Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

CARRERA samochód policyjny

Tematy związane z samochodami, ich przebudową, naprawą. Tu możesz się podzielić doświadczeniami z przebudową samochodów, tworzeniem nowych oraz ich tuningiem.
ODPOWIEDZ
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

CARRERA samochód policyjny

Post autor: norbert1222 »

Witajcie.
Ostatnio myślę nad przerobieniem mojego Audi R8 carrera 30769 tak aby dołożyć drugi zestaw świateł, jednocześnie żeby dolne światła i górne z przodu były włączane niezależnie.
No i tu jest pewien problem. Nie jestem elektronikiem i nie wiem jak wlutować drugi zestaw świateł aby włączanie było niezależne.
Myślę nad wykorzystaniem chipu od samochodu policyjnego pozbywając się opcji mrugania kogutów policyjnych. W to miejsce dolutowałbym drugi zestaw świateł.
Moje pytanie jak działa samochód policyjny. Jak włącza się koguty, czy są niezależnie uruchamiane od świateł zwykłych samochodu??
Norbert.
wilku
Ścigant
Ścigant
Posty: 105
Rejestracja: 28 gru 2016, 06:48
Lokalizacja: Konin

Re: CARRERA samochód policyjny

Post autor: wilku »

Światła policyjne działają następująco wciskając kilkukrotnie przycisk zmiany toru:
1. Wszystkie wyłączone
2. Włączone oświetlenie , wyłączone błyski
3. Wyłączone oświetlenie, włączone błyski
4. Włączone oświetlenie, włączone błyski
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: CARRERA samochód policyjny

Post autor: norbert1222 »

Cześć.
Dzięki za odpowiedź. Jeżeli jest jak mówisz to wymieniając chip na policyjny może uda mi się zrobić niezależnie włączane światła do Audi.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: CARRERA samochód policyjny

Post autor: norbert1222 »

A jeszcze jedno: posiadasz może taki samochód?? Jestem bardzo ciekawy jak połączona jest płytka elektroniczna ze wszystkimi światłami w aucie. Możesz rozkręcić auto i zrobić zdjęcie??
wilku
Ścigant
Ścigant
Posty: 105
Rejestracja: 28 gru 2016, 06:48
Lokalizacja: Konin

Re: CARRERA samochód policyjny

Post autor: wilku »

IMG_20190119_081903.jpg
Proszę , obok wersja bez.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: CARRERA samochód policyjny

Post autor: norbert1222 »

Dzięki. Teraz wszystko jasne.
Niestety trza zdobyć chip z samochodu policyjnego no i pozbyć się jeszcze mrugania.
wilku
Ścigant
Ścigant
Posty: 105
Rejestracja: 28 gru 2016, 06:48
Lokalizacja: Konin

Re: CARRERA samochód policyjny

Post autor: wilku »

Ja bym powiedział że to niemal te same płytki z kilkoma rezystorami wiecej dodanymi na dole, każdy chip Carrery pewnie by to obsłużył , jedynie na etapie produkcji PCB zdejmowana jest jego funkcjonalność. Zauważ że działanie samego oświetlenia nie zmienia się i nadal wciskanie przycisku zapała je i gasi a reszta działa również identycznie z tym że zawsze jeden krok do tyłu. Jeszcze sprawdzę bo pisałem z pamięci o działaniu oświetlenia i ewentualnie poprawię kolejność oraz zrobię zdjęcie tego PCB w lepszym oświetleniu oraz od spodu, może to ułatwi tobie zrobienie kroku dalej i samemu przerobisz standardową płytkę w policyjną.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: CARRERA samochód policyjny

Post autor: norbert1222 »

Obawiam się że nie o kilka rezystorów chodzi. Płytka policyjna jest większa a więc ma dodatkowe ścieżki na których to zamontowane są te dodatkowe części. Normalna płytka ma większe wycięcie wiec i ścieżki są wycięte. Kurwa że nie jestem elektronikiem.
Płytki pod światła chciałbym sam wytrawić ale nie umiem.
Muszę posiedzieć nad problemem. Najgorsze że te płytki są pod SMD i dodatkowo nie są jednostronne. Domowe metody nie uradzą tematu.
Fajnie by było móc samemu takie płytki trawić łącznie z tymi do dekoderów. Lutowanie to pryszcz.
ODPOWIEDZ