Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Problem z torem

Wszystkie tematy związane z prądem, elektroniką, zasilaniem itp.
ODPOWIEDZ
Irek RC
Starter
Starter
Posty: 15
Rejestracja: 10 wrz 2015, 10:42
Lokalizacja: Ludwikowice Kłodzkie
Kontakt:

Problem z torem

Post autor: Irek RC »

Witam serdecznie,

Moja Carrera właśnie przed chwilą przestała działać :(. Włączam CU i nic, żaden kontroler, ani model nie działa (CU świeci).

Nie można zaprogramować do kontrolera modelu, nie wyświetla się na panelu kierowcy rząd diod (od paliwa i gazu) podczas wciskania gazu na kontrolerze, przestała świecić brama startowa podczas odliczania startu (na CU świecą diody i niby startuje). Jak postawię model na slot to światła świecą, ale nie można ich wyłączyć z poziomu kontrolera i odwrotnie jak są zgaszone nie można ich zaświecić.

Na wszystkich sześciu panelach kierowcy dziwne cyfry: na 1 cyfra 5, na 2 cyfra 2, na 3 cyfra 3, na czwartym cyfra 5, na piątym cyfra 5 i na szóstym cyfra 6 ???? Nie idzie niczego zmienić wciskając mały guziczek obok cyferki...

Przywracałem ustawienia fabryczne, sprawdziłem połączenie toru na całej długości i już mi ręce opadają - czyżby CU wyzionął ducha ?

Wyposażenie toru:

Długość ok. 33 m, CU, 6x display driver, kontrolery mechaniczne 6 szt., PIT LANE 3 stanowiska ( 2 pasy), 8 zwrotnic ( 4 krzyżowe), brama startowa, zasilacz laboratoryjny 5 A

Dziękuję za poświęcony czas i proszę o radę w czym jest problem ?
____________
pozdrawiam
Irek RC

...nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym.
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Problem z torem

Post autor: Petrus »

Najpierw można sprawdzić CU. Odłącz ją od całego toru i czy działają na niej samochodziki.

Kontrolery masz przyłączone kablem?
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Problem z torem

Post autor: Petrus »

I jak? działa CU? :? :roll: :? :roll:

Trzymam kciuki. Daj znać jak poszło.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Irek RC
Starter
Starter
Posty: 15
Rejestracja: 10 wrz 2015, 10:42
Lokalizacja: Ludwikowice Kłodzkie
Kontakt:

Re: Problem z torem

Post autor: Irek RC »

Witam,

Nie dawało mi to spokoju i spędziłem dłuższą chwilę nad moją Carrerą :).
Problemem okazał się element PIT LANE odpowiedzialny za tankowanie paliwa. On powodował wszelkie konflikty z CU i bramą startową i całą resztą.
Wypiąłem felerny element i wszystko wróciło do normy czyli działa bezproblemowo. Oby jak najdłużej :).
Petrus dziękuję za pomoc.
Temat na tę chwilę zakończony.
____________
pozdrawiam
Irek RC

...nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym.
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Problem z torem

Post autor: Petrus »

Uffff :D . Gratuluję!

Jak doszedłeś do wykrycia błędu? Odpinałeś poszczególne elementy? Jakbyś radził postępować w takich przypadkach?
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Irek RC
Starter
Starter
Posty: 15
Rejestracja: 10 wrz 2015, 10:42
Lokalizacja: Ludwikowice Kłodzkie
Kontakt:

Re: Problem z torem

Post autor: Irek RC »

Witam,

W mojej sytuacji zacząłem od CU, wypiąłem z mojego toru i ułożyłem prosty owal bez elementów elektronicznych (zwrotnice, PIT LANE i inne) - CU i modele oraz kontrolery wszystko działało dobrze. CU jest więc ok.
Jako że trochę zmodyfikowałem przed awarią tor (chociaż działał przez dwa dni po modyfikacji) zacząłem wymieniać nowo wstawione elementy z elektroniką.
Zacząłem od zwrotnicy (zewnątrz do wewnątrz), dalej nie działa. Miałem jakieś przeczucie, że coś może być z elementem PIT LANE.
Jako kolejny element sprawdziłem cały PIT LANE wyłączając go z całego toru - hurra, wszystko zaczęło działać bez żadnych konfliktów.
Na koniec wyjąłem 'podejrzany' element czyli miejsce tankowania paliwa z napisem FUEL i zastąpiłem go zwykłym przedłużeniem PIT LANE.
Ot i cała historia mojej awarii toru. Może to komuś pomoże, jakby miał podobne 'efekty' na swoim torze.
Na razie tor działa :).
____________
pozdrawiam
Irek RC

...nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym.
ODPOWIEDZ