Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Kilka pytań

Każdy kiedyś zaczyna swoją przygodę z nowym hobby. Tu możesz zadawać pytania związane ze startem, uruchomieniem i podstawami. Nie wiesz co kupić, nie orientujesz się w rożnych zestawach startowych - spytaj innych
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: NOWY FILM - Carrera Digital dla początkujących - Co sądzicie, uwagi, opinie i pochwały :-)

Post autor: norbert1222 »

Taki sam film po niemiecku widziałem na Youtube??
To ty tak umiesz po niemiecku mówić?? Czy jak to jest??
Film bardzo fajny szczególnie że pokazuje różnice rozmiarów samochodów.
Mam kilka pytań co do silników w autach carrera i danych technicznych control unit. Bardzo trudne pytania bo mocno zahaczają o elektronikę i elektrykę. Ja niestety jestem tylko hydraulikiem i nie wszystkie tematy są mi dobrze znane.
Mogę podłączyć moje pytania tutaj??
1. Jaki zakres napięcia ma control unit jeżeli ustawiamy prędkość aut od 1 do 10??
2. Standartowe silniki carrery pracują w jakich zakresach napięcia??
3. Czy ktoś próbował wymiany silników w samochodach carrery?? Np na tanie zamienniki z chin?? Działa to??
4. Czy ktoś przerabiał chip od samochodu policyjnego tak aby koguty nie migały??
5. Czy wie ktoś może czy w standartowy chip digital da się podłączyć dodatkowe zasilanie następnej pary świateł?? Chodzi mi o inne miejsce niż to gdzie są dolutowane światła oryginalne. Chodzi mi zasadniczo o takie miejsce które będzie zasilało światła i będą one włączane niezależnie od standartowych. Tak jak koguty w policyjnym wozie.
6. Dlaczego żółta prowadnica jest lepsza niż taka oryginalna??
NA razie tyle pytań. Podłączam siępod ten post gdyż ma najwiecej oglądaczy.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: NOWY FILM - Carrera Digital dla początkujących - Co sądzicie, uwagi, opinie i pochwały :-)

Post autor: norbert1222 »

Jeszcze jedno pytanie o którym zapomniałem.
7. Czy ktoś z kolegów szlifuje także opony z przodu samochodu??
Jak to zrobić łatwym sposobem nie ściągając felg z osiek??
8. Czy znacie sposób na wyciszenie autek jeżdzących po torze?? Dodam że tor jest nie na stałe, a rozkładany na panelach w pokoju.
9. Czy też macie taki problem jak wyraźny próg pomiędzy poszczególnymi sekcjami toru?? U mnie w niektórych miejscach jest to strasznie widoczne a dodatkowo słyszalne. Niektóre elementy toru nie dają sie dopasować do innych i prób jest spory. Samochody jak pędzą to strasznie tłuką w taki próg.
Więcej grzechów nie pamiętam.
wilku
Ścigant
Ścigant
Posty: 105
Rejestracja: 28 gru 2016, 06:48
Lokalizacja: Konin

Re: NOWY FILM - Carrera Digital dla początkujących - Co sądzicie, uwagi, opinie i pochwały :-)

Post autor: wilku »

Ad 1 i 2 odpowiesz sobie sam podpinając miernik do toru i do silnika
Ad 3 są to standardowego rodzaju silniki więc czemu nie miał byś spróbować, tylko czytaj moją odpowiedz na 1 i 2
Ad 4 wyeliminowanie mrugania załatwia jeden z potocznie nazywanych elementów RLC
Ad 5 to musisz sprawdź sam
Ad 6 bo jest dłuższa, lepiej trzyma auta w slocie i nie zużywa się tak szybko jak oryginalna
Ad 7 z tego co wiem to przednie koła dobrze by było żeby nie stykały się cały czas z podłożem a jak już trzeba to żeby ten styk był jak najbardziej śliski stąd smarowanie opon klejem typu kropelka.
Ad 8 auta można wyciszyć poprawiając spasowanie części i ich unieruchomienie. U mnie np były luźne szyby które po przyklejeniu przestały rezonować i auto wyciszyło się niemal do dźwięku poruszania się po torze
Ad 9 próg jest widoczny najczęściej przy zmianie z pasywnych elementów toru na aktywne bo mają różną wysokość , poradzić sobie z tym można podkładając coś pod spód.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: NOWY FILM - Carrera Digital dla początkujących - Co sądzicie, uwagi, opinie i pochwały :-)

Post autor: norbert1222 »

Ej chłopaki!! Dawajcie pomysły. Ale nie takie - Zmierz sobie!! Trza mieć sprzęt. Pytam bo może ktoś wie konkretnie na temat o który pytam. I bez zdawkowych odpowiedzi. :mrgreen:
Wilku co do 4 pytania. No właśnie który element odpowiada za miganie?? Konkretnie.
Pytanie 6. No ale jeżeli prowadnica jest dłuższa to chyba mocniej szoruje w slocie???
Pytanie 7. Ale najważniejsze to było to jak wyszlifować przednią oś - łatwy dostępny sposób. Moim zdaniem jeżeli koła są idealnie okrągłe i nie biją to auto jedzie gładziej. Niezależnie od oporów w zakrętach. Po jakimś czasie i tak koła przednie się utlenią i będą bardziej śliskie, szlifowanie tylko na jakiś czas zwiększy tarcie przedniej osi.
Pytanie 8. Wyciszeniem się jeszcze zajmę. Mam obawy w tym hałaśliwym aucie o zębatki. Czy jakoś je szlifujecie?? Bo mi się wydaję że tak jakby trykają!! Może pastą polerską je potraktować i pokręcić trochę. Może się dotrą???
Pytanie 9. No wilku tu mnie dobiłeś!!!! Jest oczywistym że niektóre elementy toru są grubsze (szczególnie te z elektroniką). Ale dodana jest tylko płytka zabezpieczająca od dołu, więc góra toru (jezdnia) powinna być niezależnie od tego idealnie spasowana. Moim zdaniem wina leży w poszczególnych partiach produkcji. Pytam czy sobie z tym radzicie jakoś. Szlifujecie 3 wypusty żeby nie były tak ciasne?? Może góra toru się wtedy zlicuje??
Ma ktoś tak?? Mi za każdym, razem nie chce się dopasowywać elementów pod względem powstającego krawężniaka. Można markerem znaczyć ale jak się układa różne trasy to już sens ginie.
wilku
Ścigant
Ścigant
Posty: 105
Rejestracja: 28 gru 2016, 06:48
Lokalizacja: Konin

Re: NOWY FILM - Carrera Digital dla początkujących - Co sądzicie, uwagi, opinie i pochwały :-)

Post autor: wilku »

norbert1222 pisze:Ej chłopaki!! Dawajcie pomysły. Ale nie takie - Zmierz sobie!! Trza mieć sprzęt. Pytam bo może ktoś wie konkretnie na temat o który pytam. I bez zdawkowych odpowiedzi
Chłopie... jak ty nie masz najprostszego miernika za kilka zł to uważam że twoje pytania są nie na miejscu bo bez niego nawet nie podchodź do lutowania świateł w audi.
norbert1222 pisze:Wilku co do 4 pytania. No właśnie który element odpowiada za miganie?? Konkretnie
Sam napisałeś że nie jesteś elektronikiem, ja też nim nie jestem, przynajmniej tak uważam, ale jednak wystarczyło poczytać i sam zrobiłem antykolizyjne zwrotnice. Tutaj też wystarczy że poczytasz do czego służą podzespoły i co można z nimi zrobić a rozwiązanie znalezione samemu zaprocentuje na lata, takie dane na tacy zapomnisz, niczego się nie nauczysz, reszta będzie marnować czas i prowadzić za rączkę dorosłego gościa. Żebyś się nie obraził za to a wziął jako konstruktywna krytykę.
Przejrzyj forum bo o prowadnicach jest na nim a nawet czytać nie trzeba bo jest też na filmie Petrus
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: NOWY FILM - Carrera Digital dla początkujących - Co sądzicie, uwagi, opinie i pochwały :-)

Post autor: norbert1222 »

Właśnie się obraziłem.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: NOWY FILM - Carrera Digital dla początkujących - Co sądzicie, uwagi, opinie i pochwały :-)

Post autor: norbert1222 »

NA xxx to forum skoro wszystko trza samemu. Ja jakbym coś wiedział to bym pomógł. TYLE.
mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 395
Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:25
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: NOWY FILM - Carrera Digital dla początkujących - Co sądzicie, uwagi, opinie i pochwały :-)

Post autor: mrobaszki »

.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: NOWY FILM - Carrera Digital dla początkujących - Co sądzicie, uwagi, opinie i pochwały :-)

Post autor: norbert1222 »

A ty madralo traktuj wszystkich tak samo. Bo jakoś tylko mi zwracasz uwage. Na chamstwo wilka jakoś niezareagowales.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: NOWY FILM - Carrera Digital dla początkujących - Co sądzicie, uwagi, opinie i pochwały :-)

Post autor: norbert1222 »

I w ogóle proponuję od teraz na każde pytanie kolegów (szczególnie nowicjuszom) z forum odpowiadać: poszukaj se, będzie to bardzo konstruktywne, koleżeńskie i pomocne. Chyba założyciel forum nie to miał na myśli.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: NOWY FILM - Carrera Digital dla początkujących - Co sądzicie, uwagi, opinie i pochwały :-)

Post autor: norbert1222 »

Do mrobaszki.
Jak Deaththorn użył mocnego słowa w rozmowie z tobą apropo dekoderow to nie widziałem uwag z twojej strony. Tam jakoś nie przeszkadzały?
wilku
Ścigant
Ścigant
Posty: 105
Rejestracja: 28 gru 2016, 06:48
Lokalizacja: Konin

Re: NOWY FILM - Carrera Digital dla początkujących - Co sądzicie, uwagi, opinie i pochwały :-)

Post autor: wilku »

norbert1222 pisze:I w ogóle proponuję od teraz na każde pytanie kolegów (szczególnie nowicjuszom) z forum odpowiadać: poszukaj se, będzie to bardzo konstruktywne, koleżeńskie i pomocne. Chyba założyciel forum nie to miał na myśli.
Ale popłynąłeś ... Nowicjuszem to może tu być ktoś kto tematu slotcarow nie zna a nie zagadnień elektronicznych a wchodzisz na ten grunt teraz. Ja daję Tobie drabinę, jabłka sobie sam zerwij, a reakcja jaką pokazałeś tylko mnie utwierdziła że chciałbyś aby ktoś to za ciebie zrobił . Kolejna sprawa poświęć godzinkę na zapoznanie się z tematami na forum , bo wiem że znajdziesz tam dużo odpowiedzi na pytania jakie zadałeś. Nawet nie chciało się tobie przyjrzeć zdjęciu i porównać obie płytki bo byś zobaczył że są identyczne a te elementy jakimi się różnią są nieistotne.
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: NOWY FILM - Carrera Digital dla początkujących - Co sądzicie, uwagi, opinie i pochwały :-)

Post autor: DeathThorn »

eeee coś mi tu umknęło chyba ???? Jakiego ja mocnego słowa użyłęm ? kiedy? i w stosunku do kogo ? bo z tego co sobie przypominam nikogo tu nie obrażałem ??? :? :? :?
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: NOWY FILM - Carrera Digital dla początkujących - Co sądzicie, uwagi, opinie i pochwały :-)

Post autor: norbert1222 »

Do wilka. Na necie siedziałem cały dzień.
Twoje zdjęcie obejrzałem bardzo dokładnie. I to tobie nie chce się nic robić bo skoro mówisz że płytki się nie różnią to bardzo się mylisz. Te kilka elementów to rzeczywiście nie problem. Ale płytka jest odłamana ciut wcześniej i znikają ścieżki prowadzące. Tego juz łatwo się nie porówna ani nie dorobi. Druga sprawa to taka że mam w samochodach płytki zielone stare i nowe niebieskie. I one znów są całkem różne. Zielona ma dużo większy procesor?? a nowa dużo mniejszy. No jest inna. Nie wiem jaką różnice w ścieżkach i możliwościach mają te płytki a co dopiero procesor. Zresztą nieważne. Już nie chce żadnej pomocy. Temat Zamykam. Nastepnym trazem mocno się zastanowie zanim tu coś napisze.
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Kilka pytań

Post autor: Petrus »

Panowie,

dopiero teraz zobaczyłem tą dyskusję.

bardzo proszę bez obrażania się i słów niecenzuralnych. Wątek przeniosłem w osbny temat bo był podczepiony w złym miejscu.

Kolejnym razem będę kasował posty jak będą w takim tonie.

To jest zabawa a nie kłotnie.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
ODPOWIEDZ