Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Dziewiczy tor cyfrowy

Każdy kiedyś zaczyna swoją przygodę z nowym hobby. Tu możesz zadawać pytania związane ze startem, uruchomieniem i podstawami. Nie wiesz co kupić, nie orientujesz się w rożnych zestawach startowych - spytaj innych
KØNIX
Starter
Starter
Posty: 7
Rejestracja: 03 gru 2018, 23:45

Dziewiczy tor cyfrowy

Post autor: KØNIX »

Pewnie co roku w grudniu na forum takich postów jest sporo, więc i ja chciałbym podpytać od czego zacząć. Na start chciałbym wydać ok 2000-2500. Zastanawiałem się czy na początku lepiej kupić jeden zestaw 1:24 czy np dwa zestawy 1:32. Miejsca mamy sporo bo całe poddasze jest otwarte i ma ok 100m2 więc nie będzie problemu z rozstawieniem. Minusem 1:24 jest bardzo mała dostępność na polskim rynku, w tej chwili gdzie bym nie szukał widzę tylko dwa zestawy. U naszych zachodnich sąsiadów znalałlem jeszcze taki i powiem szczerze, ze gdyby w PL gdzieś był to wybrałbym go z dużym prawdopodobieństwem.

Obrazek

Pozdrwiam i czekam na Wasze opinie.
mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 395
Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:25
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Dziewiczy tor cyfrowy

Post autor: mrobaszki »

Hej, poczytaj Pierwszy zakup toru, na forum.http://www.torysamochodowe.pl/viewtopic.php?f=22&t=256
Pozdr
MRO
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Dziewiczy tor cyfrowy

Post autor: Petrus »

Ten zestaw jest super.

Ja uważam, że zabawa w 1:24 jest najfajniejsza. Więc jeśli masz miejsce (a masz) to bym szedł w to rozwiązanie. Dwóch zestawów 1:32 bym nie kupował bo cała sprawa jest w zakrętach a w zestawach są najsłabsze zakręty 1/60.

Kup zestaw 1:24 i do tego zakręty o szerszym łuku. Wszystko to było opisywane bardziej szcegółowo na forum.

Jak będziesz miał pytania to dawaj. Chętnie pomożemy.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
KØNIX
Starter
Starter
Posty: 7
Rejestracja: 03 gru 2018, 23:45

Re: Dziewiczy tor cyfrowy

Post autor: KØNIX »

No to wybór padnie na 1:24. Zamawiał ktoś z Was z Niemieckiej strony carrery do Polski? Na stronie widzę, że wysyłka do PL dostępna, ciekawe tylko czy jakiś pacan nie będzie chciał cła pobrać. Trochę się obawiam zakupu z zagranicy.
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Dziewiczy tor cyfrowy

Post autor: Petrus »

KØNIX pisze:No to wybór padnie na 1:24. Zamawiał ktoś z Was z Niemieckiej strony carrery do Polski? Na stronie widzę, że wysyłka do PL dostępna, ciekawe tylko czy jakiś pacan nie będzie chciał cła pobrać. Trochę się obawiam zakupu z zagranicy.
Ze strony Carrery to baaaarddzo przepłacisz. Lepiej w naszych sklepach internetowych (ceny niższe niż zagranicą) lub jak będziesz miał problem to może pomogę. Generalnie jak kupujesz w Unii to nie ma żadnych obaw. Nie ma ceł i Vat też liczy się w kraju zakupu.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
TomeG
Ścigant
Ścigant
Posty: 157
Rejestracja: 13 gru 2015, 11:10

Re: Dziewiczy tor cyfrowy

Post autor: TomeG »

Cześć KØNIX, ostatnio odkupiłem od kolegi z forum sporą ilość niemal zupełnie nowych torów. Część z tego chętnie odsprzedam po dobrych cenach. Mam też zupełnie nowe auta - kilka do wyboru. Dodatkowe zwrotnice itd. Napisz priva - jest duża szansa, że się dogadamy - ja pozbędę się trochę plastiku i będę miał pieniądze na prezenty :-), a Ty dostaniesz za zaplanowaną kasę ZNACZNIE bogatszy zestaw.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Dziewiczy tor cyfrowy

Post autor: norbert1222 »

Witaj.
JEżeli mogę coś od siebie to tylko tyle że wybór skali mocno zależy od przestrzeni jaką się dysponuje. Jeżeli masz dużo miejsca to wal w 124. Auto zawsze możesz sobie dokupić a wszystko poza zasilaczem będzie pasowało. Zasilacz na allegro oryginalny 132 to grosze.
I jeszcze jedno co do wypowiedzi Petrusa. JA uważam ze zakręty 1/60 nie są słabe. Słabe tylko jeżeli są jedynymi zakrętami. Dla mnie są bardzo fajne a dlatego że są najbardziej wymagające. To na nich są największe dohamowania a więc możliwości zyskiwania metrów (hehe raczej centymetrów).
Ważne żeby trasa była różnorodna i atrakcyjna, i wg mojej koncepcji planowania trasy muszą być długie proste i ostre zakręty, żeby na torze tempo nie było jednolite, a rwało się. Przyśpieszenia na maksa i hamowanie, to powoduje że jest prawie jak w realu.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Dziewiczy tor cyfrowy

Post autor: norbert1222 »

Witaj.
JEżeli mogę coś od siebie to tylko tyle że wybór skali mocno zależy od przestrzeni jaką się dysponuje. Jeżeli masz dużo miejsca to wal w 124. Auto zawsze możesz sobie dokupić a wszystko poza zasilaczem będzie pasowało. Zasilacz na allegro oryginalny 132 to grosze.
I jeszcze jedno co do wypowiedzi Petrusa. JA uważam ze zakręty 1/60 nie są słabe. Słabe tylko jeżeli są jedynymi zakrętami. Dla mnie są bardzo fajne a dlatego że są najbardziej wymagające. To na nich są największe dohamowania a więc możliwości zyskiwania metrów (hehe raczej centymetrów).
Ważne żeby trasa była różnorodna i atrakcyjna, i wg mojej koncepcji planowania trasy muszą być długie proste i ostre zakręty, żeby na torze tempo nie było jednolite, a rwało się. Przyśpieszenia na maksa i hamowanie, to powoduje że jest prawie jak w realu.
[img]
To moj tor wersja minimalistyczna do szybkiego rozłożenia. Są ostre zakręty, jest długa prosta i łagodny łuk też się znajdzie. N awet most na wyrównanie trasy 1 i 2.
To moj tor wersja minimalistyczna do szybkiego rozłożenia. Są ostre zakręty, jest długa prosta i łagodny łuk też się znajdzie. N awet most na wyrównanie trasy 1 i 2.
[/img]
KØNIX
Starter
Starter
Posty: 7
Rejestracja: 03 gru 2018, 23:45

Re: Dziewiczy tor cyfrowy

Post autor: KØNIX »

Dobra, święta się zbliżają i jakieś decyzje trzeba podjąć co kupić. Dzięki panowie za podpowiedzi i wszystkie oferty na priv.
Kila z nich było na prawdę godnych uwagi, jedyny problem to taki że młody coś musi rozpakować w Wigilie, czyli pierwszy zestaw musi być nowy.
Jak już wigilijne kilogramy puszczą to na pewno się do Was odezwę bo od razu chciałbym dokupić jeszcze dwa auta i kontrolery, pit stop i pc-unit lub appconnect no i oczywiście trochę zakrętów i prostych.
Na emag w tej chwili jest zestaw Youngtimmer Showdown za 1529 i chyba będę musiał się zdecydować na taki , bo tych Mix'n'Race nigdzie u nas w PL nie widzę. Chyba że Wy chłopaki znacie jakiś sklep gdzie mógłbym kupić taki zestaw lub jakiś inny w dobrej cenie. Pozdrawiam i dzięki za wszystkie wskazówki i porady.
norbert1222
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 300
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:13

Re: Dziewiczy tor cyfrowy

Post autor: norbert1222 »

w krainie zabawy jest taniej - 1399
Awatar użytkownika
kempol
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 423
Rejestracja: 11 kwie 2015, 23:55
Lokalizacja: Warszawa/Tarnowskie Góry

Re: Dziewiczy tor cyfrowy

Post autor: kempol »

Sklep godny polecenia.
Pozdrawiam
Kempol

-.- --- -.-. .... .- -- / -.-. .. ..-.. / .- -. .. ..-

"Ci którzy chcą szukają sposobu, ci którzy nie chcą szukają powodu"
winnepago
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 32
Rejestracja: 20 gru 2017, 21:56

Re: Dziewiczy tor cyfrowy

Post autor: winnepago »

Ja kupilem dokladnie ten ze strony carrery i to byl strzal w dziesiatke:) a cena byla wtedy mega promocyjna:) gdzies nawet stworzylem temat o gentleman vol 2:)
winnepago
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 32
Rejestracja: 20 gru 2017, 21:56

Re: Dziewiczy tor cyfrowy

Post autor: winnepago »

Tu masz link do filmu ktory nagralem:)

https://youtu.be/VdTQmMqfXA0
KØNIX
Starter
Starter
Posty: 7
Rejestracja: 03 gru 2018, 23:45

Re: Dziewiczy tor cyfrowy

Post autor: KØNIX »

Dzięku uprzejmości TomeG zostałem posiadaczem zestawu 20023623 DTM Premium Race. Do tego mamy dodatkowe auta i kontrolery i Pit stop więc na początek musi starczyć. Kupiłem dziś Autobahnplanner więc jak coś mądrego wymyślę to będę wiedział jakich zakrętów i ile musimy dokupić.
mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 395
Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:25
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Dziewiczy tor cyfrowy

Post autor: mrobaszki »

Hej, jak już coś zaplanujesz to wrzuć na forum.
Pozdr
MRO
ODPOWIEDZ