Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Budowa toru Carrera Digital 124, Escape Ring

Pokaż jak budujesz swój tor, jak tworzysz makietę oraz jakie masz ciekawe pomysły. Podziel się swoim doświadczeniem. Zapytaj jak potrzebujesz porady na przykład w ułożeniu ciekawej trasy toru. Skala 1:32 i 1:24.
mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 395
Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:25
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Budowa toru Carrera Digital 124, Pruszków Circut

Post autor: mrobaszki »

Hej,
pięknie się prezentuję.
Ps. Teraz już się domyślam, kto wygrał licytację czerwonego mercedesa ;)
MRO
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Budowa toru Carrera Digital 124, Pruszków Circut

Post autor: norbert1222 »

A ja już wiem kto kupił świńskie porsche :D :D :D
Casamio
Ścigant
Ścigant
Posty: 109
Rejestracja: 18 lis 2017, 17:45
Lokalizacja: Pruszków

Re: Budowa toru Carrera Digital 124, Pruszków Circut

Post autor: Casamio »

norbert1222 pisze:A ja już wiem kto kupił świńskie porsche :D :D :D
mrobaszki pisze: Ps. Teraz już się domyślam, kto wygrał licytację czerwonego mercedesa ;)
MRO
Tak to ja :oops: :lol:

A swoją drogą fajnie, że na allegro pojawiły się jakieś samochody. Z tym tylko, że na stronie krainazabawy (jak dobrze kojarzę) są trochę tańsze.
Pozdrawiam Kamil ;)
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Budowa toru Carrera Digital 124, Escape Ring

Post autor: norbert1222 »

A ty nie wygrałeś licytacji?? BO porsche poszedł za 199, śledziłem licytacje. NA Krainie zabawy to 300 lub nawet ponad wiec z allegro fajna cena była. Mi niestety kotlety i szynki się nie podobały :lol: :lol: :lol:
Casamio
Ścigant
Ścigant
Posty: 109
Rejestracja: 18 lis 2017, 17:45
Lokalizacja: Pruszków

Re: Budowa toru Carrera Digital 124, Escape Ring

Post autor: Casamio »

Tak kupiłem za 199, pomyślałem różowy dobry dla córki :lol:
Pozdrawiam Kamil ;)
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Budowa toru Carrera Digital 124, Escape Ring

Post autor: norbert1222 »

Wiem widziałem. Super cenę wyhaczyłeś. Napisz jak to porsche jeździ. Bardzo podoba mi się jego bryła ale niestety kolorystyka obu modeli z tego roku już nie. Czekam na następny rok na inne malowanie. A możesz zrobić fotę z czerwonym DTM?? Porówna się rozmiary.
Casamio
Ścigant
Ścigant
Posty: 109
Rejestracja: 18 lis 2017, 17:45
Lokalizacja: Pruszków

Re: Budowa toru Carrera Digital 124, Escape Ring

Post autor: Casamio »

Oba są wyraźnie szybsze od poprzedniego mojego porsche, ale pinkpig rządzi :o
Czytałem gdzieś opinię, że świnia jest szybsza od Porsche 997 GT3 Manthey #18 2011
Więcej będę mógł powiedzieć po wymianie opon, i jak już jakoś rzetelnie da się zmierzyć czasy przejazdu.
IMG_20191014_214552.jpg
IMG_20191014_214734.jpg
Pozdrawiam Kamil ;)
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Budowa toru Carrera Digital 124, Escape Ring

Post autor: norbert1222 »

Dziękuję ci bardzo za zdjęcia. Jestem całkowicie zaskoczony rozmiarem porsche. Jest bardzo duży a szerokość to już w ogóle powala. Musi być bardzo stabilny na wywrotki. Mam jednego porsche w 1/32 i jest bardzo malutki w porównaniu do innych aut. A tutaj taka niespodzianka. Myślałem że merc będzie olbrzymem a tu właściwie porsche to olbrzym. Można by rzec że tucznik :lol: :lol: :lol: :lol:
Casamio
Ścigant
Ścigant
Posty: 109
Rejestracja: 18 lis 2017, 17:45
Lokalizacja: Pruszków

Re: Budowa toru Carrera Digital 124, Escape Ring

Post autor: Casamio »

Dzsiaj podpisanie pierwszych kontraktów reklamowych! :lol:
Może będzie budżet na Cockpit XP ? ;)
Załączniki
IMG_20191031_100734.jpg
IMG_20191031_100717.jpg
IMG_20191031_112351.jpg
IMG_20191031_112419.jpg
Pozdrawiam Kamil ;)
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Budowa toru Carrera Digital 124, Escape Ring

Post autor: norbert1222 »

Ze zdjęć widzę że masz podobny problem z elementami toru jak ja. Kiedyś o tym pisałem. Między poszczególnymi elementami niekiedy robi się taki uskok jakby krawężnik. JAk samochody jadą to słychać pukanie i stukotanie kół o te nierówności. Dla mnie strasznie wkur... bo jeżdźe 132 zasadniczo i koła autek raczej są małe. W skali to tak jakby samochód przy 200 km/h krawężnik maił do zaliczenia.
Radzę sobie z tym kombinując zamainę poszczególnych np prostych aby wybrać te co lepiej pasują. Jazda jest cichsza i płynniejsza. Szlifowanie mało skuteczne bo ja rozkładam tor i składam. Nigdy tak samo nie ustawie przecież.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Budowa toru Carrera Digital 124, Escape Ring

Post autor: norbert1222 »

A jeszcze miałem dopisać że też mam FORDA CAPRI ale 132 i miałem taki problem z nim że jak podjeżdżał pod most albo z niego zjeżdżał to szorował tym wystającym przodem o tor a przednie koła przez chwilę były w powietrzu. Potrzeba szlifowania była. Ale to w skali 132. A u ciebie w 124 też coś takiego jest?? Napiszę jeszcze dla innych że gdyby chcieli kupić Forda Capri 132 to muszą wiedzieć że przednia oś jest rozdzielona. Niestety nie jest to dobrze u carrery zrobione. Koła mają duże luzy na tej króciutkiej osi i są niestabilne, przez to strasznie hałasują jak jedzie auto i stawiają większy opór niż oś stała. Choć powinno być inaczej. Moj capri jest wolny dlatego i nie może konkurować z innymi autami. To tyle ode mnie.
lucky_luke
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 01 gru 2018, 10:15

Re: Budowa toru Carrera Digital 124, Escape Ring

Post autor: lucky_luke »

Ten uskok to na łączeniu elementów toru najbardziej po prawej na pierwszym zdjęciu? To wygląda trochę na słabe łączenie - spowodowane niedociśnięciem lub nienaturalnym wygięciem toru w innymi miejscu co się przekłada na braki w łączeniu kolejnych elementów.

Generalnie wygląda super, zazdroszczę bogactwa miejsca na rozłożenie toru :) i polecam sprawdzić (zamiast Cockpit xp) aplikację SmartRace: jest po polsku (również komunikaty głosowe!), dodatkowo można dokupić m.in. symulację uszkodzeń, zmianę pogody, VSC i inne dodatki ;) Myślę, że szczególnie ten język polski się sprawdza, kiedy jeździ się z dzieciakami ;)
Casamio
Ścigant
Ścigant
Posty: 109
Rejestracja: 18 lis 2017, 17:45
Lokalizacja: Pruszków

Re: Budowa toru Carrera Digital 124, Escape Ring

Post autor: Casamio »

norbert1222 pisze:A jeszcze miałem dopisać że też mam FORDA CAPRI ale 132 i miałem taki problem z nim że jak podjeżdżał pod most albo z niego zjeżdżał to szorował tym wystającym przodem o tor a przednie koła przez chwilę były w powietrzu. Potrzeba szlifowania była. Ale to w skali 132. A u ciebie w 124 też coś takiego jest??
Tak przy małej prędkości może się tak zdarzyć. Przy zjeździe z wiaduktu tak mam, lecz przy większej prędkości nie jest to problemem. Pewnie z czasem trochę wypłaszczę ten zjazd, zwłaszcza że teraz jest tam dosyć prowizorycznie to zrobione.
norbert1222 pisze:Ze zdjęć widzę że masz podobny problem z elementami toru jak ja. Kiedyś o tym pisałem. Między poszczególnymi elementami niekiedy robi się taki uskok jakby krawężnik.
lucky_luke pisze:Ten uskok to na łączeniu elementów toru najbardziej po prawej na pierwszym zdjęciu? To wygląda trochę na słabe łączenie - spowodowane niedociśnięciem lub nienaturalnym wygięciem toru w innymi miejscu co się przekłada na braki w łączeniu kolejnych elementów.

Generalnie wygląda super, zazdroszczę bogactwa miejsca na rozłożenie toru :) i polecam sprawdzić (zamiast Cockpit xp) aplikację SmartRace: jest po polsku (również komunikaty głosowe!), dodatkowo można dokupić m.in. symulację uszkodzeń, zmianę pogody, VSC i inne dodatki ;) Myślę, że szczególnie ten język polski się sprawdza, kiedy jeździ się z dzieciakami ;)
Przy montowaniu poboczy trochę mi się porozjeżdżały tory, będę musiał to ogarnąć. Na szczęście z przepływem prądu nie mam problemu i jazda jest płynna. A jakichś "mechanicznych" zaczepów też nie mam.

Odnośnie programu to zastanawiałem się nad SmartRace, na początek pewnie byłby najlepszą opcją. Odstrasza mnie tylko, że to apka na tel/tablet. Dochodzi kombinacja z przekazaniem wyświetlanych informacji na telewizor. W ogóle to chyba jest problem z zakupem app connect, widział ktoś ostatnio w jakimś sklepie?
Ten Cockpit XP żeby chociaż po angielsku był :evil: , ale daje mega możliwości na przyszłość.

Dzięki za opinie :)
Pozdrawiam Kamil ;)
lucky_luke
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 01 gru 2018, 10:15

Re: Budowa toru Carrera Digital 124, Escape Ring

Post autor: lucky_luke »

Casamio pisze: Odstrasza mnie tylko, że to apka na tel/tablet. Dochodzi kombinacja z przekazaniem wyświetlanych informacji na telewizor. W ogóle to chyba jest problem z zakupem app connect, widział ktoś ostatnio w jakimś sklepie?
https://allegro.pl/oferta/adapter-bluet ... 8592718762

Ja rzucam obraz na TV przez funkcję przesyłania obrazu - bez kabli, bez problemów ;)
Casamio
Ścigant
Ścigant
Posty: 109
Rejestracja: 18 lis 2017, 17:45
Lokalizacja: Pruszków

Re: Budowa toru Carrera Digital 124, Escape Ring

Post autor: Casamio »

Mój tv przeznaczony do toru chyba nie ma takiej opcji. Jest jeszcze zdaje się możliwość użycia chromecast, ale nie znam sie na tym za dobrze. Nie wiem jakie wyposazenie musi mieć tv aby tego użyć.

Dzięki za link!
Pozdrawiam Kamil ;)
ODPOWIEDZ