Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Nie działa jeden tor

Wszystkie tematy związane z prądem, elektroniką, zasilaniem itp.
ODPOWIEDZ
Beata
Starter
Starter
Posty: 4
Rejestracja: 04 paź 2018, 20:24

Nie działa jeden tor

Post autor: Beata »

Witam wszystkich Forumowiczów.
Jestem tutaj po raz pierwszy i dopiero zaczynamy przygodę z Carrera 143. Mam mały problem otóż nie działa jeden tor. joystick ok .działa tylko na jednym wejsciu. Dziwny objaw jest taki że jak stoją 2 samochodziku to na jednym joystiku potrafią pojechać obydwa na obydwu torach. Dodam że tor jest używany .
mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 395
Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:25
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Nie działa jeden tor

Post autor: mrobaszki »

Witam, sprawdź programowanie.
Beata
Starter
Starter
Posty: 4
Rejestracja: 04 paź 2018, 20:24

Re: Nie działa jeden tor

Post autor: Beata »

A jak to zrobić? Przepraszam za ( dziecinne) pytania ale to jest dla mnie zupelna nowość.
mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 395
Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:25
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Nie działa jeden tor

Post autor: mrobaszki »

Przeczytaj instrukcję w zakresie kodowania pojazdów ;)
Pozdr
MRO
Awatar użytkownika
dsrc
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 86
Rejestracja: 20 lut 2018, 09:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie działa jeden tor

Post autor: dsrc »

Beata napisała że tor używany więc może instrukcji nie posiada... Rozumiem że to Carrera 143 DIGITAL ?? Ja niestety nie pomogę ale może ten film Ci pomoże? Co prawda mowa o carerra 132 digital ale być może zasada ta sama?
Beata
Starter
Starter
Posty: 4
Rejestracja: 04 paź 2018, 20:24

Re: Nie działa jeden tor

Post autor: Beata »

Niestety programowanie nie dało efektu. Wygląda mi to że nie działa 2 i 3 port. Tory chyba są ok skoro robi się jakieś zwarcie i na 1 czasem idą 2 samochody. Rozkrecilam "to" co się podłącza joystick i niby wszystko na swoim miejscu. Myślę o kupnie nowego ( nie wiem jak to się nazywa) może tutaj jest przyczyną. Joystiki są dobre bo na 1 działają samochody też.
Beata
Starter
Starter
Posty: 4
Rejestracja: 04 paź 2018, 20:24

Re: Nie działa jeden tor

Post autor: Beata »

Sprecyzuje do wcześniejszej odpowiedzi :na 1 czyli pierwszym porcie a auta na dwóch torach
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Nie działa jeden tor

Post autor: Petrus »

Raczej nie wygląda to na defekt joysticka. Może być problem z Control Unit czyli tym co steruje całym torem. W Digital 143 chyba to też jest ta cześc do której podłącza się joysticki. Nie masz możliwości podmienienia na chwilę tej części i sprawdzenia?

Jeśli programowanie jest wykonane prawidłowo (przy programowaniu na torze może stać tylko jeden samochód ten programowany!) to raczej wskazuje na awarie części sterującej.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Nie działa jeden tor

Post autor: DeathThorn »

no z tego co tu czytam to na moje oba auta sa zaprogramowane do jednego tego samego joya :) na moje to wina tylko i wyłącznie programowania aut

tu jest manual z programowania aut => https://sbcarreratoysmediahandlercdn.az ... 28_WEB.pdf
ODPOWIEDZ