobrze się prowadzi ? Czy w 124 jest spora różnica w prowadzeniu aut ? Zastanawiam się też czy naszym kraju można kupić Gentelman MIX, na stronie carrera można to zamówić za 519E i wybrać dowolne autka.
Pozdrawiam
TomeG
Ścigant
Ścigant
Posty: 157
Rejestracja: 13 gru 2015, 11:10

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: TomeG »

BMW jeździ ciekawie, jest lekki i dobrze przyspiesza, na zakrętach traci bo nie jest tak przyczepny. Generalnie masz wrażenie, że jedziesz bardzo szybko, ale czasy tego nie potwierdzają (piszę o aucie tuningowanym: opony, bez magnesów). Osobiście bardzo lubię nim jeździć, choć rekord toru raczej nie będzie należał do niego. Capri nie jeździłem, ale coś mi się obiło, że jeździ źle (cokolwiek to znaczy...) Spójrz na priva.
Adam
Starter
Starter
Posty: 10
Rejestracja: 16 gru 2019, 14:01

Re: Pierwszy zakup toru podłącze się i ja.

Post autor: Adam »

Witam mam możliwość zakupu zestawu evolution lub digital 132 w co iść na pierwszy rzut. Czy da się zestaw evolution przerobić na digital i co by trzeba było zmienić w nim i czy jest sens w ogóle. Po niżej dodaje zdjęcia zestawów o które mi chodzi.
Załączniki
Screenshot_20191216_174128.jpg
Screenshot_20191216_174005.jpg
Screenshot_20191216_174026.jpg
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: norbert1222 »

Żeby przerobić evo na digital trza by było control unit dokupić, potem dekodery do aut, kontrolery i same zwrotnice. Moim skromnym zdaniem sie wogole nie kalkuluje. Idź od razu w digi. I najlepiej kup zestaw z kontrolerami bezprzewodowymi. Przed świętami sporo było fajnych promocji i moźna było tanio taki zestaw startowy kupić. San za 932 zeta nabyłem DTM Furore 30008.
Norb.
Adam
Starter
Starter
Posty: 10
Rejestracja: 16 gru 2019, 14:01

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: Adam »

norbert1222 pisze:Żeby przerobić evo na digital trza by było control unit dokupić, potem dekodery do aut, kontrolery i same zwrotnice. Moim skromnym zdaniem sie wogole nie kalkuluje. Idź od razu w digi. I najlepiej kup zestaw z kontrolerami bezprzewodowymi. Przed świętami sporo było fajnych promocji i moźna było tanio taki zestaw startowy kupić. San za 932 zeta nabyłem DTM Furore 30008.
Norb.

Dziękuję za podpowiedz i tym samym nabyłem taki zestawik.
nowy nabytek
nowy nabytek
Adam
Starter
Starter
Posty: 10
Rejestracja: 16 gru 2019, 14:01

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: Adam »

Czy ktoś się orientuje jak stary to zestaw jest
i co powinienem dokupić żeby mieć pełną frajdę z użytkowania
Adam pisze:
norbert1222 pisze:Żeby przerobić evo na digital trza by było control unit dokupić, potem dekodery do aut, kontrolery i same zwrotnice. Moim skromnym zdaniem sie wogole nie kalkuluje. Idź od razu w digi. I najlepiej kup zestaw z kontrolerami bezprzewodowymi. Przed świętami sporo było fajnych promocji i moźna było tanio taki zestaw startowy kupić. San za 932 zeta nabyłem DTM Furore 30008.
Norb.

Dziękuję za podpowiedz i tym samym nabyłem taki zestawik.
carrera 1.jpg
1. czy ktoś się orientuje jak stary jest ten zestaw( data wydania) ?
2. co powinienem kupić żeby mieć 100% frajdy z używania zestawu ?
3. a tak nawiasem jak uszkodzę auta to da się dokupić np. lusterko czy spojler ?
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: norbert1222 »

Cześć.
Z pamięci pisząc myślę że ma do trzech lat biorąc pod uwagę datę produkcji. Lusterka i małe części powinny być dodane do nowego zestawu, jednak bez spojlerów. Spojlery można kupić ale mało opłacalny zakup no i nie do wszystkich aut Carrera ma jeszcze zapasy. Moim zdaniem akurat w twoich tych dwóch autach spojlery są dosyć mocne więc nie powinny się łatwo połamać. U mnie tylko dwa rodzaje aut mają spojlery delikatne i łamliwe: Audi R8 i Ferrari 488 i na te auta trzeba uważać.
Jeżeli masz miejsce na powiększenie toru to podobnie jak ja zacznij od dokupienia innych zakrętów niż 1/60 i kilka prostych. To na początek wystarczy.
Powiększenie toru i budowa mniej nudnych zakrętów wystarczy na początek. JA do tej pory nie kupiłem nic poza zakrętami mostem i nowymi zwrotnicami. Pitstop i inne bajery są chyba za raz za drogie i dwa odwieczna bolączka slotcarowców za duzo miejsca zabierają.
Pozdro.
A i polecam kupowanie aut GT nie DTM.
Jedna zaleta GT to że wszystkie mają ten sam rozmiar opon (DTM w sumie też) a dwa nie posiadają kruchych i delikatnych płetw z aerodynamicznych. Jeżeli już takie mają to są duże mniejsze i się tak łatwo nie niszczą. DTM'y są naprawdę delikatne. No chyba że jeżdzą już sami zawodowcy to wtedy nie ma znaczenia.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: norbert1222 »

Twój tor jest z 2017 roku na 100 %.
NA zdjęciu przesyłam ci mój podstawowy tor do szybkiego rozłożenia.
16.png
dezerter27
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 42
Rejestracja: 08 gru 2017, 19:07
Lokalizacja: połaniec

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: dezerter27 »

Ja też mam taki mija 3 lata w wigilię już tradycja jazda obowiązkowa
Załączniki
1577479736299..jpg
1577479802914..jpg
Adam
Starter
Starter
Posty: 10
Rejestracja: 16 gru 2019, 14:01

Re: Pierwszy zakup toru

Post autor: Adam »

norbert1222 pisze:Twój tor jest z 2017 roku na 100 %.
NA zdjęciu przesyłam ci mój podstawowy tor do szybkiego rozłożenia.16.png

Zestaw DTM kupiłem tylko ze względu na cenę bo jak na taki zestaw była naprawdę super.

Przy kupnie aut dodatkowych na pewno będę się was radził co do wytrzymałości autek.

Moje pytania:
1. rozumiem żeby złożyć taki tor jak twój to pewnie muszę trochę elementów dokupić?
2. co myślicie na temat dokupienia trochę elektronicznych bajerów?
3. jakie "dodatki" można zakupić jeszcze do takiego toru?
ODPOWIEDZ