Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Pomiary czasu Carrera GO potrzebna pomoc !

Pytania i odpowiedzi oraz wasze doświadczenia na temat pozostałego oprogramowania dla torów samochodowych slotcar. Programy jak HSSRMS, Ultimate Racer lub program Carrera.
ODPOWIEDZ
Karol_1976
Starter
Starter
Posty: 3
Rejestracja: 10 mar 2018, 22:34

Pomiary czasu Carrera GO potrzebna pomoc !

Post autor: Karol_1976 »

Szanowni Forumowicze !

Witam Was bardzo serdecznie i ciesze się, że mogłem dołączyć do Waszego grona. Od kilku miesięcy razem z Synem rozpoczynamy swoją przygodę z samochodzikami. Tor zbudowaliśmy (Go 1:43), samochody wyposażyliśmy w oświetlenie i zabawa jest naprawdę EXTRA ! Jednak potrzebuję Waszej pomocy w rozwiązaniu problemu: chodzi o pomiary czasu okrążeń.

W chwili obecnej mamy zamontowany licznik 71595 - jest ok, spełnia wszystkie swoje funkcje, jednak chciałbym przenieść wyniki - czasy okrążeń na komputer / tablet / telewizor. Istotną zmienną jest fakt, że tor nie ma odcinka startowego, ani klasycznych kontrolerów... Samochody napędzane są z ręcznego dynama na korbkę :-) Wiem, że istnieje Carrera GO!!! Plus - Szyna przyłączeniowa 61662 z wbudowanym modułem bluetooth i aplikacja CARRERA GO, która obsługuje temat, jednak chodzi mi o coś prostszego... Same czasy. Czy ewentualnie budować samodzielnie punkt kontrolny w oparciu o diody podczerwieni / fotodiody i łączyć to z komputerem / aplikacją ? Czy macie przetestowane aplikacje, które fajnie działają ? Który z opisywanych programów na forum będzie najprostszy w obsłudze oraz nie będzie wymagał oryginalnego osprzętu Carrera ?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Pomiary czasu Carrera GO potrzebna pomoc !

Post autor: DeathThorn »

Uracer 3.0
i bramka foto


ja tak na moim torze buduję właśnie :twisted:
Karol_1976
Starter
Starter
Posty: 3
Rejestracja: 10 mar 2018, 22:34

Re: Pomiary czasu Carrera GO potrzebna pomoc !

Post autor: Karol_1976 »

Widziałem twój tor ! Robi wrażenie :-) Masz jakiś schemat jak zbudować taką bramkę ? Jak to połączyć z kompem ?
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Pomiary czasu Carrera GO potrzebna pomoc !

Post autor: DeathThorn »

oooj kiedyś gdzieś w necie znalazlem ale lata temu :( :(
jak będe na etapie podpinania to może coś więcej powiem, na razie buduje górki :)
Chomik
Starter
Starter
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2019, 21:33

Re: Pomiary czasu Carrera GO potrzebna pomoc !

Post autor: Chomik »

Drodzy użytkownicy. Pilnie potrzebuję informacji od osób posiadających bramownicę do mierzenia ilości okrążeń. Korzystaliście? Jesteście zadowoleni? Będę wdzięczny za każdą informację. Pozdrawiam Marcin
ODPOWIEDZ