Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Dziwne zachowanie pojazdow DTM

Wszystkie tematy związane z prądem, elektroniką, zasilaniem itp.
ODPOWIEDZ
wilku
Ścigant
Ścigant
Posty: 105
Rejestracja: 28 gru 2016, 06:48
Lokalizacja: Konin

Dziwne zachowanie pojazdow DTM

Post autor: wilku »

Witam, dziś zaobserwowałem takie zachowanie pojazdów DTM gdy puściłem je w trybie ghost na torze w kształcie cyfry 8 bez zwrotnicy (ala analog). Po około dwóch okrążeniach samochody stają za to cywilne porsche 911s Cabrio i lamborghini jadą dalej. Gdy na chwilę uniose oba DTM i poloże spowrotem na torze ruszają na kolejne dwa itd ... Dziwne bo na torze ze zwrotnicami jeżdżą do oporu, jakieś sugestie ?
Awatar użytkownika
p_bladek
Profesjonalista
Profesjonalista
Posty: 241
Rejestracja: 01 sty 2017, 22:22

Re: Dziwne zachowanie pojazdow DTM

Post autor: p_bladek »

U mnie jest dokładnie to samo, prawdopodobnie czujniki wysyłają instrukcje do zmiany zwrotnicy, ale skoro ich nie ma system odczytuje to byc może jako wypadek/zdarzenie, które może spowodować uszkodzenie silniczka i wyłacza autka. Dodasz jedna zwrotnice i problem zniknie.
wilku
Ścigant
Ścigant
Posty: 105
Rejestracja: 28 gru 2016, 06:48
Lokalizacja: Konin

Re: Dziwne zachowanie pojazdow DTM

Post autor: wilku »

Ok trochę się uspokoiłem, ale tylko trochę bo przecież cywilne tego problemu nie mają a wytłumacz to dziecku że te jadą a inne stoją.
Awatar użytkownika
p_bladek
Profesjonalista
Profesjonalista
Posty: 241
Rejestracja: 01 sty 2017, 22:22

Re: Dziwne zachowanie pojazdow DTM

Post autor: p_bladek »

U mnie nie było różnicy stawały każde ;)
Awatar użytkownika
p_bladek
Profesjonalista
Profesjonalista
Posty: 241
Rejestracja: 01 sty 2017, 22:22

Re: Dziwne zachowanie pojazdow DTM

Post autor: p_bladek »

wilku pisze:Ok trochę się uspokoiłem, ale tylko trochę bo przecież cywilne tego problemu nie mają a wytłumacz to dziecku że te jadą a inne stoją.
Zabrakło paliwa :)
wilku
Ścigant
Ścigant
Posty: 105
Rejestracja: 28 gru 2016, 06:48
Lokalizacja: Konin

Re: Dziwne zachowanie pojazdow DTM

Post autor: wilku »

Muszę zmienić powyższe , jednak wszystkie stają, wtedy cywilne (bez tylnych magnesów) lekko na jednym zakręcie wypadały tracąc na chwilę kontakt z torem a to wystarczało żeby jakiś reset nastąpił, a DTM miały magnesy wszystkie włożone. Dziś inaczej skonstruowalem tor i okazało się to co napisałem, więc chyba muszą co jakiś czas przejezdzac przez miejsce gdzie nie ma styku.
ODPOWIEDZ