Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

Carrera D143 Początki

Pokaż jak budujesz swój tor, jak tworzysz makietę oraz jakie masz ciekawe pomysły. Podziel się swoim doświadczeniem. Zapytaj jak potrzebujesz porady na przykład w ułożeniu ciekawej trasy toru.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomisza
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 54
Rejestracja: 22 lut 2017, 22:14

Carrera D143 Początki

Post autor: Tomisza »

Witam
Zaczynam chyba jak Każdy od Podłogi i od kilku zestawów kupionych na Allegro
co prawda moja kolekcje jest mała ale mam nadzieje ze razem z synem będzie rosła i dorośnie do jakiegoś stołu bo jednak tory cierpią na podłodze.
jedyne co zrobiliśmy to zamontowaliśmy światełka do Mercedesa AMG
i nie wiedziałem że może to tyle frajdy sprawić
Pozdrawiam
T. M. :lol:
Załączniki
20170224_181216.jpg
20170224_181226.jpg
20170224_184107.jpg
20170228_174349.jpg
20170228_174400.jpg
20170228_174411.jpg
20170228_174418.jpg
20170228_174441.jpg
mrobaszki
Mistrz kierownicy
Mistrz kierownicy
Posty: 395
Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:25
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Carrera D143 Początki

Post autor: mrobaszki »

No no, ładny początek, spory kawał toru do pościgania.
Gratuluje ;)
MRO
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Carrera D143 Początki

Post autor: Petrus »

Całkiem fajna trasa i nieźle rozbudowany tor. Brawo!!

I co zasługuję na uznanie, to że nie ma na trasie zbyt wielu udziwnień (pętle, skoki, zwężenia) co chyba świadczy, że już wchodzisz na drugi poziom - czystej rywalizacji :D .

Czy masz też w trasie zakręty o innym promieniu skrętu niż w zestawach? Może warto się nad nimi zastanowić.

Niewiele jest na forum użytkowników Carrera Digital 143 i dlatego fajnie by było jakbyś się podzielił doświadczeniami z używania tego systemu.
Możesz zostać naszym forumowym ekspertem :D
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Carrera D143 Początki

Post autor: DeathThorn »

świetny uklad, ja w tej skali analogowy tor buduje na 4 paski , i na pewno troszke torow mi zostanie to juz bede wiedzial komu podesłać :)
Awatar użytkownika
Tomisza
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 54
Rejestracja: 22 lut 2017, 22:14

Re: Carrera D143 Początki

Post autor: Tomisza »

Na razie kupowałem tory z zestawów głównie ze nie wiedziałem jak to się rozwinie czy zapał nie minie po czasie
Teraz razem z synem ścigany się i już widzę ze deptanie po torach kończy się źle
Wiec jak się zrobi ciepło to jakiś stół trzeba zrobić
Jeszcze jednego się musze nauczyć naprawia dekodery ale jestem na dobrej drodze
Pozdrawiam
TM
Awatar użytkownika
Tomisza
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 54
Rejestracja: 22 lut 2017, 22:14

Re: Carrera D143 Początki

Post autor: Tomisza »

Witam
doszedłem do wniosku że muszę coś rozbudową w torze może jakieś pomysły lub jakiś podpowiedzi
mam kilka i tor w lato planuje przenieść na makietę tok
w kształcie Literki L o wymiarach 2,5 X 2,5 o szerokości 1 metra aby dziecko też miało z tego zabawę
z chęcią posłucham bardziej doświadczonych

Pozdrawiam
TM
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Carrera D143 Początki

Post autor: Petrus »

Tomisza pisze:Witam
doszedłem do wniosku że muszę coś rozbudową w torze może jakieś pomysły lub jakiś podpowiedzi
mam kilka i tor w lato planuje przenieść na makietę tok
w kształcie Literki L o wymiarach 2,5 X 2,5 o szerokości 1 metra aby dziecko też miało z tego zabawę
z chęcią posłucham bardziej doświadczonych

Pozdrawiam
TM

Super, że będziesz robił stół. Całkiem niezłe rozmiary jak na Carrera Digital 143. Znacznie lepiej się to wtedy używa. Poeksperymentuj z trasą w jakimś plannerze np. Autorenbahnplanner i z przyjemnością wszyscy się nad Twoją trasą zastanowimy. Na szybko można poradzić abyś zaplanował większy promień zakrętów i proste bez udziwnień czyi pętli, skoków, zwężeń itp.

Do roboty :D
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
Tomisza
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 54
Rejestracja: 22 lut 2017, 22:14

Re: Carrera D143 Początki

Post autor: Tomisza »

Witam
Mam takie nietypowe pytanie czy pobocza do carrery można zrobić samemu jak tak to z czego je się robi
bo gdzieś na youtbe swego czasu znalazłem jak wypełnienia robią z płyty OSB lub sklejki
ale nigdzie nie mogę znaleźć jak zrobić pobocze
Pozdrawiam
Tomisz TM
wilku
Ścigant
Ścigant
Posty: 105
Rejestracja: 28 gru 2016, 06:48
Lokalizacja: Konin

Re: Carrera D143 Początki

Post autor: wilku »

Tomisza pisze:Witam
Mam takie nietypowe pytanie czy pobocza do carrery można zrobić samemu jak tak to z czego je się robi
bo gdzieś na youtbe swego czasu znalazłem jak wypełnienia robią z płyty OSB lub sklejki
ale nigdzie nie mogę znaleźć jak zrobić pobocze
Pozdrawiam
Tomisz TM
Gdybym to ja miał robić pobocze, bo faktycznie może i takowe przydaje się przy wyjetych magnesach, to zrobił bym to za pomocą frezarki w sklejce lub mdf. Tak żeby łuk wcisnąć we wyfrezowaną formę. Załatwiło by mi to problem z umocowaniem a i wytworzylo by obok zewnętrznego pobocza również jego wewnętrzną cześć. Taki mam właśnie plan przy tworzeniu makiety , cały tor wyląduje we wgłębieniu blatu. Na podłodze z samymi zakrętami może to powodować ich podwyższenie , choć na upartego to wszystko się da, zostawione miejsce musiało by nie być wyższe niż różnica pomiędzy zwykłym torem a np zwrotnicą.
A jeśli chodzi o to z czego to pobocze można by zrobić to imo im mniej przyczepny materiał tym lepiej. Przecież jak w 1:1 wypadasz z trasy to tracisz wjezdzajac na pobocze, czemu w 1:32 / 1:24 nie miało by być tak samo.
Awatar użytkownika
DeathThorn
Fast&Furious
Fast&Furious
Posty: 506
Rejestracja: 29 lis 2016, 14:36
Lokalizacja: Osieki Lęborskie
Kontakt:

Re: Carrera D143 Początki

Post autor: DeathThorn »

POBOCZA z MDF są petarda , takie robię sobie i potem na to farba strukturalna i jest cudownie POLECAM :) :mrgreen:
No i najważniejsze :) ogranicza Cie tylko własna wyobraźnia :)
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Carrera D143 Początki

Post autor: Petrus »

A w jakim systemie chcesz robić pobocza? W Carrera go czy 1:32.

Jeśli w Carrera Digital 132 to najlepsze jest 8mm mdf lub sklejka.
Kolejne pytanie to czy chcesz mieć rozwiązanie mobilne, czyli składane / rozkładane, czy płytę z makietą.

Jeśli mobilne to musisz wyciąć łuki (ja wycinałem laserem) lub kupić oryginalne pobocza (najlepsze bo struktura powierzchni jest taka sama).
Jeśli płyta i makieta to najlepszy jest 8mm mdf i docięcie mdf "wpuszczenie" do toru.

Generalnie to pobocza to super sprawa! Baaaaardzo warto to zrobić i jak budujesz tor to budować od razu z poboczami. Pozwala to na zabawę z znacznie większą liczbą opcji, kombinowanie z magnesami, oponami i skalą samochodów.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
Tomisza
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 54
Rejestracja: 22 lut 2017, 22:14

Re: Carrera D143 Początki

Post autor: Tomisza »

I właśnie powstał problem dlatego że przez chwilę bawiłem się na Carreral132 i Najgorsze jest w tym wszystkim to że była to bardzo fajna zabawa i powstał mały dylemat czy wybudować tor Carrera 143 czy budować to Carrera 132 / 124 I co tu teraz robić oto jest pytanie
Pozdrawiam
TM
Awatar użytkownika
p_bladek
Profesjonalista
Profesjonalista
Posty: 241
Rejestracja: 01 sty 2017, 22:22

Re: Carrera D143 Początki

Post autor: p_bladek »

Budować 132/124, ja bym dylematu nie miał. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Carrera D143 Początki

Post autor: Petrus »

Tomisza pisze:I właśnie powstał problem dlatego że przez chwilę bawiłem się na Carreral132 i Najgorsze jest w tym wszystkim to że była to bardzo fajna zabawa i powstał mały dylemat czy wybudować tor Carrera 143 czy budować to Carrera 132 / 124 I co tu teraz robić oto jest pytanie
Pozdrawiam
TM

No jeśli masz miejsce to chyba nie ma dylematu. Carrera Digital 124 z opcją 132 :D .

Tylko tak. Zobaczysz "Będzie Pan zadowolony". :D
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
Tomisza
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 54
Rejestracja: 22 lut 2017, 22:14

Re: Carrera D143 Początki

Post autor: Tomisza »

Miejsca mam tyle o ile 2,5m x2,5m o szerokości 1 m i to całe moje miejsce i tk na szybko z dzieckie mcoś takiego zaplanowaliśmy
szału nie ma
a też nie będę inna sprawa że właśnie stałem się posiadaczem torów carrera 132 dziś odebrałem co prawda nie są to nowe ale są
Pozdrawiam
Tomisza TM
Załączniki
tor w2.PNG
torw2.11.PNG
ODPOWIEDZ