Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Kontrolery Wireless + przewodowe można razem?

Wszystkie tematy związane z prądem, elektroniką, zasilaniem itp.
szulczas
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 16 gru 2015, 21:01

Re: Kontrolery Wireless + przewodowe można razem?

Post autor: szulczas »

Po 3 dniach wali udało się :D

Tak jak zacząłem się w pewnym momencie domyślać i też ktoś sugerował - BATERIE padły
Na razie zmieniłem w jednym kontrolerze - bateria od chińskiego drona ale odciąłem kabelek z oryginalnej AKU Carrera żeby była ta mała wtyczka

Także dla potomnych...jak padnie i nie będzie wam się chciał zakodować samochodzik sprawdźcie baterię
Casamio
Ścigant
Ścigant
Posty: 109
Rejestracja: 18 lis 2017, 17:45
Lokalizacja: Pruszków

Re: Kontrolery Wireless + przewodowe można razem?

Post autor: Casamio »

Tak dla potwierdzenia, kupowaleś baterie z załączonego wcześniej linka?
Pozdrawiam Kamil ;)
Awatar użytkownika
kempol
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 423
Rejestracja: 11 kwie 2015, 23:55
Lokalizacja: Warszawa/Tarnowskie Góry

Re: Kontrolery Wireless + przewodowe można razem?

Post autor: kempol »

A sama bateria jak wyglądała, bo moja jak padła to strasznie napuchła. W 4 kontrolerach tak mi się zrobiło.
Pozdrawiam
Kempol

-.- --- -.-. .... .- -- / -.-. .. ..-.. / .- -. .. ..-

"Ci którzy chcą szukają sposobu, ci którzy nie chcą szukają powodu"
dezerter27
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 42
Rejestracja: 08 gru 2017, 19:07
Lokalizacja: połaniec

Re: Kontrolery Wireless + przewodowe można razem?

Post autor: dezerter27 »

a ile taka bateria wytrzymuje?
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Kontrolery Wireless + przewodowe można razem?

Post autor: Petrus »

Ciekawe by to było jakich baterii użyłeś bo każdemu z nas może przydażyć się taka sytuacja.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
szulczas
Starter
Starter
Posty: 17
Rejestracja: 16 gru 2015, 21:01

Re: Kontrolery Wireless + przewodowe można razem?

Post autor: szulczas »

zabrałem 1szt. baterii od drona dziecka ;) do kupienia są na allegro za ok. 15-16zł /1szt. lub taniej z chin ;)

odciąłem kabelek z oryginalnej aku carrera i wsio ;)

Obrazek
Tofi
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 62
Rejestracja: 08 gru 2017, 00:57
Lokalizacja: Northampton (UK)

Re: Kontrolery Wireless + przewodowe można razem?

Post autor: Tofi »

dezerter27 pisze:a ile taka bateria wytrzymuje?
do 5 lat od daty produkcji, do 500 cykli ładowań, do 1 nadużycia w użytkowaniu np. kompletne rozładowanie poniżej 3,2V (różne baterie z zabezpieczeniami mają je ustawione na różnym poziomie od 3,2V do 3,7v rozładowanie poniżej tego poziomu po prostu fizycznie odcina ogniwo od zacisków), przegrzanie lub trzymanie w temperaturze poniżej 0 st. C. Innymi słowy jak każda lipo. Z tego opisu wynika, że kluczowym wpływem na trwałość jest użytkowanie, a nie producent, kraj pochodzenia, rodzaj wtyczki czy też kolor folii na baterii.
Tofi
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 62
Rejestracja: 08 gru 2017, 00:57
Lokalizacja: Northampton (UK)

Re: Kontrolery Wireless + przewodowe można razem?

Post autor: Tofi »

Petrus pisze:Ciekawe by to było jakich baterii użyłeś bo każdemu z nas może przydażyć się taka sytuacja.
Było kilka postów wyżej. Generalnie zastępnikiem jest dowolna bateria litowo polimerowa, 1 ogniwowa (czasem można spotkać oznaczenie 1S) tj. o napięciu znamionowym 3.7V (czasem jest podawane 4.2V), o pojemności 150mAh. Mniejszych pojemności nie zalecam a wynika to z cyklu ładowania. Baterie najczęściej ładuje się prądem dziesięciogodzinnym (w uproszczeniu) a przynajmniej producenci tak przewidują. Dla oryginalnej baterii będzie to prąd o natężeniu 150mA. Jak zapewne wiecie kontrolery ładują się w 3 godziny więc wartość ta jest przekroczona 3 krotnie. Następna w szeregu bateria (100mAh) miała by tą wartość przekroczoną 5 krotnie, co jest na granicy wytrzymałości takiej baterii. Idąc z pojemnością baterii w drugą stronę można zauważyć jedną wadę - większe pojemności mogą się nie zmieścić w kontrolerze i nie chodzi tutaj o samo miejsce na baterię. Baterie w telefonach mają trochę luzu w komorze baterii aby mogły sobie puchnąć. Brak tego miejsca powoduje że podczas puchnięcia zamiast iść z wymiarami na zewnątrz wszelkie deformacje idą wewnątrz baterii czyli okładziny w baterii się zbliżają ku sobie a stąd już krok do zwarcia wewnątrz ogniwa.
ODPOWIEDZ