Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Kilka pytań

Każdy kiedyś zaczyna swoją przygodę z nowym hobby. Tu możesz zadawać pytania związane ze startem, uruchomieniem i podstawami. Nie wiesz co kupić, nie orientujesz się w rożnych zestawach startowych - spytaj innych
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Kilka pytań

Post autor: Petrus »

Witam,

widzę, że temat się rozkręca :D . Czy rzeczywiście chcesz od razu budować tor z płyty MDF? Jest to dość trudne i raczej tak robi się tory analogowe czyli takie bez zwrotnic i zmiany pasa ruchu itp.
Ale jeśli tak to super bo jest to klasyka klasyk :D . Jeśli jednak nie bawiłeś się wcześniej z torami plastikowymi to radziłbym zacząć od nich.
Tor możesz zrobić dowolnej długości. Stosujesz wówczas zasilacz laboratoryjny (do około 30 - 45 m może być standardowy i do 4 samochodów skali 132). Od szyny zasilającej prowadzisz wówczas dodatkowe przewody, które umieszczasz w szynach w odstępach co około 5 sekcji.

Przemyśl temat czy rzeczywiście chcesz robić tor cyfrowy czy analogowy i czy chcesz wycinać tor w MDF?
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
Brutus
Starter
Starter
Posty: 16
Rejestracja: 03 lis 2015, 17:52

Re: Kilka pytań

Post autor: Brutus »

Siemka, problem jest taki, że nie mam z kim pogadać na temat żeby mnie uświadomił co lepsze, cyfrowy czy nie.... Jak już pisałem, kupuję zestaw cyfrowy, który umieściłem w wątku, zrobienie toru z płyty nie stanowi dla mnie problemu ;) pozostaje tylko temat jakie materiały w nim zastosować, rozmyślam jeszcze nad scenerią, czy zrobić typowy tor do ścigania, czy iść dioramowo , co do modelarstwa, to dość długo siedzę w temacie ( pancerka 1/35 i statki kosmiczne ) więc zaplecze mam :) do budowania.... Rozumie, że chcąc robić własny tor muszę kupić oryginalne zwrotnice w celu zamontowania ich w moim torze, przed świętami zacznę zabawę z budynkami, co pozwoli mi jeszcze bardziej wzbogacić mój wątek ;) pozdrawiam.
Jarek SWJ
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 31
Rejestracja: 01 paź 2015, 02:08

Re: Kilka pytań

Post autor: Jarek SWJ »

i jescze jedna ciekawostka o autach z carrera digital ... one są kompatybilne z torami analogowymi ... procesor w aucie jak wykryje tylko napiecie bez sygnalu sterowania przelancza sie w tryb ' analogowy proporcjonalny, daje moc na silnik proporcjonalnie do napiecia zasilajacego ...

czyli

masz tor plastikowy cyfrowy i mozesz jeździc....

budujesz tor analogowy bez zwrotnic ale z zasilaniem klasycznym i klasycznymi manetkami to twoje auta carrera dugital beda jeździc.... sprawdzone na mojej d132

jak ktos ma zasilacz regulowany moze sobie to sprawdzic z autkiem ... kieryniek biegunowosci na stykach przelancza sie przeloncznikiem pod autmiem

i tak przy okazji fajny link z makieta...
Awatar użytkownika
Brutus
Starter
Starter
Posty: 16
Rejestracja: 03 lis 2015, 17:52

Re: Kilka pytań

Post autor: Brutus »

Siemka, dziś zamówiłem tor Carrera DIGITAL 132 - GT Passion 30178 zobaczymy jak przyjdzie, co to za cudo.... Oczywiście docelowo temat będzie rozwijany w kierunku 1/24 :)
Awatar użytkownika
Brutus
Starter
Starter
Posty: 16
Rejestracja: 03 lis 2015, 17:52

Re: Kilka pytań

Post autor: Brutus »

Witam, tor dotarł :) wielkość kartonu mnie zaskoczyła, po świętach założę nowy wątek z budowy toru , myślę że tam bardziej się rozwinie temat :)
Jarek SWJ
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 31
Rejestracja: 01 paź 2015, 02:08

Re: Kilka pytań

Post autor: Jarek SWJ »

Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Kilka pytań

Post autor: Petrus »

Brutus pisze:Witam, tor dotarł :) wielkość kartonu mnie zaskoczyła, po świętach założę nowy wątek z budowy toru , myślę że tam bardziej się rozwinie temat :)
Super!! jestem ciekaw dalszego rozwoju spraw :D
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
p_bladek
Profesjonalista
Profesjonalista
Posty: 241
Rejestracja: 01 sty 2017, 22:22

Re: Kilka pytań

Post autor: p_bladek »

Obrazek
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Kilka pytań

Post autor: Petrus »

No i co dalej z tak fajnie zapowiadającym się projektem?
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
ODPOWIEDZ